Travian » Straipsniai » Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės home mail

Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės

Labai dažnai kaimo gynyba žlunga dėl besiginančiojo žaidėjo, kuris nežino kaip teisingai reikia reaguoti į vykstančius procesus arba veikia pavėluotai. Teisingai ginantis atakuojančiam galima padaryti didelius nuostolius arba net išvengti užkariavimo.
Be abėjo, čia kalba eina apie vėlesnes žaidimo stadijas kai užkariauti svetimą miestą tampa ekonomiškai efektyviau nei kurti ir vystyti naują.

Atsargumo priemonės

Žvalgas

Žvalgų dažnai neįvertinama – jie yra pigūs resursų sąnaudų prasme, bet gali apsaugoti jūsų kaimą nuo puolimų. Retas žaidėjas, bijodamas prarasti savo armiją, rizikuos užpulti kaimą neatlikęs žvalgybos.
Jeigu žvalgybos metu žus visi priešo žvalgai, priešas nesužinos jokių duomenų apie jus ir ko gero pradės ieškoti kitos aukos.

Miesto siena/medinė tvora/ žemės pylimas

Šie statiniai padidina gynybinį armijos pajėgumą besiginančiame mieste iki +81%.

Aljansas

Stiprus aljansas vien savo vardu atbaido daugelį galimų užpuolėjų. Diplomatija šiuo atveju turi didelę reikšmę.

Šventės

Pagal galimybes kiekvienas kaimas turi turėti 10 lygio rotušę, kad galėtų rengti dideles šventes kurios didina kultūros vienetus ir lojalumą.

Puolimų analizė

Yra 3 puolimų tipai:
1. Farm-puolimas.
Puolimo tikslas - apiplėšimas. Puolime naudojami greitieji kariai.
2. Klaidinantis puolimas ("fake")
Klaidinantis puolimas naudojamas kombinacijoje kartu su užkariavimo puolimu, jo tikslas - suklaidinti priešininką, kad nežinotų kuri ataka yra tikra.
3. Užkariavimo puolimas
Jis eina keliomis bangomis, turinčiomis katapultas ir taranus, kurie sulėtina armijos judėjimą.
Armija juda joje esančio lėčiausio kario greičiu. Katapulta ir taranas visose gentyse yra patys lėčiausi kariai. Katapultos reikalingos užkariavimo metu tam, kad sugriautų valdovų rūmus ar rezidencijas, o taranai padeda sugriauti sienas ir tuo pačiu susilpninti priešo gynybą.
Jeigu jus pastebėjote, kad jus puola, susibūrimo vietoje galite pažiūrėti kas jus puola ir kokiomis pajėgomis puola bei kalkuliatoriaus pagalba paskaičiuoti atstumą. (galima sužinoti tik apie patį lėčiausią karį ir tik tuo atveju, jei pastebėjote puolimą iš karto po jo pradžios – kitaip nežinosite net apytiksliai priešo karių judėjimo laiko).
Jeigu jus puola keliomis bangomis (bangos - keli puolimai iš vieno ar kelių žaidėjų su labai trumpu laiko intervalu tarp puolimų), tai rodo, kad jūsų kaimą ruošiasi užkariauti arba griauti katapultomis. Nepamirškit patikrinti puolamo kaimo gyventojų skaičiaus. Jei šiuo jūsų kaimo (kurį puola priešas) gyventojų skaičius mažesnis nei 300 – tuomet mažai tikėtinas užkariavimo bandymas. Išskyrus tuos atvejus kai puolamos gyvenvietės turi 15 arba 9 fermas. Kuo daugiau gyventojų jūsų kaime tuo saldesnis kąsnelis yra užgrobėjui.

Atakuojančios bangos užgrobiant (užkariaujant): pirma banga turi išvalyti gynėjus, antra banga eina tam kad sugriautų rezidenciją arba rūmus na o su trečia banga eina senatorius / vadas / kunigaikštis. Į šią bendrą schemą kartais įeina klaidinančios atakos.

Gynybos strategija

Priklausomai nuo situacijos yra keli gynybos būdai. Net jei manote kad situacija yra beviltiška.
Naudojant tinkamą taktiką priešininkui padarysite didelius nuostolius bei išmoksite kaip tinkamai veikti sekantį kartą kai kiti ruošis užkariauti jūsų kaimą.
Prisiminkite, kad puolančiajam tenka mokytis, kaip reikia užkariauti kaimus ir patobulinti savo strategiją - taigi darykite tą patį ir analizuokite kiekvieną puolimą tam kad patobulinti savo gynybinius sugebėjimus.

Pastiprinimai

Daug kas pamiršta apie draugus ir tikisi, kad jo paties karių pakaks tam kad sunaikintų atakuojančiojo armiją. Bet nepamirškite, kad geriausia naudoti maišytus gynybinius garnizonus, nes, pavyzdžiui, ietininkai paprasčiausiai mirs kaip musės bandant sustabdyti imperionų ataką. Žinoma, kariai turi būti kaime dar iki pirmos atakos. Besiginantis gali sutelkti armiją iš kelių kaimų ir žaidėjų į vieną didelę gynybinę armiją, ko negali daryti puolantysis žaidėjas. Taip kad rašykite laiškus draugams ir aljanso nariams ir nepamirškite paprašyti pakankamai maisto tam kad kareiviai nenumirtų iš bado iki mūšio pradžios.

Bangų išskaidymas

Ši taktika atrodo abejotinai ypač prieš patyrusius puolėjus, bet gali būti sėkminga prieš negausias armijas. Praleiskite pirmą puolimo (ar reido) bangą ir jūsų armija turi atsistoti kaime tarp šitos atakos ir katapultų arba senatorių (vadų, kunigaikščių) atakos. Jūs prarasite kai kuriuos resursų kiekius, galbūt šiek tiek statinių (jei pirmoje bangoje taip pat bus katapultų) ir tik mažąją dalį karių.
Bet atminkite, kad puolantysis gali paprašyti savo draugo ir antro „švarinančio” puolimo bangos prieš katapultas arba gali pulti taip kad bangos eis sekundžių intervalu ir jums nebus galimybės pasiųsti gynybos tarp bangų.

Šventės

Rengiamos ,,didžiosios” šventės gali įtakoti jūsų gynybą (jas galima rengti pradedant nuo 10 Rotušės lygio). Jeigu jūsų kaime vyksta šventė, puolimo metu puolančiųjų senatorių/vadų/kunigaikščių efektyvumas krenta 5 %. Pavyzdžiui, paprastai norint užkariauti kaimą reikia 5 senatorių atakų, o vykstant šventei jų reiks 6. Tačiau šventės strategija labai rizikinga ir brangi, nes atsargus ir stiprus priešas gali siųsti ne vieną, o du ar net tris senatorius. Kaimo lojalumas atsistato labai lėtai, todėl be pakankamai didelio gynėjų skaičiaus anksčiau ar vėliau jį užkariaus.


Kontrataka

Grūdų vagystė

Jeigu jūs matote kad į jus paleista ataka, bet ji dar užtruks kelias valandas, jūs galite pabandyti pulti priešininką tam kad atimtumėte jo grūdų atsargas. Jeigu jums pavyks pagrobti grūdus arba sugriauti klėtį yra tikimybė kad kelyje priešo kareiviai ims mirti iš bado. Kontratakuoti galima ir draugų, kitų aljanso narių pagalba, ypatingai tų, kurie yra šalia atakuojančiojo, tokiu atveju jei kontrataka bus sėkminga, badas gali prasidėti anksčiau.
Svarbu žinoti, kad puolantysis:
a) dažnai palieka žaidimą paleidę armiją į puolimą
b) neturi pakankamai laiko savo kaimo gynybai organizuoti

Puolančiojo kaimo užkariavimas

Sėkmingas puolančiojo kaimo užkariavimas ne tik sustabdys jūsų kaimo puolimą bet ir padarys rimtu nuostolių puolančiajam, jis neteks ir kaimo ir visos armijos. Žinoma, tokia puolimo sustabdymo taktika dažnai nesuveikia dėl laiko stokos nes jūsų kareiviams prireiks tiek pat laiko kaip ir puolantiesiems kad galėtų pasiekti jūsų kaimą. Bet su sąjungininkų pagalba tokia taktika galima.

Pakartotinas užkariavimas

Tokioje taktikoje jūs ,,leidžiate” puolėjui užimti kaimą, bet po to iš kart puolate ir sunaikinate likusius kareivius kurie lydėjo senatorių/vadą/kunigaikštį ir liko su jais užimtame kaime. Tokiu būdu puolantysis ne tik praras kaimą bet ir kaime likusius brangius kareivius. Jūsų senatorius/vadas/vkunigaikštis šiuo atveju turėtų iš karto atakuoti ir sugrąžinti jums kaimą (maksimaliai greitai, kitaip puolantysis pastatys rezidenciją arba valdovų rūmus iki tol kol jūs užpulsit). Įsidėmėkit, kad puolantysis paskutinėje puolimo bangoje gali prijungti gynėjus, kurie gins kaimą kol ateis pagrindiniai gynėjai. Iš karto perėmus kaimą patys pastatykite rezidenciją arba rūmus tam kad atgautumėte lojalumą.

Sugriautos rezidencijos atkūrimas

Ši taktika reikalauja įdėmiai analizuoti atakuojančių bangų skaičių ir atvykimo laiką bei tiksliai paskaičiuoti statybos trukmę.

Tarkime, žaidėjas laiku pastebi šešias atvykstančias atakas į savo miestą. Pirmoji vyksta imperionų greičiu, antroji - katapultų greičiu, kitos – senatorių/vadų/kunigaikščių greičiu. Iš to galima spręsti, kad pirmoji banga bus „valančioji” , antroji turi sugriauti rezidenciją, likusios sumažinti lojalumą.

Jeigu antrosios atakos metu rezidencija (tarkime, 10-jo lygio) bus sugriauta, tačiau iškart po to bus užbaigta prieš tai užsakyto kito (11-jo) rezidencijos lygio statyba, vietoj sugriautosios atsiras nauja pirmojo lygio rezidencija, ir atvykstantys vadai negalės užkariauti miesto.


Išvertė: Gugisss
 (balsų: 124)
paskelbė: Travian2 | 21 rugsėjo 2007 | perskaitė: 145215
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#61 parašė: gedoska
 
sweiki vyri kaip padryt kad galametu karius prikt niekiap neiseina recourse gal galetumet patar lb dekingas buciu smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#62 parašė: samu
 
jei siuntei kaip pastiprinima aisku :) nes kitu atveju cia jau nuo tavo ally nario priklauso kiek ju grys ir ar isvis grys ;)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#63 parašė: ....
 
kokie botai[b][/b]
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#64 parašė: emocija
 
[b]jei skaitykim priesas pakliuva y mano spastus tj ar ji imanoma pasisavinti sau na kad jis pereitu y mano kariuomene?[i][/i]
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#65 parašė: Justina
 
Povilai viskas surasyta zinyne.. kokiu pastatu reikia ir kiek tai kainuos.. skaityk.. ;)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#66 parašė: rokizz
 
o kokiu rek pastatyt namu kad leistu statyti susiburimo vieta wassat winked am


kokius namus statyti kad leistu statyti susiburimo vieta?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#67 parašė: Saidzais
 
am
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#68 parašė: ignux
 
o tarkim as uzkariavau oaze pvz. ji prideda 25 % gelezies.o jeigu as pastatysiu liejykla iki to kad pridetu 25% gelezies tai man bus +50% gelezies?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#69 parašė: ajstulyteee
 
kaip as galiu apsiginti nuo puolanciu?kas gali man pasakyti? smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#70 parašė: jievosius
 
o kaip pamatyti , kada bus ivykdyta ataka ar kada issiusti kariai puolimui ivykdyti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#71 parašė: Tadze
 
Kaip reik darit tuos spastus ar pilimus? nzn kaip ten wadinas wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#72 parašė: justas503
 
am ka daryt ,kad neatimtu visu resursu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#73 parašė: justea147
 
tai va man tai cia viskas aisq, bet vistiek vieno dalyko noriu paklausti :) o tai jei tavo mieste yra rezidencija tai mano miesta galetu uzkariauti tik tada kai ja nugriautu ane? what [/b]
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#74 parašė: DjMaster
 
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 14    
 
 
#75 parašė: auksukas
 
kaip ystoti y kito alijansa?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#76 parašė: Tuscias
 
Sweiki Rasau nes nera ka weikt,bet turiu klausyma kas keik laiko zaidzia sita zaidima as taj 4 dienas :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#77 parašė: MultiHunter
 
Dėmesio! Jūs neturite teisės peržiūrėti viešai nepaskelbtino teksto.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#78 parašė: Confiuzo
 
kuria jums pagalbos svietaines, lietuviskus DUK'us, pradziamokslius, yra sklitis su 10 dazniausiai uzduodamu klausimu dar ir zynynas ydetas. Viskas aiskia lietuviu kalba ir nesunkiai randama, o zmones geriau kaip mazi vaikai zys tuos pacius klausimus is naujo ir isnaujo...naujokams pradeti zaisti cia siltnamio salygos...krc be zodziu...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#79 parašė: vitusia
 
o kaip gauti kariu ir zvalgu?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#80 parašė: :D
 
noriu Traviano chyytu wink bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#81 parašė: pixas
 
Geda!!!!!!!!!!! am
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#82 parašė: Minde
 
kuo daugiau kariu ishsiusi y prieso gyvenviete,tuo daugiau resursu jie man parnes,taip?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#83 parašė: dddddddddnis
 
Ka daryt jei mano kariai pateko i spastus? Kaip juos isvaduot is ten?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#84 parašė: Tommas96
 
ruvelis,
Reik pastatyt 1lvl sleptuve kad germanai nepultu wassat o tada gausi siuntinius 3 is gimto krasto lol
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#85 parašė: egle
 
jei mano priesas paeme karius i nelaisve, ar imanoma juos susigrazint? ir kaip man paimti kito karius i nelaisve?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#86 parašė: kamilyte321
 
Mane kasdien puola vidutiniskai 2-5 kartus per para.Ka man daryti ir kaip apsiginti?Tik susitaupau kariams ir ziurek uzpuola,pagrobia visus resursus. recourse sad
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#87 parašė: Chuckas
 
Re-jei pagavo karius
Pirmas dalykas, jei pagavao karius tai nieko gero :) jei nori islaisvinti reikia nusiusti daugiau kariu negu yra spastu,negana to,reikia kad po kovos gryztu nors vienas karys kad islaisvintu visus kitus,jei ne tai tau riesta :P
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#88 parašė: Tiberijus
 
Jei užkariauni kaimą tai kaip su kariais, kurie yra kituose kaimuose kaip pastiprinimas ar kelyje?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#89 parašė: HM...
 
Pats paprasciausias budas gintis nuo Senatoriu/Kunigaiksciu/Vadu !!!

Ginantis pries pvz 1 min. (ar maziau) iki puolimo momento skelbia puolanti savo pavaduotoju, iskart po puolimo pavadavima galima atsaukti ir po to berods 48 val (http://travianas.lt/2008/01/07/mh.html (4 punktas) kaip suprantu cia gaunasi sistemoje tiek laikomas uzrasas apie pavadavima) galesit gyventi ramiai :) (nu o kad pas jus eina kazkoks vadas suprasit is greicio, nu gal plius kad jusu miesta vadas jau buvo nesenai apsilankes)

Irodymai:

pries:
http://logs.travianas.lt/lt/602a2adcb82d023043e1b6f38606d3db
po:
http://logs.travianas.lt/lt/c1374afed61bf2c4ab197b987f073283

Minusai:
Kai pas jus vienu metu ateis daugiau negu 2 vadai (gali buti tik 2 pavaduotojai), nu ir kad galima praziopsoti puolima ;)

Galiu klysti, bet toks susidare man ispudis

Sekmes

Pats paprasciausias budas gintis nuo Senatoriu/Kunigaiksciu/Vadu !!!

Ginantis pries pvz 1 min. (ar maziau) iki puolimo momento skelbia puolanti savo pavaduotoju, iskart po puolimo pavadavima galima atsaukti ir po to berods 48 val (http://travianas.lt/2008/01/07/mh.html (4 punktas) kaip suprantu cia gaunasi sistemoje tiek laikomas uzrasas apie pavadavima) galesit gyventi ramiai :) (nu o kad pas jus eina kazkoks vadas suprasit is greicio, nu gal plius kad jusu miesta vadas jau buvo nesenai apsilankes)

Irodymai:

pries:
http://logs.travianas.lt/lt/602a2adcb82d023043e1b6f38606d3db
po:
http://logs.travianas.lt/lt/c1374afed61bf2c4ab197b987f073283

Minusai:
Kai pas jus vienu metu ateis daugiau negu 2 vadai (gali buti tik 2 pavaduotojai), nu ir kad galima praziopsoti puolima ;)

Galiu klysti, bet toks susidare man ispudis

Sekmes
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#90 parašė: lukas383
 
kas zinot kaip gauti zvalga?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama