Travian » Straipsniai » Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės home mail

Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės

Labai dažnai kaimo gynyba žlunga dėl besiginančiojo žaidėjo, kuris nežino kaip teisingai reikia reaguoti į vykstančius procesus arba veikia pavėluotai. Teisingai ginantis atakuojančiam galima padaryti didelius nuostolius arba net išvengti užkariavimo.
Be abėjo, čia kalba eina apie vėlesnes žaidimo stadijas kai užkariauti svetimą miestą tampa ekonomiškai efektyviau nei kurti ir vystyti naują.

Atsargumo priemonės

Žvalgas

Žvalgų dažnai neįvertinama – jie yra pigūs resursų sąnaudų prasme, bet gali apsaugoti jūsų kaimą nuo puolimų. Retas žaidėjas, bijodamas prarasti savo armiją, rizikuos užpulti kaimą neatlikęs žvalgybos.
Jeigu žvalgybos metu žus visi priešo žvalgai, priešas nesužinos jokių duomenų apie jus ir ko gero pradės ieškoti kitos aukos.

Miesto siena/medinė tvora/ žemės pylimas

Šie statiniai padidina gynybinį armijos pajėgumą besiginančiame mieste iki +81%.

Aljansas

Stiprus aljansas vien savo vardu atbaido daugelį galimų užpuolėjų. Diplomatija šiuo atveju turi didelę reikšmę.

Šventės

Pagal galimybes kiekvienas kaimas turi turėti 10 lygio rotušę, kad galėtų rengti dideles šventes kurios didina kultūros vienetus ir lojalumą.

Puolimų analizė

Yra 3 puolimų tipai:
1. Farm-puolimas.
Puolimo tikslas - apiplėšimas. Puolime naudojami greitieji kariai.
2. Klaidinantis puolimas ("fake")
Klaidinantis puolimas naudojamas kombinacijoje kartu su užkariavimo puolimu, jo tikslas - suklaidinti priešininką, kad nežinotų kuri ataka yra tikra.
3. Užkariavimo puolimas
Jis eina keliomis bangomis, turinčiomis katapultas ir taranus, kurie sulėtina armijos judėjimą.
Armija juda joje esančio lėčiausio kario greičiu. Katapulta ir taranas visose gentyse yra patys lėčiausi kariai. Katapultos reikalingos užkariavimo metu tam, kad sugriautų valdovų rūmus ar rezidencijas, o taranai padeda sugriauti sienas ir tuo pačiu susilpninti priešo gynybą.
Jeigu jus pastebėjote, kad jus puola, susibūrimo vietoje galite pažiūrėti kas jus puola ir kokiomis pajėgomis puola bei kalkuliatoriaus pagalba paskaičiuoti atstumą. (galima sužinoti tik apie patį lėčiausią karį ir tik tuo atveju, jei pastebėjote puolimą iš karto po jo pradžios – kitaip nežinosite net apytiksliai priešo karių judėjimo laiko).
Jeigu jus puola keliomis bangomis (bangos - keli puolimai iš vieno ar kelių žaidėjų su labai trumpu laiko intervalu tarp puolimų), tai rodo, kad jūsų kaimą ruošiasi užkariauti arba griauti katapultomis. Nepamirškit patikrinti puolamo kaimo gyventojų skaičiaus. Jei šiuo jūsų kaimo (kurį puola priešas) gyventojų skaičius mažesnis nei 300 – tuomet mažai tikėtinas užkariavimo bandymas. Išskyrus tuos atvejus kai puolamos gyvenvietės turi 15 arba 9 fermas. Kuo daugiau gyventojų jūsų kaime tuo saldesnis kąsnelis yra užgrobėjui.

Atakuojančios bangos užgrobiant (užkariaujant): pirma banga turi išvalyti gynėjus, antra banga eina tam kad sugriautų rezidenciją arba rūmus na o su trečia banga eina senatorius / vadas / kunigaikštis. Į šią bendrą schemą kartais įeina klaidinančios atakos.

Gynybos strategija

Priklausomai nuo situacijos yra keli gynybos būdai. Net jei manote kad situacija yra beviltiška.
Naudojant tinkamą taktiką priešininkui padarysite didelius nuostolius bei išmoksite kaip tinkamai veikti sekantį kartą kai kiti ruošis užkariauti jūsų kaimą.
Prisiminkite, kad puolančiajam tenka mokytis, kaip reikia užkariauti kaimus ir patobulinti savo strategiją - taigi darykite tą patį ir analizuokite kiekvieną puolimą tam kad patobulinti savo gynybinius sugebėjimus.

Pastiprinimai

Daug kas pamiršta apie draugus ir tikisi, kad jo paties karių pakaks tam kad sunaikintų atakuojančiojo armiją. Bet nepamirškite, kad geriausia naudoti maišytus gynybinius garnizonus, nes, pavyzdžiui, ietininkai paprasčiausiai mirs kaip musės bandant sustabdyti imperionų ataką. Žinoma, kariai turi būti kaime dar iki pirmos atakos. Besiginantis gali sutelkti armiją iš kelių kaimų ir žaidėjų į vieną didelę gynybinę armiją, ko negali daryti puolantysis žaidėjas. Taip kad rašykite laiškus draugams ir aljanso nariams ir nepamirškite paprašyti pakankamai maisto tam kad kareiviai nenumirtų iš bado iki mūšio pradžios.

Bangų išskaidymas

Ši taktika atrodo abejotinai ypač prieš patyrusius puolėjus, bet gali būti sėkminga prieš negausias armijas. Praleiskite pirmą puolimo (ar reido) bangą ir jūsų armija turi atsistoti kaime tarp šitos atakos ir katapultų arba senatorių (vadų, kunigaikščių) atakos. Jūs prarasite kai kuriuos resursų kiekius, galbūt šiek tiek statinių (jei pirmoje bangoje taip pat bus katapultų) ir tik mažąją dalį karių.
Bet atminkite, kad puolantysis gali paprašyti savo draugo ir antro švarinančio” puolimo bangos prieš katapultas arba gali pulti taip kad bangos eis sekundžių intervalu ir jums nebus galimybės pasiųsti gynybos tarp bangų.

Šventės

Rengiamos ,,didžiosios” šventės gali įtakoti jūsų gynybą (jas galima rengti pradedant nuo 10 Rotušės lygio). Jeigu jūsų kaime vyksta šventė, puolimo metu puolančiųjų senatorių/vadų/kunigaikščių efektyvumas krenta 5 %. Pavyzdžiui, paprastai norint užkariauti kaimą reikia 5 senatorių atakų, o vykstant šventei jų reiks 6. Tačiau šventės strategija labai rizikinga ir brangi, nes atsargus ir stiprus priešas gali siųsti ne vieną, o du ar net tris senatorius. Kaimo lojalumas atsistato labai lėtai, todėl be pakankamai didelio gynėjų skaičiaus anksčiau ar vėliau jį užkariaus.


Kontrataka

Grūdų vagystė

Jeigu jūs matote kad į jus paleista ataka, bet ji dar užtruks kelias valandas, jūs galite pabandyti pulti priešininką tam kad atimtumėte jo grūdų atsargas. Jeigu jums pavyks pagrobti grūdus arba sugriauti klėtį yra tikimybė kad kelyje priešo kareiviai ims mirti iš bado. Kontratakuoti galima ir draugų, kitų aljanso narių pagalba, ypatingai tų, kurie yra šalia atakuojančiojo, tokiu atveju jei kontrataka bus sėkminga, badas gali prasidėti anksčiau.
Svarbu žinoti, kad puolantysis:
a) dažnai palieka žaidimą paleidę armiją į puolimą
b) neturi pakankamai laiko savo kaimo gynybai organizuoti

Puolančiojo kaimo užkariavimas

Sėkmingas puolančiojo kaimo užkariavimas ne tik sustabdys jūsų kaimo puolimą bet ir padarys rimtu nuostolių puolančiajam, jis neteks ir kaimo ir visos armijos. Žinoma, tokia puolimo sustabdymo taktika dažnai nesuveikia dėl laiko stokos nes jūsų kareiviams prireiks tiek pat laiko kaip ir puolantiesiems kad galėtų pasiekti jūsų kaimą. Bet su sąjungininkų pagalba tokia taktika galima.

Pakartotinas užkariavimas

Tokioje taktikoje jūs ,,leidžiate” puolėjui užimti kaimą, bet po to iš kart puolate ir sunaikinate likusius kareivius kurie lydėjo senatorių/vadą/kunigaikštį ir liko su jais užimtame kaime. Tokiu būdu puolantysis ne tik praras kaimą bet ir kaime likusius brangius kareivius. Jūsų senatorius/vadas/vkunigaikštis šiuo atveju turėtų iš karto atakuoti ir sugrąžinti jums kaimą (maksimaliai greitai, kitaip puolantysis pastatys rezidenciją arba valdovų rūmus iki tol kol jūs užpulsit). Įsidėmėkit, kad puolantysis paskutinėje puolimo bangoje gali prijungti gynėjus, kurie gins kaimą kol ateis pagrindiniai gynėjai. Iš karto perėmus kaimą patys pastatykite rezidenciją arba rūmus tam kad atgautumėte lojalumą.

Sugriautos rezidencijos atkūrimas

Ši taktika reikalauja įdėmiai analizuoti atakuojančių bangų skaičių ir atvykimo laiką bei tiksliai paskaičiuoti statybos trukmę.

Tarkime, žaidėjas laiku pastebi šešias atvykstančias atakas į savo miestą. Pirmoji vyksta imperionų greičiu, antroji - katapultų greičiu, kitos – senatorių/vadų/kunigaikščių greičiu. Iš to galima spręsti, kad pirmoji banga bus valančioji , antroji turi sugriauti rezidenciją, likusios sumažinti lojalumą.

Jeigu antrosios atakos metu rezidencija (tarkime, 10-jo lygio) bus sugriauta, tačiau iškart po to bus užbaigta prieš tai užsakyto kito (11-jo) rezidencijos lygio statyba, vietoj sugriautosios atsiras nauja pirmojo lygio rezidencija, ir atvykstantys vadai negalės užkariauti miesto.


Išvertė: Gugisss
 (balsų: 124)
paskelbė: Travian2 | 21 rugsėjo 2007 | perskaitė: 145214
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#91 parašė: haja
 
::

paziurek zinyne
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#92 parašė: nnnn
 
zvalga israndi 1 lygio akademijoj (reik turet 5 lygio gyvenamaji pastata). O paskui kareivinese pasigamini.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#93 parašė: ajajajas
 
AS NAUJOKAS NEMOKU DAR GERAI LOST BET GAL PRAMOKSIU smile
[i][/i]
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#94 parašė: KKK
 
wtf
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#95 parašė: asas
 
travijano kodai ira keli kuriu kaina kainuoja 5LT winked
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#96 parašė: aniuta
 
O kaip pasigrobti grobi kai puoli? what
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#97 parašė: Gediminas
 
gedis xlr as noriu pakausti kam 3 sleptuve kai as turiu 13 lvl sleptuve (dvi sleptuves 10, 3) o is grobejo viestiek ledzia paimti resursu. Man i kleti sandeli telpa 1700 resursu o sleptuve saugo 2340 resursu? Ka daryti? As esu 21000+ vietoi o mane puola 11 vietoj esantis zmogus
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#98 parašė: Tilakoidas
 
Noriu paklausti ar galima karzygi padaryti is bet kokio kario? Siaip noreciau pasidaryti is cezario raitelinko? Is anksto aciu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#99 parašė: Gediminas
 
kokie levi durniai puoja ir puola 2 kartus per diena o jis pats 11 vieta uzima
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#100 parašė: Tilakoidas
 
Gediminai, pabandyk pakalbeti, paprasyti kad nepuldynetu, stok i ta pati alijansa, o tai kitaip tau sakes... Sekmes
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#101 parašė: Hadas
 
Tilakodai, is bet kokio is kurio tik tenori.... smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 6    
 
 
#102 parašė: Tilakoidas
 
Hadai, aciu labai
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#103 parašė: faina022
 
kd man neina pastatyti pastato?
P.S resursu turiu lb daug...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#104 parašė: Tilakoidas
 
faina022

Kurio pastato?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#105 parašė: abcde
 
parasykit kodus kas parasys neatsakes ir sukurs kita klausima bus gaidys
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#106 parašė: Ruojus
 
as turiu sostineje 10lygio ferma bet nebeturiuu laisvu sklypu pastatyti pvz lentpjuvei arba plytinei,kai pastatysiu nauja miesta ar tame mieste galesiu statytis tuos pastatus,ar reikes vel iki 10lygio fermas uzkelti?:] pastatu nugriauti neina ane?:)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#107 parašė: anonimas
 
kas cia per keistuoliu vakarelis nieko nezino skaitykit zinyna ir pagalbos puslapi ir bus asiku angry
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#108 parašė: prekybininkas
 
Na, man tikrai patinka šis žaidimas. Įdomu tai, kad tai nėra kaip į kompą suinstaliuotas koks Age of Empires. Komp žaidimuose viskas greitai vyksta, o čia reikia laiko. Iš pat pradžių susinervinau, kad tiek ilgai, bet dabar kai resursų yra tai viskas čiki piki.
Ilgas žaidimas paskatino pagalvoti kaip galima būtų uždirbti pinigų, kadangi šiek tiek gaila laiko vien sėdėti ir žaisti. Taigi paieškojęs radau būdą, kaip uždsidirbti. (dabar galiu auksinius nusipirkti ne iš savo kišenės! =) ) Super! Pramogauju, žaidžiu ir uždirbu... Ko dar norėti? Gyvenk ir džiaukis... =D
Kaip tai darau? Ogi štai kaip:

Kaip uždirbti pinigų žaidžiant "Travian"

skaitom skyrių "Dėmesio!". Gero žaidimo!
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#109 parašė: bicikas
 
kiek reikia katapultu kat galeciau greuti grudu karjerus no
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#110 parašė: Agnė
 
Gal kas žinot, kiek dienų būna naujoko apsaugos laikotarpis? savaitė?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#111 parašė: augis96 2 srw
 
kaip galima uzkariauti gyvenvietes? belay wassat

|
|||
|||||
|//|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
|///|\|
_________|_______|_________

___________________________
|///|\|
|///|\|
|____|
|A__/|
|u/_|
|_g/|
|_/i|
|/_/s|
|_/__|
|/____|
_____/_,.-----.,_
,-~...............~-.
,^___...............___^.
/~"...~"..........."~..."~\
Y..,--._......I......_.--...Y
|.Y........~-..|.,-~........Y.|
|.|.....::.....}:{.....::.....|.|
j.l............/.|.\............!.l
.-~(__,..--"..^.."--..,__)~-.
(............././.|.\.\.............)
\.____..~..\/"\/..~..____,/
^.____...............____.^
|.|T.~\..!.....!../~.T|.|
|.||..._._._._._._...||.|
|.|...\/...........\/...|.|
\..\.. ........... ../../
\..\..|.......|../../
\.'^^^^^^^'./
\.............../
"^-.__,-^"

 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#112 parašė: walkman
 
Tai ar yra kodu ar ne????? request

Dėmesio! Jūs neturite teisės peržiūrėti viešai nepaskelbtino teksto.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#113 parašė: failas7
 
sweiki visi
ka man daryti jaj mane puola keli zaidejaj po6 kartus (mane tas labai nervina) ir isnesa po kelias stukas resursu man niekaip neiseina apsiginti ir susitart bandziau. patarkit kas nors man plzz
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#114 parašė: dark
 
kaip sasidaryti nauja gyvenviete feel
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#115 parašė: dievas
 
travian nemirtingumo koda ijungti godmodeon isjungti godmodeoff , full resursai money, daugiau kodu nezinau
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#116 parašė: lol
 
lol bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#117 parašė: VIERCHASx
 
lol lol lol KOKIU CIA LUZERIU GALIMA SURASTI lol
([/color]nors as ir pats traviane luzeris esu :D

byby dejau nx n oriu pist love

VIERCHASx,
ko tu nori?


as sakau pist noriu na pana pizdute pradraskyt winked

VIERCHASx,
a... tai kai pisi ir man paskambink smile

wink ok
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#118 parašė: burnilas
 
POVILAS405 romenai negali statyti spastu tik GALAI gali daryti spastus
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#119 parašė: Ziai
 
gerai, cia viskass parashyuta ish besiginancio puses, dabar mastau, o kaip puolanciajam, kaip viska sudelioti, kaip sekmingiausiai vykdyti puolima.
esu pradedantyusis.. soeed serveryje sio to siekiu.

labaai ydomu.
nelabai suprattau kokia konkreti nauda ish tu tarpiniu kariu ataku (tarp senatoriaus ir katu),

kaip suptatau:
1puola armiija
tada katos, tada senatorius.
ir del viso pikto kad nerizikuoti senatorium ir katom leisti papildomas armijas kariu.

dar suopratau kad gali leisti neviena senatoriu, reishkia ju kaip paprastu kareiviu, gali gamintis keik nori.

supratau.

jei dar ytra kokiu papildymu, ar dar kokiu straipsniu zinote, prasau jusu parasyti man i emeila, ziaius@gmail.com , blogiausiu atveju cia private zinute, skype: ZiaiGenX (prisistatykite..) arba Speed server nick Ziai


Aciu,
pagarbiai,
Ziai
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#120 parašė: dailiux
 
RUOKIUXX,

zvalgus turi ne tik germanai o ir kiti bet jie kitaip vadinasi
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 

 

 
 
  2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama