Travian » Straipsniai » Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės home mail

Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės

Labai dažnai kaimo gynyba žlunga dėl besiginančiojo žaidėjo, kuris nežino kaip teisingai reikia reaguoti į vykstančius procesus arba veikia pavėluotai. Teisingai ginantis atakuojančiam galima padaryti didelius nuostolius arba net išvengti užkariavimo.
Be abėjo, čia kalba eina apie vėlesnes žaidimo stadijas kai užkariauti svetimą miestą tampa ekonomiškai efektyviau nei kurti ir vystyti naują.

Atsargumo priemonės

Žvalgas

Žvalgų dažnai neįvertinama – jie yra pigūs resursų sąnaudų prasme, bet gali apsaugoti jūsų kaimą nuo puolimų. Retas žaidėjas, bijodamas prarasti savo armiją, rizikuos užpulti kaimą neatlikęs žvalgybos.
Jeigu žvalgybos metu žus visi priešo žvalgai, priešas nesužinos jokių duomenų apie jus ir ko gero pradės ieškoti kitos aukos.

Miesto siena/medinė tvora/ žemės pylimas

Šie statiniai padidina gynybinį armijos pajėgumą besiginančiame mieste iki +81%.

Aljansas

Stiprus aljansas vien savo vardu atbaido daugelį galimų užpuolėjų. Diplomatija šiuo atveju turi didelę reikšmę.

Šventės

Pagal galimybes kiekvienas kaimas turi turėti 10 lygio rotušę, kad galėtų rengti dideles šventes kurios didina kultūros vienetus ir lojalumą.

Puolimų analizė

Yra 3 puolimų tipai:
1. Farm-puolimas.
Puolimo tikslas - apiplėšimas. Puolime naudojami greitieji kariai.
2. Klaidinantis puolimas ("fake")
Klaidinantis puolimas naudojamas kombinacijoje kartu su užkariavimo puolimu, jo tikslas - suklaidinti priešininką, kad nežinotų kuri ataka yra tikra.
3. Užkariavimo puolimas
Jis eina keliomis bangomis, turinčiomis katapultas ir taranus, kurie sulėtina armijos judėjimą.
Armija juda joje esančio lėčiausio kario greičiu. Katapulta ir taranas visose gentyse yra patys lėčiausi kariai. Katapultos reikalingos užkariavimo metu tam, kad sugriautų valdovų rūmus ar rezidencijas, o taranai padeda sugriauti sienas ir tuo pačiu susilpninti priešo gynybą.
Jeigu jus pastebėjote, kad jus puola, susibūrimo vietoje galite pažiūrėti kas jus puola ir kokiomis pajėgomis puola bei kalkuliatoriaus pagalba paskaičiuoti atstumą. (galima sužinoti tik apie patį lėčiausią karį ir tik tuo atveju, jei pastebėjote puolimą iš karto po jo pradžios – kitaip nežinosite net apytiksliai priešo karių judėjimo laiko).
Jeigu jus puola keliomis bangomis (bangos - keli puolimai iš vieno ar kelių žaidėjų su labai trumpu laiko intervalu tarp puolimų), tai rodo, kad jūsų kaimą ruošiasi užkariauti arba griauti katapultomis. Nepamirškit patikrinti puolamo kaimo gyventojų skaičiaus. Jei šiuo jūsų kaimo (kurį puola priešas) gyventojų skaičius mažesnis nei 300 – tuomet mažai tikėtinas užkariavimo bandymas. Išskyrus tuos atvejus kai puolamos gyvenvietės turi 15 arba 9 fermas. Kuo daugiau gyventojų jūsų kaime tuo saldesnis kąsnelis yra užgrobėjui.

Atakuojančios bangos užgrobiant (užkariaujant): pirma banga turi išvalyti gynėjus, antra banga eina tam kad sugriautų rezidenciją arba rūmus na o su trečia banga eina senatorius / vadas / kunigaikštis. Į šią bendrą schemą kartais įeina klaidinančios atakos.

Gynybos strategija

Priklausomai nuo situacijos yra keli gynybos būdai. Net jei manote kad situacija yra beviltiška.
Naudojant tinkamą taktiką priešininkui padarysite didelius nuostolius bei išmoksite kaip tinkamai veikti sekantį kartą kai kiti ruošis užkariauti jūsų kaimą.
Prisiminkite, kad puolančiajam tenka mokytis, kaip reikia užkariauti kaimus ir patobulinti savo strategiją - taigi darykite tą patį ir analizuokite kiekvieną puolimą tam kad patobulinti savo gynybinius sugebėjimus.

Pastiprinimai

Daug kas pamiršta apie draugus ir tikisi, kad jo paties karių pakaks tam kad sunaikintų atakuojančiojo armiją. Bet nepamirškite, kad geriausia naudoti maišytus gynybinius garnizonus, nes, pavyzdžiui, ietininkai paprasčiausiai mirs kaip musės bandant sustabdyti imperionų ataką. Žinoma, kariai turi būti kaime dar iki pirmos atakos. Besiginantis gali sutelkti armiją iš kelių kaimų ir žaidėjų į vieną didelę gynybinę armiją, ko negali daryti puolantysis žaidėjas. Taip kad rašykite laiškus draugams ir aljanso nariams ir nepamirškite paprašyti pakankamai maisto tam kad kareiviai nenumirtų iš bado iki mūšio pradžios.

Bangų išskaidymas

Ši taktika atrodo abejotinai ypač prieš patyrusius puolėjus, bet gali būti sėkminga prieš negausias armijas. Praleiskite pirmą puolimo (ar reido) bangą ir jūsų armija turi atsistoti kaime tarp šitos atakos ir katapultų arba senatorių (vadų, kunigaikščių) atakos. Jūs prarasite kai kuriuos resursų kiekius, galbūt šiek tiek statinių (jei pirmoje bangoje taip pat bus katapultų) ir tik mažąją dalį karių.
Bet atminkite, kad puolantysis gali paprašyti savo draugo ir antro švarinančio” puolimo bangos prieš katapultas arba gali pulti taip kad bangos eis sekundžių intervalu ir jums nebus galimybės pasiųsti gynybos tarp bangų.

Šventės

Rengiamos ,,didžiosios” šventės gali įtakoti jūsų gynybą (jas galima rengti pradedant nuo 10 Rotušės lygio). Jeigu jūsų kaime vyksta šventė, puolimo metu puolančiųjų senatorių/vadų/kunigaikščių efektyvumas krenta 5 %. Pavyzdžiui, paprastai norint užkariauti kaimą reikia 5 senatorių atakų, o vykstant šventei jų reiks 6. Tačiau šventės strategija labai rizikinga ir brangi, nes atsargus ir stiprus priešas gali siųsti ne vieną, o du ar net tris senatorius. Kaimo lojalumas atsistato labai lėtai, todėl be pakankamai didelio gynėjų skaičiaus anksčiau ar vėliau jį užkariaus.


Kontrataka

Grūdų vagystė

Jeigu jūs matote kad į jus paleista ataka, bet ji dar užtruks kelias valandas, jūs galite pabandyti pulti priešininką tam kad atimtumėte jo grūdų atsargas. Jeigu jums pavyks pagrobti grūdus arba sugriauti klėtį yra tikimybė kad kelyje priešo kareiviai ims mirti iš bado. Kontratakuoti galima ir draugų, kitų aljanso narių pagalba, ypatingai tų, kurie yra šalia atakuojančiojo, tokiu atveju jei kontrataka bus sėkminga, badas gali prasidėti anksčiau.
Svarbu žinoti, kad puolantysis:
a) dažnai palieka žaidimą paleidę armiją į puolimą
b) neturi pakankamai laiko savo kaimo gynybai organizuoti

Puolančiojo kaimo užkariavimas

Sėkmingas puolančiojo kaimo užkariavimas ne tik sustabdys jūsų kaimo puolimą bet ir padarys rimtu nuostolių puolančiajam, jis neteks ir kaimo ir visos armijos. Žinoma, tokia puolimo sustabdymo taktika dažnai nesuveikia dėl laiko stokos nes jūsų kareiviams prireiks tiek pat laiko kaip ir puolantiesiems kad galėtų pasiekti jūsų kaimą. Bet su sąjungininkų pagalba tokia taktika galima.

Pakartotinas užkariavimas

Tokioje taktikoje jūs ,,leidžiate” puolėjui užimti kaimą, bet po to iš kart puolate ir sunaikinate likusius kareivius kurie lydėjo senatorių/vadą/kunigaikštį ir liko su jais užimtame kaime. Tokiu būdu puolantysis ne tik praras kaimą bet ir kaime likusius brangius kareivius. Jūsų senatorius/vadas/vkunigaikštis šiuo atveju turėtų iš karto atakuoti ir sugrąžinti jums kaimą (maksimaliai greitai, kitaip puolantysis pastatys rezidenciją arba valdovų rūmus iki tol kol jūs užpulsit). Įsidėmėkit, kad puolantysis paskutinėje puolimo bangoje gali prijungti gynėjus, kurie gins kaimą kol ateis pagrindiniai gynėjai. Iš karto perėmus kaimą patys pastatykite rezidenciją arba rūmus tam kad atgautumėte lojalumą.

Sugriautos rezidencijos atkūrimas

Ši taktika reikalauja įdėmiai analizuoti atakuojančių bangų skaičių ir atvykimo laiką bei tiksliai paskaičiuoti statybos trukmę.

Tarkime, žaidėjas laiku pastebi šešias atvykstančias atakas į savo miestą. Pirmoji vyksta imperionų greičiu, antroji - katapultų greičiu, kitos – senatorių/vadų/kunigaikščių greičiu. Iš to galima spręsti, kad pirmoji banga bus valančioji , antroji turi sugriauti rezidenciją, likusios sumažinti lojalumą.

Jeigu antrosios atakos metu rezidencija (tarkime, 10-jo lygio) bus sugriauta, tačiau iškart po to bus užbaigta prieš tai užsakyto kito (11-jo) rezidencijos lygio statyba, vietoj sugriautosios atsiras nauja pirmojo lygio rezidencija, ir atvykstantys vadai negalės užkariauti miesto.


Išvertė: Gugisss
 (balsų: 124)
paskelbė: Travian2 | 21 rugsėjo 2007 | perskaitė: 145213
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#271 parašė: Evelina
 
Kodėl kai noriu siust karius (pulti) būna parašyta Siųsti karius (Blokuota)?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#272 parašė: driezas
 
nes turbut nepastates susiburimo vietos
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#273 parašė: qq
 
nespank :D Tiesiog tas kitas zaidejas uzblokuotas ir negalima jo pult, kitus pulk
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#274 parašė: saigiuks
 
Sveiki kolegos prasau pakvieskit mane kasnors i ally pvz.: H.E.R.O arba Piratai nes mane labai puola skolingas neliksiu. mano loginas saigiuks feel bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#275 parašė: iirmax 88
 
o galima uzkariau gyvenviete be germanu vado galu kunigaikscio ar romenu senatoriau?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#276 parašė: vyts
 
jei as turiu rezidencija 10 lvl i esu ikures jau kaima...jeigu man ja sunaikina ar as galiu vel su ta pacia 10 lvl rezidencija pirk naujus kolonistus arba kunigaiksti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#277 parašė: .....
 
Galesis
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#278 parašė: slapukas
 
Sveiki, noreciau uzduot klausima, ar galima sugriauti sostine visiskai?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#279 parašė: nui nui nui
 
Klausimas.. kiek galima uzkariauti oaziu?

uzkariavau vinena, o kita oaze visas peles isnaikinau bet vistiek raso "laisva oaze"

zinanciu prasau pagelbeti ;)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#280 parašė: fisheris
 
Geriausia ginyba yra galu ju pirmieji kariai yra falangos tia prisigamini ju 10 ir visos kuokos priešo dingsta arba sleptuve kelt...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#281 parašė: Mapsai
 
Mane tie fake puolimai nervina. Tačiau retai ir sulaukiu.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 3    
 
 
#282 parašė: Sabrina
 

Neziniukams,
Tiems, kurie dar nezino tai yra toks dalykas kaip ''Zinynas,,. Paprastiems klausimams. winked
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#283 parašė: IGNASIJUS1998
 
o kaip pastatyti besiginancius arba karius? recourse


SVEIKI AS DAR NAUJOKAS TAGI GAL PASAKYSIT kaip pastatyti savo karius ARBA BESIGINANCIUS PLYZ PASAKYKIT

GAL PER SUSIBURIMO VIETA
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#284 parašė: nepedo
 
ar daznai buna kad puolejiai nustiojia puldineti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 1    
 
 
#285 parašė: PrEtOrionAS
 
tai aisku kad gali-juk viskas yra susiburimo vietoje nueik ant jos- ir paspausk kaireje esanty raudona iksiuka smile .as dar noreciau paklaust kada restartuos ltx servas nes man pavoge acc aciu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#286 parašė: Aragornas
 
Povilas405, norint tureti kariu tau reikes kareivnes o jai reikes susiburimo vietos ir 3 lygio gyvenamojo pastato tada galesi ja pasistatyti ir daryti legionierius tik ziurek grudus o tai isdvesinsi:) Spastus gali daryti tik galai o ar pastatus sunku nugriauti priklauso nuo puolejo taranu ir katapultu skaiciaus bei tavo ginybos nes su vienu taranu ar katapulta jis tau nieko nepadarysi(jei turesi bent kiek deff) o kur statyti susiburimo vieta tai netoli gyvenamojo pastato truputi zemiau ir i dezine o kaip gauti susiburimo vieta is apleisto slenio tai cia prajuokinai nes gyvunai nestato susiburimo vietu:) Gal tik siaip susitink psisneket:D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#287 parašė: Nerijus-izzy
 
Lol. TRAVIANO kodai tokoio bajerio negirjau dar :DDDDDDDd tongue
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#288 parašė: eimantukazas
 
kas mane paimtu i aljansa pakvieskit plz turiu virs 50 gyventoju ambasada 2 lvl 2 pestininkus su kuokomis ir ziurke plz paimkit kas nors PAKVIESKIT!!!!!!!!!! as pasivadines eimantukazas miestas varokas
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#289 parašė: Tadas Didysis
 
Žinot ankščiau traviane niekas šituo straipsniu nesinaudodavo nes ankčiau buvo taika o dabar siaubas grįžkime į tuos senus gerus laikus kai traviane buvo taika nesipykime reikia gyventi draugiškai jei visas travianas būtu toks tai viekas net natarų silpniausio kaimelio karių nė dešimtadalio neiškultu nes nebūtu tokių dalyku kaip aljansai ir visi vienas kitą naikintumėt reikia susiimti jei norit pasaulio stebūklio tai nesipeškit ir dalyvaukit akcijoje Grįžkime jos tikslas sugražinti buvusi travianą jei puolat tai tik dėl resursų

vikienas,
vikienas,
vikienas,
jei nori y aly tai nesakyk ka esi fermaniekas nepriims
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#290 parašė: agne3
 
kaip galima pasistatyiti antra kaima?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#291 parašė: darshan
 
kaip paprasyti pastiprinimo jeigu tave puola ir koke taktika geriausia naudoti jeigu tave puola?

t.y.koke taktika geriausia naudoti gynybai?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#292 parašė: Domukas
 
kas gali mane pakviesti i ally?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#293 parašė: germans
 
kai as matau kad mane puola vienas miestas ir turiu kariu, tai tada reidinu kita miesta :) wink bully Pvz mane puola miestas A, puolu miesta B :) :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#294 parašė: asasa
 
sudinas straipsnis :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#295 parašė: germans
 
Darykit karzygius ir viskas bus gerai [hide]BLYN KOKIE GALY BYUTI STYPRUS NATARIUKSCIAI IR KARZYGIAI!
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#296 parašė: germans
 
Ar galiu netekti gyvenvietės?

Kiekviena gyvenvietė gali būti suniokota katapultomis iki nulinio gyventojų skaičiaus. Jei tai nebus paskutinė jūsų gyvenvietė - tokiu atveju ji pilnai išnyksta.


Tada į gyvenvietę reikės siūsti kolonistus ir steigti naują kaimą :)
 
 
Straipsnių 2 | Komentarų 7    
 
 
#297 parašė: Mindaugas
 
Ar mane gali puldineti pastoviai, ar yra koks terminas, kas kiek laiko galima puldineti? Ir, ar po puolimo yra koks laiko tarpas, kai taves pult negali?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#298 parašė: Daiva
 
Labai prašau pasakyti ką daryti jei buvo nemažai puolimu ir po to kur grudų fermos nerodo jokio lygio, o buvo 9-tas, grūdai eina į minusą, kai noriu pakelti grūdų lygį rašo: Maisto stoka. Didinkite gamybą! O kai noriu pastatyti gyvenamą pastatą, kuris irgi buvo sugriautas rašo: Maisto stoka: pirma statykite grūdų fermas. Neleidžia nieko statyti ir didinti grūdų... KĄ DARYTI???
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#299 parašė: Gruzas
 
As galvojau, kad nieko nesuprantu apie sita zaidima... Jus isvis, bent paskaitot praeitus klausimus pries rasydami. Kazkokiu vaiku gauja.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#300 parašė: jenifer
 
. .
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 6    
 
 

 

 
 
  2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama