Travian » Straipsniai » Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga home mail

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Travianas – vienas iš žinomiausių pasaulyje strateginių "online" žaidimų. Dalyvavimas šiame žaidime nereikalauja jokios kitos programinės įrangos, išskyrus paprastą interneto naršyklę. Visame pasaulyje Travianą žaidžia keli milijonai žaidėjų. Dabar galima žaisti ir sulietuvintą versiją – iš esmės tai pirmasis tokio tipo žaidimas Lietuvoje – ir jis turi visas galimybes tapti ne tik pirmu, bet ir geriausiu.

Bendra apžvalga


Rugpjūčio 20 d. 2007 m. prasidėjo žaidimas pirmame lietuviškame Travian serveryje travian.lt

Travianas – vienas iš žinomiausių pasaulyje strateginių "online" žaidimų. Dalyvavimas šiame žaidime nereikalauja jokios kitos programinės įrangos, išskyrus paprastą Interneto naršyklę. Visame pasaulyje Travianą žaidžia keli milijonai žaidėjų. Dabar galima žaisti ir sulietuvintą versiją – iš esmės tai pirmasis tokio tipo žaidimas Lietuvoje – ir jis turi visas galimybes tapti ne tik pirmu, bet ir geriausiu.

Žaidimo pasaulyje Jums teks persikelti į viduramžius, pasirinkti vieną iš kelių genčių, kuriai atstovausite – galėsite žaisti už romėnus, galus ar germanus, bei įsijungti į aktyvų savo tautos ir miestų vystymą, diplomatines intrigas, karus su kitais žaidėjais bei siekius užvaldyti pasaulio stebuklą.

Traviane kiekvienas gali realizuoti savo sugebėjimus skirtingai:
- statyti ir vystyti miestus
- tapti bebaimiu ir sumaniu karvedžiu
- užsiimti politika, diplomatija
- prekiauti, prekiauti ir dar kartą prekiauti.

Viena iš įdomiausių galimybių – aljansų steigimas. Galite savo pastangas apjungti su kitais žaidėjais – savo draugais, pažįstamais, kolegomis ar klasiokais. Tai ne tik leidžia sukurti stiprią atsvarą jūsų priešininkams, bet ir rengti savotiškas rungtynes – varžytis su kitų miestų, universitetų, mokyklų ar šiaip draugų komandomis.

Žaidimo scenarijus ir pradžia


Pati žaidimo istorija susijusi su Senovės Romos laikais. Tai vienu metu ir strateginis žaidimas, ir savotiškas žaidimas vaidmenimis – visa žaidimo eiga priklauso tik nuo pačių žaidėjų, į kokius personažus jie nori įsijausti, kiek nori bendrauti vienas su kitu. Traviane jūs pradedate pasirinkdami gentį, kurią atstovausite – čia turite trejas alternatyvas – romėnai, germanai ir galai. Taip pat apytiksliai galite pasirinkti savo pradinę vietą žemėlapyje. Pagal ką pasirinkti gentį? Kiekviena jų turi savus privalumus ir trūkumus – pavyzdžiui, romėnų pajėgumas yra labai gerai subalansuotas ir jie labai efektyvūs kaip puolant, taip ir ginantis, tačiau romėnų kariai treniruojasi pakankamai ilgai, o jų paruošimas yra santykinai brangus. Romėnų pėstininkai yra tikra legenda, tačiau jų gynybiniai sugebėjimai prieš raitininkus yra ne tokie geri, kaip kitų genčių karių. Galai – pati taikiausia Traviano gentis. Jų kariai labai stiprūs gynyboje. Galai yra raitininkai iš prigimties, jų žirgai labai greiti, todėl galų kariai labai dažnai sugeba atakuoti priešus staigiai ir netikėtai. Germanai – tai agresyviausia gentis šiame žaidime. Germanų kariai yra bebaimiai grobikai, kurie puola be gailesčio ir nebijodami mirties. Tačiau Germanų kariams trūksta disciplinos – tokios, kokią turi galai ir romėnai, todėl jie yra lėtesni ir silpnesni gynyboje. Įvertinkite šias savybes patys ir pasirinkite jums tinkamiausią variantą.

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Užsiregistravus į nurodytą elektroninio pašto adresą vartotojui atsiunčiama visa reikalinga prisijungimo informacija. Nuo šio laiko jūsų vartotojo sąskaita yra aktyvi – jūs tampate nedidelės gyvenvietės Travian pasaulyje valdytoju. Jūsų tikslas – plėtoti savo valdas ir tapti galingiausiu valdytoju visame žaidime. Kaip vyksta valdų plėtojimas? Esminis dalykas – didinti pas jus gyvenančių gyventojų skaičių (žaidėjai reitinguojami būtent pagal tai). Tam, kad pritraukti daugiau gyventojų, valdytojas turi statyti pastatus ir juos tobulinti (kelti pastato lygį).

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Žinoma, pačioje pradžioje gyvenvietė atrodys gan tuščia, joje stovės vienintelis pagrindinis – gyvenamasis – pastatas. Reikės maždaug savaitės, kad pradėtų vykti rimtesnės papildomų statybos. Plėtodami valdas neišvengiamai atkreipsite į save kitų – tiek draugiškai, tiek agresyviai nusiteikusių – žaidėjų dėmesį. Deja, agresyviai nusiteikusių šiame pasaulyje bus gerokai daugiau, dėl to turėsit rūpintis savo gynyba. Čia jau galėsite leisti pasireikšti savo fantazijai – statytis karines pajėgas arba užsiimti diplomatija. Savaime suprantama, diplomatija turi daugiau alternatyvų – su kuo sudarysite prekybines ar karines sąjungas, kiek intensyviai norėsite dalyvauti tokių aljansų veikloje ir valdyme ir panašiai. Tačiau bet kuriuo atveju tiek miesteliui plėtoti, tiek karinėms pajėgoms sukaupti bus reikalingi resursai.

Žaidimo pasaulyje egzistuoja keturių tipų resursai – mediena, molis, geležis ir grūdai. Pradžioje vienintelis būdas gauti šių resursų – įrengti nuosavas medžių kirtavietes, molio ir geležies kasyklas bei grūdų fermas.

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Vėliau, pastačius reikiamus miestelio pastatus, galėsite pradėti treniruoti karines pajėgas, o karines pajėgas galėsite naudoti ir gynybai, ir puolimui. Noras užpulti kitus skatinamas tuo, kad kiekvieno puolimo metu turėsite galimybę iš žaidėjų pavogti tam tikrą resursų kiekį, ir užgrobtuosius resursus panaudoti savo miesteliui tobulinti.

Visiems veiksmams atlikti bus reikalingas nemažas realaus laiko tarpas – jei jūs esate mėgstantis momentinį veiksmą žaidėjas, bent pačioje pradžioje jums teks išmėginti savo kantrybę. Daugiausia veiksmų greitį riboja resursai – norint sukaupti reikiamą jų kiekį, teks palaukti ne vieną ir ne dvi valandas. Tai, žinoma, turi savų privalumų – nereikia nuolat sėdėti prie kompiuterio ir stebėti žaidimo veiksmą. Daugiausia laiko trunka statyti ir tobulinti pastatus, tačiau vėliau netgi išteklių gavybos tobulinimas gali gerokai išsitęsti, nes reikalingas patobulinimams laikas didėja proporcingai patobulinimo lygiui. Tačiau praėjus maždaug porai savaičių žaidimo tempas gali žymiai pagreitėti – teks pradėti planuoti karinę ir prekybos veiklą, užsiimti diplomatija – bendravimu su kitais žaidėjais.

Vartotojo sąsaja


Travian vartotojo sąsaja ir navigacija yra nesudėtinga ir labai greitai įsisavinama. Visas navigacijos meniu susideda iš penkių pagrindinių punktų – gyvenvietės apžvalgos, gyvenvietės centro, pasaulio žemėlapio, statistikos bei ataskaitų/laiškų meniu – ir beveik visas valdymas atliekamas trijuose iš jų.

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Gyvenvietės apžvalga leidžia žaidėjui statyti ir tobulinti gyvenvietės centrą supančius resursų gavybos laukus. Kaimelio (vėliau jis išauga iki nedidelio miesto) centre galite statyti pastatus ir treniruoti karius. Pasaulio žemėlapis skirtas aplinkinės teritorijos apžvalgai – čia galite peržiūrėti savo kaimynus bei planuoti savo puolimų taikinius arba žemės plotelius papildomos naujos gyvenvietės statybai. Statistikos lange rodomas jūsų reitingas kitų žaidėjų tarpe, o ataskaitos/laiškai suteikia informaciją apie bet kokius įvykius žaidime, taip pat veikia kaip pašto dėžutė, kurios pagalba galite komunikuoti su kitais žaidėjais. Travianas be jokios abejonės yra nesudėtingai įsisavinamas žaidimas su draugiška vartotojo sąsaja ir paprasta navigacija, ypač tiems, kurie neturi daug patirties žaisdami interneto naršyklėje veikiančius žaidimus, arba nenori daug laiko sugaišti planuodami ir atlikdami konkrečius veiksmus.

Grafinis apipavidalinimas


Grafinis Travian apipavidalinimas be priekaištų. Žinoma, dėl skonio nesiginčijama, tačiau žaidimas kurtas laikantis paprasto ir lengvai suprantamo stiliaus, atitinkančio žaidimo temą. Nesitikėkite pamatyti sudėtingų kvapą užimančių efektų – visa vaizdinė medžiaga pateikiama piešinių formoje, kur dominuoja dvimatė grafika. Vaizdinė medžiaga pateikiama visur kur to reikia ir netgi padeda vizualiai įsivaizduoti žaidime vykstančius procesus.

Travian.lt: žaidimo bendra apžvalga

Žaidimo eiga


Žaidimo eiga formuojama iš nedidelio skaičiaus veiksmų, žaidimo kūrėjai įvairovę tikisi sukurti skatindami žaidėjus bendrauti tarpusavyje. Pagrindinė veikla – resursų kaupimas, pastatų statymas, karių treniravimas, žemių tyrinėjimas ir įsisavinimas bei kitų gyvenviečių puolimas. Visus šiuos veiksmus jūs galite derinti su savo draugais virtualiame žaidimo pasaulyje – Lietuviškoje žaidimo versijoje yra registruota apie 7000 žaidėjų, ir netgi atmetus neaktyvias sąskaitas, tikrai tikėtina, jog tarp jų rasite naujų draugų, su kuriais galėsite dalintis žaidimo patirtimi ir įspūdžiais.

Pagalbos vartotojui sistema


Šiuo tikslu sukurta pagalbos svetainė travianas.lt – ji skirta žaidimo naujokams ir suteikia nemažai naudingos informacijos bei padeda greičiau įsisavinti žaidimo ypatumus.

Kaip minėjome anksčiau, žaidėjai gali apytiksliai pasirinkti savo gyvenvietės padėtį žaidimo pasaulyje, tačiau žaidimo naujokai, pasirinkę atsitiktinę gyvenvietės padėtį, turi visus šansus atsidurti prie kitų neseniai žaidimą pradėjusių kolegų – taip stengiamasi šiek tiek balansuoti atotrūkį tarp senųjų ir naujųjų žaidimo dalyvių. Taip žaidimas tampa įdomesnis, sudaromos geresnės konkurencinės sąlygos vėliau į Traviano pasaulį įsijungusiems dalyviams - tie, kas pradeda mėnesiu vėliau, dar gali pavyti tuos, kurie žaidžia nuo pradžios.

Jei pradėsite po 2-3 mėnesių – gali ir nepasisekti. Tačiau tuomet, žinoma, yra netgi du atsarginiai variantai. Pirmasis – pasitelkti savo diplomatinius sugebėjimus ir ieškoti prieglobsčio stipriame aljanse; arba – laukti antro serverio paleidimo. Antrajame serveryje lygiagrečiai veiks nepriklausomas Travian pasaulis, prie kurio jungtis galės visi, norintys žaidimą pradėti tokiomis pat sąlygomis kaip ir kiti. Antrasis serveris kol kas tik planuojamas. Kada konkrečiai jis pasirodys – tai priklausys nuo to, kaip vystysis įvykiai pirmajame.

Apibendrinimas


Ką galima pasakyti apibendrinant žaidimą Travian? Tai – originalus šio žanro atstovas, su originalia grafika bei struktūra. Tai nėra paskutinis technologijų žodis, bet Travian ir buvo kurtas orientuojantis į konkretų – internetinių naršyklių žaidimų – segmentą. Kai kurie žaidėjai pradžioje gali susidaryti klaidingą įspūdį apie žaidimo greitį – taip, pradžioje taip ir norisi ką nors greitai nuveikti, greitai išbandyti, todėl gali prireikti šiek tiek kantrybės. Jei jūs naujokas šiame žanre ir norite išmokti žaisti tokio tipo žaidimus, Travian yra puiki pradžia. Jei jūs patyręs žaidėjas, nepamirškite, jog diplomatija – vienas esminių šio žaidimo kertinių akmenų.

Travian Vokietijoje vykstančioje „Browser Games Conference” yra pelnęs geriausio 2006 metų naršyklėse veikiančio žaidimo apdovanojimą „Best browsergame 2006”.


Ali
www.technologijos.lt
 (balsų: 26)
paskelbė: Travian | 21 rugsėjo 2007 | perskaitė: 56407
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#61 parašė: FTW
 
ar mane apsaugotu statine tvora jei as neturiu nei vieno kario plz pasakykit.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#62 parašė: saulenas
 
Sveiki. esu naujokas zaidimo, ir norejau paklausti kodel negaliu sleptuves pasistatyti? resursu turiu tam, ir jokiu reikalavimu nereikia jai pastatyti, bet kai noriu statyti plotelyje, tiesiog tarp galimu statiniu neismeta sleptuves kaip galimo statinio...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#63 parašė: filans
 
sweiki gal galit pasakyt ka man reikia daryt kad gyventoju butu daugiau ir kad ju skaicius ir toliau didetu?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#64 parašė: karo vadas
 
FTW,
ne.ziurin koks tvoros lygis jei 15 lvl tai tada turetu zut bent vienas prieso karys nuo tavo tvoros net jei nebutu tavo kariu mieste.

saulenas,
rasyk adminui

filans,
statykis ivairius pastatus ir tau prides gyventoju

Mantrida,
kriu puolima eina atsaukt tik per pirmasias 90 sekundziu jei jau virs 90 tai jau neina

bombiuoske,
kad pastatytum murine reikia 3 lvl valdovu rumu (ne rezidencijos) ir 5 gyvenamojo pastato.

eividas,
http://travianas.lt/2007/08/30/aljansai.
html

ludeta,
trink acc ir viskas kitu isiaiciu nematau
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 61    
 
 
#65 parašė: braske xD
 

kaip sukurti kariuomene?


kaip sukurti kariuomene
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#66 parašė: julius
 
kaip reikia sukurti alijanse foruma???? labai prasau padekit
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#67 parašė: Dollar
 
Kariuomene statoma is baraku. Kad juos pastatytum reikia 1 lygio susiburimo vietos ir 3 ygio gyv pastato. Renki resursus ir kepu armija.

Sleptuve galima ideti tik 1. Kai ji bus 10 lygio, statysi antra...

Foruma kurk pats, nesunku. Viska isbandyk ir suprasi.

Ne pop esme, esme kareiviai. Statykit tik resursu laukus, sleptuve ir kareivius. Daznai prisijunkit kad jie nemirtu.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#68 parašė: Lietuwis
 
E o jai nugriauni pastata tai resus atgauni?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#69 parašė: tingiu
 
sveiki as zaidziu serve kuris restartavo 28d (penktadieni) esu galas ir pas mane NERA SPASTINES. KODEL?????????????????????????????????
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#70 parašė: agne3
 
man nebeviaikia paswordas ir as nezinau ka daryt.pandziau as ji pakeist bet vistiek nieko.tai ka man reikia daryt?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#71 parašė: elka
 
kaip statiti 2ligio karius recourse

kaip dariti 2ligio karius as romenas
no
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#72 parašė: Polonis
 
elka,
Patobulink norimus karių tipus šarvų arba ginklų kalvėse. smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#73 parašė: Taust
 
Lietuwis,

Resursų neatgauni.

tingiu,

Tikriausiai žaidi Klasikinio tipo serverį, nes jame spastų nėra.
 
 
Straipsnių 1 | Komentarų 21    
 
 
#74 parašė: SUMMER MUFINI
 
gal zinot kur parasytas reitingas
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#75 parašė: Yuppi
 
Sveiki noreciau paklaust kaip padaryt kad rodytu normalius žmonių pavadinimus pvz.: "sajunga su: žmogum" man rodo paprastomis raidemis kaip padaryt kad galeciau ant jo paspausti ir matyti ju informacija?

Sveiki noreciau paklaust kaip padaryt kad rodytu normalius žmonių pavadinimus pvz.: "nepuolimo paktas su: žmogum" man rodo paprastomis raidemis kaip padaryt kad galeciau ant jo paspausti ir matyti ju informacija? plzzz pasakykit sad
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 1    
 
 
#76 parašė: naujoke
 
ka daryti jei raso ''Maisto stoka. Didinkite gamyba!''? (naujoke)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#77 parašė: nnnn
 
naujoke,
grudu fermas tobulink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 312    
 
 
#78 parašė: mortgage loans
 
It's cool that we are able to receive the home loans and this opens completely new possibilities.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#79 parašė: Leonardito
 
Hallo an alle Eichste4tter Transalpter !Ich wfcnsch Euch eine super sonnige 2. Etappe und heut abend trink ich eikednnlus Hofmfchlweizen auf Euer Wohl!!!!!Einen ganz speziellen Grudf an die Margot von Fred. Halte durch !Er freut sich aufb4s Kaffeetrinken in Eichste4tt!Grfcdfe aus Eichste4tt vonMaria[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us '651631374 which is not a hashcash value.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#80 parašė: Jonnamae
 
Your posting is asboluetly on the point!
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama