Travian » Straipsniai » Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga home mail

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Travianas – vienas iš žinomiausių pasaulyje strateginių "online" žaidimų. Dalyvavimas šiame žaidime nereikalauja jokios kitos programinės įrangos, išskyrus paprastą interneto naršyklę. Visame pasaulyje Travianą žaidžia keli milijonai žaidėjų. Dabar galima žaisti ir sulietuvintą versiją – iš esmės tai pirmasis tokio tipo žaidimas Lietuvoje – ir jis turi visas galimybes tapti ne tik pirmu, bet ir geriausiu.

Bendra apžvalga


Rugpjūčio 20 d. 2007 m. prasidėjo žaidimas pirmame lietuviškame Travian serveryje travian.lt

Travianas – vienas iš žinomiausių pasaulyje strateginių "online" žaidimų. Dalyvavimas šiame žaidime nereikalauja jokios kitos programinės įrangos, išskyrus paprastą Interneto naršyklę. Visame pasaulyje Travianą žaidžia keli milijonai žaidėjų. Dabar galima žaisti ir sulietuvintą versiją – iš esmės tai pirmasis tokio tipo žaidimas Lietuvoje – ir jis turi visas galimybes tapti ne tik pirmu, bet ir geriausiu.

Žaidimo pasaulyje Jums teks persikelti į viduramžius, pasirinkti vieną iš kelių genčių, kuriai atstovausite – galėsite žaisti už romėnus, galus ar germanus, bei įsijungti į aktyvų savo tautos ir miestų vystymą, diplomatines intrigas, karus su kitais žaidėjais bei siekius užvaldyti pasaulio stebuklą.

Traviane kiekvienas gali realizuoti savo sugebėjimus skirtingai:
- statyti ir vystyti miestus
- tapti bebaimiu ir sumaniu karvedžiu
- užsiimti politika, diplomatija
- prekiauti, prekiauti ir dar kartą prekiauti.

Viena iš įdomiausių galimybių – aljansų steigimas. Galite savo pastangas apjungti su kitais žaidėjais – savo draugais, pažįstamais, kolegomis ar klasiokais. Tai ne tik leidžia sukurti stiprią atsvarą jūsų priešininkams, bet ir rengti savotiškas rungtynes – varžytis su kitų miestų, universitetų, mokyklų ar šiaip draugų komandomis.

Žaidimo scenarijus ir pradžia


Pati žaidimo istorija susijusi su Senovės Romos laikais. Tai vienu metu ir strateginis žaidimas, ir savotiškas žaidimas vaidmenimis – visa žaidimo eiga priklauso tik nuo pačių žaidėjų, į kokius personažus jie nori įsijausti, kiek nori bendrauti vienas su kitu. Traviane jūs pradedate pasirinkdami gentį, kurią atstovausite – čia turite trejas alternatyvas – romėnai, germanai ir galai. Taip pat apytiksliai galite pasirinkti savo pradinę vietą žemėlapyje. Pagal ką pasirinkti gentį? Kiekviena jų turi savus privalumus ir trūkumus – pavyzdžiui, romėnų pajėgumas yra labai gerai subalansuotas ir jie labai efektyvūs kaip puolant, taip ir ginantis, tačiau romėnų kariai treniruojasi pakankamai ilgai, o jų paruošimas yra santykinai brangus. Romėnų pėstininkai yra tikra legenda, tačiau jų gynybiniai sugebėjimai prieš raitininkus yra ne tokie geri, kaip kitų genčių karių. Galai – pati taikiausia Traviano gentis. Jų kariai labai stiprūs gynyboje. Galai yra raitininkai iš prigimties, jų žirgai labai greiti, todėl galų kariai labai dažnai sugeba atakuoti priešus staigiai ir netikėtai. Germanai – tai agresyviausia gentis šiame žaidime. Germanų kariai yra bebaimiai grobikai, kurie puola be gailesčio ir nebijodami mirties. Tačiau Germanų kariams trūksta disciplinos – tokios, kokią turi galai ir romėnai, todėl jie yra lėtesni ir silpnesni gynyboje. Įvertinkite šias savybes patys ir pasirinkite jums tinkamiausią variantą.

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Užsiregistravus į nurodytą elektroninio pašto adresą vartotojui atsiunčiama visa reikalinga prisijungimo informacija. Nuo šio laiko jūsų vartotojo sąskaita yra aktyvi – jūs tampate nedidelės gyvenvietės Travian pasaulyje valdytoju. Jūsų tikslas – plėtoti savo valdas ir tapti galingiausiu valdytoju visame žaidime. Kaip vyksta valdų plėtojimas? Esminis dalykas – didinti pas jus gyvenančių gyventojų skaičių (žaidėjai reitinguojami būtent pagal tai). Tam, kad pritraukti daugiau gyventojų, valdytojas turi statyti pastatus ir juos tobulinti (kelti pastato lygį).

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Žinoma, pačioje pradžioje gyvenvietė atrodys gan tuščia, joje stovės vienintelis pagrindinis – gyvenamasis – pastatas. Reikės maždaug savaitės, kad pradėtų vykti rimtesnės papildomų statybos. Plėtodami valdas neišvengiamai atkreipsite į save kitų – tiek draugiškai, tiek agresyviai nusiteikusių – žaidėjų dėmesį. Deja, agresyviai nusiteikusių šiame pasaulyje bus gerokai daugiau, dėl to turėsit rūpintis savo gynyba. Čia jau galėsite leisti pasireikšti savo fantazijai – statytis karines pajėgas arba užsiimti diplomatija. Savaime suprantama, diplomatija turi daugiau alternatyvų – su kuo sudarysite prekybines ar karines sąjungas, kiek intensyviai norėsite dalyvauti tokių aljansų veikloje ir valdyme ir panašiai. Tačiau bet kuriuo atveju tiek miesteliui plėtoti, tiek karinėms pajėgoms sukaupti bus reikalingi resursai.

Žaidimo pasaulyje egzistuoja keturių tipų resursai – mediena, molis, geležis ir grūdai. Pradžioje vienintelis būdas gauti šių resursų – įrengti nuosavas medžių kirtavietes, molio ir geležies kasyklas bei grūdų fermas.

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Vėliau, pastačius reikiamus miestelio pastatus, galėsite pradėti treniruoti karines pajėgas, o karines pajėgas galėsite naudoti ir gynybai, ir puolimui. Noras užpulti kitus skatinamas tuo, kad kiekvieno puolimo metu turėsite galimybę iš žaidėjų pavogti tam tikrą resursų kiekį, ir užgrobtuosius resursus panaudoti savo miesteliui tobulinti.

Visiems veiksmams atlikti bus reikalingas nemažas realaus laiko tarpas – jei jūs esate mėgstantis momentinį veiksmą žaidėjas, bent pačioje pradžioje jums teks išmėginti savo kantrybę. Daugiausia veiksmų greitį riboja resursai – norint sukaupti reikiamą jų kiekį, teks palaukti ne vieną ir ne dvi valandas. Tai, žinoma, turi savų privalumų – nereikia nuolat sėdėti prie kompiuterio ir stebėti žaidimo veiksmą. Daugiausia laiko trunka statyti ir tobulinti pastatus, tačiau vėliau netgi išteklių gavybos tobulinimas gali gerokai išsitęsti, nes reikalingas patobulinimams laikas didėja proporcingai patobulinimo lygiui. Tačiau praėjus maždaug porai savaičių žaidimo tempas gali žymiai pagreitėti – teks pradėti planuoti karinę ir prekybos veiklą, užsiimti diplomatija – bendravimu su kitais žaidėjais.

Vartotojo sąsaja


Travian vartotojo sąsaja ir navigacija yra nesudėtinga ir labai greitai įsisavinama. Visas navigacijos meniu susideda iš penkių pagrindinių punktų – gyvenvietės apžvalgos, gyvenvietės centro, pasaulio žemėlapio, statistikos bei ataskaitų/laiškų meniu – ir beveik visas valdymas atliekamas trijuose iš jų.

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Gyvenvietės apžvalga leidžia žaidėjui statyti ir tobulinti gyvenvietės centrą supančius resursų gavybos laukus. Kaimelio (vėliau jis išauga iki nedidelio miesto) centre galite statyti pastatus ir treniruoti karius. Pasaulio žemėlapis skirtas aplinkinės teritorijos apžvalgai – čia galite peržiūrėti savo kaimynus bei planuoti savo puolimų taikinius arba žemės plotelius papildomos naujos gyvenvietės statybai. Statistikos lange rodomas jūsų reitingas kitų žaidėjų tarpe, o ataskaitos/laiškai suteikia informaciją apie bet kokius įvykius žaidime, taip pat veikia kaip pašto dėžutė, kurios pagalba galite komunikuoti su kitais žaidėjais. Travianas be jokios abejonės yra nesudėtingai įsisavinamas žaidimas su draugiška vartotojo sąsaja ir paprasta navigacija, ypač tiems, kurie neturi daug patirties žaisdami interneto naršyklėje veikiančius žaidimus, arba nenori daug laiko sugaišti planuodami ir atlikdami konkrečius veiksmus.

Grafinis apipavidalinimas


Grafinis Travian apipavidalinimas be priekaištų. Žinoma, dėl skonio nesiginčijama, tačiau žaidimas kurtas laikantis paprasto ir lengvai suprantamo stiliaus, atitinkančio žaidimo temą. Nesitikėkite pamatyti sudėtingų kvapą užimančių efektų – visa vaizdinė medžiaga pateikiama piešinių formoje, kur dominuoja dvimatė grafika. Vaizdinė medžiaga pateikiama visur kur to reikia ir netgi padeda vizualiai įsivaizduoti žaidime vykstančius procesus.

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Žaidimo eiga


Žaidimo eiga formuojama iš nedidelio skaičiaus veiksmų, žaidimo kūrėjai įvairovę tikisi sukurti skatindami žaidėjus bendrauti tarpusavyje. Pagrindinė veikla – resursų kaupimas, pastatų statymas, karių treniravimas, žemių tyrinėjimas ir įsisavinimas bei kitų gyvenviečių puolimas. Visus šiuos veiksmus jūs galite derinti su savo draugais virtualiame žaidimo pasaulyje – Lietuviškoje žaidimo versijoje yra registruota apie 7000 žaidėjų, ir netgi atmetus neaktyvias sąskaitas, tikrai tikėtina, jog tarp jų rasite naujų draugų, su kuriais galėsite dalintis žaidimo patirtimi ir įspūdžiais.

Pagalbos vartotojui sistema


Šiuo tikslu sukurta pagalbos svetainė travianas.lt – ji skirta žaidimo naujokams ir suteikia nemažai naudingos informacijos bei padeda greičiau įsisavinti žaidimo ypatumus.

Kaip minėjome anksčiau, žaidėjai gali apytiksliai pasirinkti savo gyvenvietės padėtį žaidimo pasaulyje, tačiau žaidimo naujokai, pasirinkę atsitiktinę gyvenvietės padėtį, turi visus šansus atsidurti prie kitų neseniai žaidimą pradėjusių kolegų – taip stengiamasi šiek tiek balansuoti atotrūkį tarp senųjų ir naujųjų žaidimo dalyvių. Taip žaidimas tampa įdomesnis, sudaromos geresnės konkurencinės sąlygos vėliau į Traviano pasaulį įsijungusiems dalyviams - tie, kas pradeda mėnesiu vėliau, dar gali pavyti tuos, kurie žaidžia nuo pradžios.

Jei pradėsite po 2-3 mėnesių – gali ir nepasisekti. Tačiau tuomet, žinoma, yra netgi du atsarginiai variantai. Pirmasis – pasitelkti savo diplomatinius sugebėjimus ir ieškoti prieglobsčio stipriame aljanse; arba – laukti antro serverio paleidimo. Antrajame serveryje lygiagrečiai veiks nepriklausomas Travian pasaulis, prie kurio jungtis galės visi, norintys žaidimą pradėti tokiomis pat sąlygomis kaip ir kiti. Antrasis serveris kol kas tik planuojamas. Kada konkrečiai jis pasirodys – tai priklausys nuo to, kaip vystysis įvykiai pirmajame.

Apibendrinimas


Ką galima pasakyti apibendrinant žaidimą Travian? Tai – originalus šio žanro atstovas, su originalia grafika bei struktūra. Tai nėra paskutinis technologijų žodis, bet Travian ir buvo kurtas orientuojantis į konkretų – internetinių naršyklių žaidimų – segmentą. Kai kurie žaidėjai pradžioje gali susidaryti klaidingą įspūdį apie žaidimo greitį – taip, pradžioje taip ir norisi ką nors greitai nuveikti, greitai išbandyti, todėl gali prireikti šiek tiek kantrybės. Jei jūs naujokas šiame žanre ir norite išmokti žaisti tokio tipo žaidimus, Travian yra puiki pradžia. Jei jūs patyręs žaidėjas, nepamirškite, jog diplomatija – vienas esminių šio žaidimo kertinių akmenų.

Travian Vokietijoje vykstančioje „Browser Games Conference” yra pelnęs geriausio 2006 metų naršyklėse veikiančio žaidimo apdovanojimą „Best browsergame 2006”.


Ali
www.technologijos.lt
 (balsų: 26)
paskelbė: Travian | 21 rugsėjo 2007 | perskaitė: 56408
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#31 parašė: eetulgee
 
Sveiki, tik pradejau zaisti, ir turiu gan daug klausimu, ieskau atsakymu forume, bet nelabai randu, gal galetumet padet :) istojau i ally ir pasiulet but diplomatu... nelabai zinau ka reiktu daryt :( ir kas cia tokio?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#32 parašė: vaidas
 
As nesuprantu is kur guti kariu plizzz padekit as dar naujoke plizzz parasykit jeigu ne cia tai i mano emaila a2fanyte@one.lt labai prasau pedekit

Is kur gauti kariu padekit plizzzzzzzzz
1. pasistatyk 3 lygio pagrindini pastata kuris bus pacioi pradzioj
2. pasistatykit susiburimo vieta .. jis bus prie pagrindinio pastato pagrindinei eikstei
tuscias laukas ( kitoks nei kiti )
3. pasistatai kareivines (iprastame lauke )
4. ten ir stataisi karius ... o visa kita ziurekit zinyne
sone prie nustatymu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#33 parašė: kakaruz
 
nu viskas ok kaip parasei tik 2 truputi desiniau nuo givenamojo namo tada ten statik 1 lvl tada pastatisi spausk kur statai pastatus kareivines pastatik 10 kareiviu gauk spausk kur matos zmones ant vieno is ju ir siusti karius ataka ir savo kareivius nurodik :D fsio beto neleisk 1 kareivio nes mirs 2 gali leist
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#34 parašė: Valentinas
 
Bornforlove,

Ieini i travian.Spaudi laiskai.Siunti laiska Gavejas:[ally]
Tema:Nesvarbu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 3    
 
 
#35 parašė: bleakiz1
 
sveiki, as dabar uzkariavau gyvenviete su senatoriumi ir ten liko lojalumas 0% kaip man ta loajaluma pakelti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#36 parašė: as
 
kaip reik resursus kelti
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#37 parašė: nnnn
 
as,
niekad nesusimastej kam skirti resursu laukai?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#38 parašė: TheBestNOOB
 
As pradejau zajsti balandi 2 serwe ir ish pradziu atrode ejlinis shudas,bet is neturejimo ka wejkt pazajdzew...zinokit geras gejmas!Nesitikejaw,kad po toke liewa grafika gali sleptis toks gejmas! Ir zinokit wisaj nesinawdojaw iv. pagalba,todel lb letaj wyscewsi...dabar,kaj suradaw shita sajta,tiesiog akyse prasviesejo!O tie kejsti jusu wisu klawsimai yra perdawg neapgalvoti,tiesiog paskajtykit dawgew,tajp bus grejchew!!!
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#39 parašė: AS
 
Gal galite kas pasakyti is kur gauti auksinu?

Gal galite man atsiusti resursu nes man ju labai truksta? Labai prasau plizzzzzzzzz. feel winked
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#40 parašė: moleta
 
Gal galite pasakyti kaip siusti resursus? Labai prasau atrasyti kuo greiciau.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#41 parašė: Moletai
 
Per turgaviete.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#42 parašė: Graikija
 
Ir kam jus zaidziat travian jei net kariu nemokat gamintis ?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#43 parašė: nnnn
 
Graikija,
nu tai bando nu. Naujokai.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 312    
 
 
#44 parašė: zubas333
 
visi buna naujokai visi pradzioje buna "noobai" am wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#45 parašė: BRT
 
kai israndi senatoriu, kurioj vietoj ji reikia gaminti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#46 parašė: nnnn
 
BRT,
rezidencijoj arba valdovu rumuose
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 312    
 
 
#47 parašė: Heinrich
 
oo kur yra travian'o istorija parasyta?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 8    
 
 
#48 parašė: world
 
kur yra aprasimas
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#49 parašė: ritax
 
kaip pastatyti ižda?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#50 parašė: Linai
 
sveiki,as kvailute uzstaciau visas stabybos aiksteles,ir dabar neturiu daugiau,ta prasme nera kur statyt kitu pastatu,man daugiau neduoda dabar aiksteliu.ka tokiu atveju daryt?nu tikrai nezinau:((((((
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#51 parašė: Ignasx2x
 
jei turi gyv pastata 10 levelio tai paprasta nueini i gyv pastata ir yra parasyta nugriauti pastata iir pasirenki kokio tau nereikia ir spaudi ok ir pradeda griauti paprasta lol
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 18    
 
 
#52 parašė: Linai
 
Ignasx2x,
nuosirdus tau aciu winked
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#53 parašė: velnioxakiz
 
Edita,
visruje kaireje puseje yra parasytas zinynas.paspausk ant savo genties ir pamatysi ko kam reikia

ar galima panaudoti pliusa antra karta ir dar kaip gauti aukso
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#54 parašė: Germanasw
 
Tai kad jau visi pamiršo seniai tą senovę o žaidžia tik dėl įdomumo fellow
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#55 parašė: ludeta
 
ka daryt, kai vienas uzpuldineja per diena po keliasdesimt kartu, nespeju tik kariu apmokyt ir vel visus iszudo
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#56 parašė: eividas
 
tongue kas yra alijanas ? gal kas zino bully fellow
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#57 parašė: Gedutis
 
Chebra kaip atimti kito zmogaus gyvenviete?kur ta zmogu reikia sukurti viska zinau ko reikia tik nezinau kur zmogu kurti :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#58 parašė: bombiuoske
 
kodel man neleidzia statyti murines? pas mane ne valdovu rumai o rezidencija. esu germanas
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#59 parašė: Raima17
 
jajgu turi 20 lygio kareivine, tai kiek reikia laukti kad pasigamintu pestininkas su kuoka??
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#60 parašė: Mantrida
 
kaip atsaukti kariuomine is reido? jei ji jau pusiaukelej belay
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama