Travian » Straipsniai » Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės home mail

Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės

Labai dažnai kaimo gynyba žlunga dėl besiginančiojo žaidėjo, kuris nežino kaip teisingai reikia reaguoti į vykstančius procesus arba veikia pavėluotai. Teisingai ginantis atakuojančiam galima padaryti didelius nuostolius arba net išvengti užkariavimo.
Be abėjo, čia kalba eina apie vėlesnes žaidimo stadijas kai užkariauti svetimą miestą tampa ekonomiškai efektyviau nei kurti ir vystyti naują.

Atsargumo priemonės

Žvalgas

Žvalgų dažnai neįvertinama – jie yra pigūs resursų sąnaudų prasme, bet gali apsaugoti jūsų kaimą nuo puolimų. Retas žaidėjas, bijodamas prarasti savo armiją, rizikuos užpulti kaimą neatlikęs žvalgybos.
Jeigu žvalgybos metu žus visi priešo žvalgai, priešas nesužinos jokių duomenų apie jus ir ko gero pradės ieškoti kitos aukos.

Miesto siena/medinė tvora/ žemės pylimas

Šie statiniai padidina gynybinį armijos pajėgumą besiginančiame mieste iki +81%.

Aljansas

Stiprus aljansas vien savo vardu atbaido daugelį galimų užpuolėjų. Diplomatija šiuo atveju turi didelę reikšmę.

Šventės

Pagal galimybes kiekvienas kaimas turi turėti 10 lygio rotušę, kad galėtų rengti dideles šventes kurios didina kultūros vienetus ir lojalumą.

Puolimų analizė

Yra 3 puolimų tipai:
1. Farm-puolimas.
Puolimo tikslas - apiplėšimas. Puolime naudojami greitieji kariai.
2. Klaidinantis puolimas ("fake")
Klaidinantis puolimas naudojamas kombinacijoje kartu su užkariavimo puolimu, jo tikslas - suklaidinti priešininką, kad nežinotų kuri ataka yra tikra.
3. Užkariavimo puolimas
Jis eina keliomis bangomis, turinčiomis katapultas ir taranus, kurie sulėtina armijos judėjimą.
Armija juda joje esančio lėčiausio kario greičiu. Katapulta ir taranas visose gentyse yra patys lėčiausi kariai. Katapultos reikalingos užkariavimo metu tam, kad sugriautų valdovų rūmus ar rezidencijas, o taranai padeda sugriauti sienas ir tuo pačiu susilpninti priešo gynybą.
Jeigu jus pastebėjote, kad jus puola, susibūrimo vietoje galite pažiūrėti kas jus puola ir kokiomis pajėgomis puola bei kalkuliatoriaus pagalba paskaičiuoti atstumą. (galima sužinoti tik apie patį lėčiausią karį ir tik tuo atveju, jei pastebėjote puolimą iš karto po jo pradžios – kitaip nežinosite net apytiksliai priešo karių judėjimo laiko).
Jeigu jus puola keliomis bangomis (bangos - keli puolimai iš vieno ar kelių žaidėjų su labai trumpu laiko intervalu tarp puolimų), tai rodo, kad jūsų kaimą ruošiasi užkariauti arba griauti katapultomis. Nepamirškit patikrinti puolamo kaimo gyventojų skaičiaus. Jei šiuo jūsų kaimo (kurį puola priešas) gyventojų skaičius mažesnis nei 300 – tuomet mažai tikėtinas užkariavimo bandymas. Išskyrus tuos atvejus kai puolamos gyvenvietės turi 15 arba 9 fermas. Kuo daugiau gyventojų jūsų kaime tuo saldesnis kąsnelis yra užgrobėjui.

Atakuojančios bangos užgrobiant (užkariaujant): pirma banga turi išvalyti gynėjus, antra banga eina tam kad sugriautų rezidenciją arba rūmus na o su trečia banga eina senatorius / vadas / kunigaikštis. Į šią bendrą schemą kartais įeina klaidinančios atakos.

Gynybos strategija

Priklausomai nuo situacijos yra keli gynybos būdai. Net jei manote kad situacija yra beviltiška.
Naudojant tinkamą taktiką priešininkui padarysite didelius nuostolius bei išmoksite kaip tinkamai veikti sekantį kartą kai kiti ruošis užkariauti jūsų kaimą.
Prisiminkite, kad puolančiajam tenka mokytis, kaip reikia užkariauti kaimus ir patobulinti savo strategiją - taigi darykite tą patį ir analizuokite kiekvieną puolimą tam kad patobulinti savo gynybinius sugebėjimus.

Pastiprinimai

Daug kas pamiršta apie draugus ir tikisi, kad jo paties karių pakaks tam kad sunaikintų atakuojančiojo armiją. Bet nepamirškite, kad geriausia naudoti maišytus gynybinius garnizonus, nes, pavyzdžiui, ietininkai paprasčiausiai mirs kaip musės bandant sustabdyti imperionų ataką. Žinoma, kariai turi būti kaime dar iki pirmos atakos. Besiginantis gali sutelkti armiją iš kelių kaimų ir žaidėjų į vieną didelę gynybinę armiją, ko negali daryti puolantysis žaidėjas. Taip kad rašykite laiškus draugams ir aljanso nariams ir nepamirškite paprašyti pakankamai maisto tam kad kareiviai nenumirtų iš bado iki mūšio pradžios.

Bangų išskaidymas

Ši taktika atrodo abejotinai ypač prieš patyrusius puolėjus, bet gali būti sėkminga prieš negausias armijas. Praleiskite pirmą puolimo (ar reido) bangą ir jūsų armija turi atsistoti kaime tarp šitos atakos ir katapultų arba senatorių (vadų, kunigaikščių) atakos. Jūs prarasite kai kuriuos resursų kiekius, galbūt šiek tiek statinių (jei pirmoje bangoje taip pat bus katapultų) ir tik mažąją dalį karių.
Bet atminkite, kad puolantysis gali paprašyti savo draugo ir antro „švarinančio” puolimo bangos prieš katapultas arba gali pulti taip kad bangos eis sekundžių intervalu ir jums nebus galimybės pasiųsti gynybos tarp bangų.

Šventės

Rengiamos ,,didžiosios” šventės gali įtakoti jūsų gynybą (jas galima rengti pradedant nuo 10 Rotušės lygio). Jeigu jūsų kaime vyksta šventė, puolimo metu puolančiųjų senatorių/vadų/kunigaikščių efektyvumas krenta 5 %. Pavyzdžiui, paprastai norint užkariauti kaimą reikia 5 senatorių atakų, o vykstant šventei jų reiks 6. Tačiau šventės strategija labai rizikinga ir brangi, nes atsargus ir stiprus priešas gali siųsti ne vieną, o du ar net tris senatorius. Kaimo lojalumas atsistato labai lėtai, todėl be pakankamai didelio gynėjų skaičiaus anksčiau ar vėliau jį užkariaus.


Kontrataka

Grūdų vagystė

Jeigu jūs matote kad į jus paleista ataka, bet ji dar užtruks kelias valandas, jūs galite pabandyti pulti priešininką tam kad atimtumėte jo grūdų atsargas. Jeigu jums pavyks pagrobti grūdus arba sugriauti klėtį yra tikimybė kad kelyje priešo kareiviai ims mirti iš bado. Kontratakuoti galima ir draugų, kitų aljanso narių pagalba, ypatingai tų, kurie yra šalia atakuojančiojo, tokiu atveju jei kontrataka bus sėkminga, badas gali prasidėti anksčiau.
Svarbu žinoti, kad puolantysis:
a) dažnai palieka žaidimą paleidę armiją į puolimą
b) neturi pakankamai laiko savo kaimo gynybai organizuoti

Puolančiojo kaimo užkariavimas

Sėkmingas puolančiojo kaimo užkariavimas ne tik sustabdys jūsų kaimo puolimą bet ir padarys rimtu nuostolių puolančiajam, jis neteks ir kaimo ir visos armijos. Žinoma, tokia puolimo sustabdymo taktika dažnai nesuveikia dėl laiko stokos nes jūsų kareiviams prireiks tiek pat laiko kaip ir puolantiesiems kad galėtų pasiekti jūsų kaimą. Bet su sąjungininkų pagalba tokia taktika galima.

Pakartotinas užkariavimas

Tokioje taktikoje jūs ,,leidžiate” puolėjui užimti kaimą, bet po to iš kart puolate ir sunaikinate likusius kareivius kurie lydėjo senatorių/vadą/kunigaikštį ir liko su jais užimtame kaime. Tokiu būdu puolantysis ne tik praras kaimą bet ir kaime likusius brangius kareivius. Jūsų senatorius/vadas/vkunigaikštis šiuo atveju turėtų iš karto atakuoti ir sugrąžinti jums kaimą (maksimaliai greitai, kitaip puolantysis pastatys rezidenciją arba valdovų rūmus iki tol kol jūs užpulsit). Įsidėmėkit, kad puolantysis paskutinėje puolimo bangoje gali prijungti gynėjus, kurie gins kaimą kol ateis pagrindiniai gynėjai. Iš karto perėmus kaimą patys pastatykite rezidenciją arba rūmus tam kad atgautumėte lojalumą.

Sugriautos rezidencijos atkūrimas

Ši taktika reikalauja įdėmiai analizuoti atakuojančių bangų skaičių ir atvykimo laiką bei tiksliai paskaičiuoti statybos trukmę.

Tarkime, žaidėjas laiku pastebi šešias atvykstančias atakas į savo miestą. Pirmoji vyksta imperionų greičiu, antroji - katapultų greičiu, kitos – senatorių/vadų/kunigaikščių greičiu. Iš to galima spręsti, kad pirmoji banga bus „valančioji” , antroji turi sugriauti rezidenciją, likusios sumažinti lojalumą.

Jeigu antrosios atakos metu rezidencija (tarkime, 10-jo lygio) bus sugriauta, tačiau iškart po to bus užbaigta prieš tai užsakyto kito (11-jo) rezidencijos lygio statyba, vietoj sugriautosios atsiras nauja pirmojo lygio rezidencija, ir atvykstantys vadai negalės užkariauti miesto.


Išvertė: Gugisss
 (balsų: 124)
paskelbė: Travian2 | 21 rugsėjo 2007 | perskaitė: 145206
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#31 parašė: alve
 
jei kai mane puole ir as isiunciau savo karius savo ally nariui ar juos galesiu susigrazinti?? Ir kaip
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#32 parašė: Klaipeda
 
Sveiki, gal kas galit parasyti kaip taip galejo atsitikti kad as pasiunciau i ataka pries kita romena 13legioneriu ir 1karzygi, atejo man ataskaita kad visi aukos o kiek buvo ir kokiu buvo kariu ar dar konors pas besiginanti nera parasyta, isvis apie besiginanti nera tos lenteles?????? Tai va as nieko nesupratau kaip taip isejo.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#33 parašė: wux
 
Paaiškinkite, kuo skiriasi reidas nuo atakos.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#34 parašė: zveratis
 
ne nu jus visiski lohai...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#35 parašė: dumti
 
kas nori i ally
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#36 parašė: gameriukas10
 
kas nori i LT GOOD alijansa parsykit kostaw
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#37 parašė: artuxx
 
ka sbutu man jei i mano kaima atlektu kok nors banglas ir nusluotu mane nuo zemes pavirsius??
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#38 parašė: Sindirellla
 
Povilas405
Jei naujokas tai gal netingetum frm pasiskaityt ir sjp wisur pilna info prigrusta, taip, kad issiaiskint tikrai nera sunku ;)
Kad galetum pasistatyti karius reikia kareiviniu. Kad galetum pastatyti kareivines reikia 3lygio gyvenamojo pastato ir 1 lygio susiburimo vietos. Kur statyti susiburimo vieta berods yra parodyta frm (jei neklystu).
Ir dar jeigu tavo gentis romenai tai kaip tu zadi statyti spastus?
Del spastu tiksliai nzn, nes dar pati naujoke, bet man rodos juos gali statyti tik galai ;D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#39 parašė: Monika
 
Nu as tai nesuprantu mane istisai puola man nieks nedideja sako didinkite savo resursu kieki tai kaip ji didinti man nieko neleidzia nei statyti grudu fermu nei nieko visiskai nieko neleidzia ka daryti... crying recourse
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#40 parašė: Admin
 
Kas gi cia juokingo? Juk yra kodai ant traviano - traviano pliusas :D
Tik pinigelius sumokek ir bus kuri laika :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#41 parašė: SeNNis
 
su kokia armija galima nugalet 5gyvates 11ziurkes ir 5~siknosparnius :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#42 parašė: Vaidutis
 
jei aš turiu slėptuvę, kurioje paslepiu visas savo atsargas, bet neturiu gynybinės sienos.. ar gali man keli paprasti kariai padaryt kokios nors žalos?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#43 parašė: binoxi
 
kas tas pasaulio stebuklas?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#44 parašė: dove
 
Sveiki. Jei pas mane spastuose yra belaisviu, kas juos maitina, as ar tas, kieno jie.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#45 parašė: xalewcik
 
kancaras,
yra kodai ;)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 23    
 
 
#46 parašė: zaras
 
eee o tj pas amne dbr sostine yra man atorodo... ir niekas mane nepuls??? :D
kiek dienu jei ka nepuls?? ar nepuls wisai?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#47 parašė: ruvelis
 
ar zinot galu antra laiska jei kas zinot parasyklit recourse

koks antras galu laiska.nezinau jo parasykit kasnors plyzzzzzzzzzzzzzz

koks galu antras laiskas. sad nezinau jo nes netycia istriniau prasay parasykit
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#48 parašė: Aniuta
 
to povilas405spastu romenai negali daryt,tik galai ar germanai,nepamenu. :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#49 parašė: Rolfazz
 
Aniuta,
gali daryti tik galai, kam reikia antrojo laisko galu, tegu paraso mane susirade nick Rolfazz.
o del puolimu newerkit... man irgi asilas puldineja... statykit sleptuves, turgavietes ir susiraskit aljansa ,galesit pries puolima issiusti resursus i aljanco vado sostine.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#50 parašė: vilmyyss
 
yra kokiu nors kodu nes grasu laukt kol prikaups ?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#51 parašė: dragon rider
 
kaip iveikti galus su LLLLLLLLLLLLAAAAAAAAAAAAABBBBBBBBAAAAAAAAAIIIIIIII daug spastu? pristatykite kuo daugiau silpniausiu kareiviu (pvz: jeigu spaistine yra 10 lygio, tai pristatykite 100) ir pulkit. po to jam liks du sansai, arba paleisti juos arba naudoti ju grudus. kartokit ataka kad jie naudotu grudus. patys galai ir prisidirbs tu spastu, o po to jau patys pasikis sau koja
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#52 parašė: kirvis
 
juk paleisti kariai nebegali iškarto pulti turi gryžti iš te kur atėjo na irvisas kriukis geriausiai turėti gera siena ir daug karių ir niekas neiveiks
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#53 parašė: dzovani
 
ar gali kitas mane pulti,, jei pas mane nera dar kariu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#54 parašė: eitvis
 
kaip man apsigynti nuo prieso..? mane puldineja su katapultom ir kareiviu... mazdauk po 100visu... tai kaip man apsiginti , jis griauna mano miesteli! padekit sad
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#55 parašė: TAdeuCh
 
Sweiki, gal galit pasakyti kaip atgaivinti lojalumo taskus???? Nes mane viena kart uzpuole ir nuime lojalumo tasku, tai gal galit patarti.. IS anksto dekui :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#56 parašė: SnoBas
 
Kaip pastatyt spastus?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#57 parašė: NotPeace
 
Patarkit kur geriausia statyt 2 gyvenviete.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#58 parašė: tutas22
 
ddainiuss, taip wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#59 parašė: Emilis
 
seip dar reik matau kai kuriem cia gerokai D.U.K. paskaityt ;D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#60 parašė: ewig1
 
povilas405 isijungi traviana savo kaima po desne puse yra Zinynas ir jame paskaitai truputi, armija gaminasi kareivinese, romenas spastu daryti negali, norint uzkariauti apleista sleni tau reikia karzygio namu 10lvl maziausiai ir manau armijos,
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama