Travian » Straipsniai » Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės home mail

Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės

Labai dažnai kaimo gynyba žlunga dėl besiginančiojo žaidėjo, kuris nežino kaip teisingai reikia reaguoti į vykstančius procesus arba veikia pavėluotai. Teisingai ginantis atakuojančiam galima padaryti didelius nuostolius arba net išvengti užkariavimo.
Be abėjo, čia kalba eina apie vėlesnes žaidimo stadijas kai užkariauti svetimą miestą tampa ekonomiškai efektyviau nei kurti ir vystyti naują.

Atsargumo priemonės

Žvalgas

Žvalgų dažnai neįvertinama – jie yra pigūs resursų sąnaudų prasme, bet gali apsaugoti jūsų kaimą nuo puolimų. Retas žaidėjas, bijodamas prarasti savo armiją, rizikuos užpulti kaimą neatlikęs žvalgybos.
Jeigu žvalgybos metu žus visi priešo žvalgai, priešas nesužinos jokių duomenų apie jus ir ko gero pradės ieškoti kitos aukos.

Miesto siena/medinė tvora/ žemės pylimas

Šie statiniai padidina gynybinį armijos pajėgumą besiginančiame mieste iki +81%.

Aljansas

Stiprus aljansas vien savo vardu atbaido daugelį galimų užpuolėjų. Diplomatija šiuo atveju turi didelę reikšmę.

Šventės

Pagal galimybes kiekvienas kaimas turi turėti 10 lygio rotušę, kad galėtų rengti dideles šventes kurios didina kultūros vienetus ir lojalumą.

Puolimų analizė

Yra 3 puolimų tipai:
1. Farm-puolimas.
Puolimo tikslas - apiplėšimas. Puolime naudojami greitieji kariai.
2. Klaidinantis puolimas ("fake")
Klaidinantis puolimas naudojamas kombinacijoje kartu su užkariavimo puolimu, jo tikslas - suklaidinti priešininką, kad nežinotų kuri ataka yra tikra.
3. Užkariavimo puolimas
Jis eina keliomis bangomis, turinčiomis katapultas ir taranus, kurie sulėtina armijos judėjimą.
Armija juda joje esančio lėčiausio kario greičiu. Katapulta ir taranas visose gentyse yra patys lėčiausi kariai. Katapultos reikalingos užkariavimo metu tam, kad sugriautų valdovų rūmus ar rezidencijas, o taranai padeda sugriauti sienas ir tuo pačiu susilpninti priešo gynybą.
Jeigu jus pastebėjote, kad jus puola, susibūrimo vietoje galite pažiūrėti kas jus puola ir kokiomis pajėgomis puola bei kalkuliatoriaus pagalba paskaičiuoti atstumą. (galima sužinoti tik apie patį lėčiausią karį ir tik tuo atveju, jei pastebėjote puolimą iš karto po jo pradžios – kitaip nežinosite net apytiksliai priešo karių judėjimo laiko).
Jeigu jus puola keliomis bangomis (bangos - keli puolimai iš vieno ar kelių žaidėjų su labai trumpu laiko intervalu tarp puolimų), tai rodo, kad jūsų kaimą ruošiasi užkariauti arba griauti katapultomis. Nepamirškit patikrinti puolamo kaimo gyventojų skaičiaus. Jei šiuo jūsų kaimo (kurį puola priešas) gyventojų skaičius mažesnis nei 300 – tuomet mažai tikėtinas užkariavimo bandymas. Išskyrus tuos atvejus kai puolamos gyvenvietės turi 15 arba 9 fermas. Kuo daugiau gyventojų jūsų kaime tuo saldesnis kąsnelis yra užgrobėjui.

Atakuojančios bangos užgrobiant (užkariaujant): pirma banga turi išvalyti gynėjus, antra banga eina tam kad sugriautų rezidenciją arba rūmus na o su trečia banga eina senatorius / vadas / kunigaikštis. Į šią bendrą schemą kartais įeina klaidinančios atakos.

Gynybos strategija

Priklausomai nuo situacijos yra keli gynybos būdai. Net jei manote kad situacija yra beviltiška.
Naudojant tinkamą taktiką priešininkui padarysite didelius nuostolius bei išmoksite kaip tinkamai veikti sekantį kartą kai kiti ruošis užkariauti jūsų kaimą.
Prisiminkite, kad puolančiajam tenka mokytis, kaip reikia užkariauti kaimus ir patobulinti savo strategiją - taigi darykite tą patį ir analizuokite kiekvieną puolimą tam kad patobulinti savo gynybinius sugebėjimus.

Pastiprinimai

Daug kas pamiršta apie draugus ir tikisi, kad jo paties karių pakaks tam kad sunaikintų atakuojančiojo armiją. Bet nepamirškite, kad geriausia naudoti maišytus gynybinius garnizonus, nes, pavyzdžiui, ietininkai paprasčiausiai mirs kaip musės bandant sustabdyti imperionų ataką. Žinoma, kariai turi būti kaime dar iki pirmos atakos. Besiginantis gali sutelkti armiją iš kelių kaimų ir žaidėjų į vieną didelę gynybinę armiją, ko negali daryti puolantysis žaidėjas. Taip kad rašykite laiškus draugams ir aljanso nariams ir nepamirškite paprašyti pakankamai maisto tam kad kareiviai nenumirtų iš bado iki mūšio pradžios.

Bangų išskaidymas

Ši taktika atrodo abejotinai ypač prieš patyrusius puolėjus, bet gali būti sėkminga prieš negausias armijas. Praleiskite pirmą puolimo (ar reido) bangą ir jūsų armija turi atsistoti kaime tarp šitos atakos ir katapultų arba senatorių (vadų, kunigaikščių) atakos. Jūs prarasite kai kuriuos resursų kiekius, galbūt šiek tiek statinių (jei pirmoje bangoje taip pat bus katapultų) ir tik mažąją dalį karių.
Bet atminkite, kad puolantysis gali paprašyti savo draugo ir antro „švarinančio” puolimo bangos prieš katapultas arba gali pulti taip kad bangos eis sekundžių intervalu ir jums nebus galimybės pasiųsti gynybos tarp bangų.

Šventės

Rengiamos ,,didžiosios” šventės gali įtakoti jūsų gynybą (jas galima rengti pradedant nuo 10 Rotušės lygio). Jeigu jūsų kaime vyksta šventė, puolimo metu puolančiųjų senatorių/vadų/kunigaikščių efektyvumas krenta 5 %. Pavyzdžiui, paprastai norint užkariauti kaimą reikia 5 senatorių atakų, o vykstant šventei jų reiks 6. Tačiau šventės strategija labai rizikinga ir brangi, nes atsargus ir stiprus priešas gali siųsti ne vieną, o du ar net tris senatorius. Kaimo lojalumas atsistato labai lėtai, todėl be pakankamai didelio gynėjų skaičiaus anksčiau ar vėliau jį užkariaus.


Kontrataka

Grūdų vagystė

Jeigu jūs matote kad į jus paleista ataka, bet ji dar užtruks kelias valandas, jūs galite pabandyti pulti priešininką tam kad atimtumėte jo grūdų atsargas. Jeigu jums pavyks pagrobti grūdus arba sugriauti klėtį yra tikimybė kad kelyje priešo kareiviai ims mirti iš bado. Kontratakuoti galima ir draugų, kitų aljanso narių pagalba, ypatingai tų, kurie yra šalia atakuojančiojo, tokiu atveju jei kontrataka bus sėkminga, badas gali prasidėti anksčiau.
Svarbu žinoti, kad puolantysis:
a) dažnai palieka žaidimą paleidę armiją į puolimą
b) neturi pakankamai laiko savo kaimo gynybai organizuoti

Puolančiojo kaimo užkariavimas

Sėkmingas puolančiojo kaimo užkariavimas ne tik sustabdys jūsų kaimo puolimą bet ir padarys rimtu nuostolių puolančiajam, jis neteks ir kaimo ir visos armijos. Žinoma, tokia puolimo sustabdymo taktika dažnai nesuveikia dėl laiko stokos nes jūsų kareiviams prireiks tiek pat laiko kaip ir puolantiesiems kad galėtų pasiekti jūsų kaimą. Bet su sąjungininkų pagalba tokia taktika galima.

Pakartotinas užkariavimas

Tokioje taktikoje jūs ,,leidžiate” puolėjui užimti kaimą, bet po to iš kart puolate ir sunaikinate likusius kareivius kurie lydėjo senatorių/vadą/kunigaikštį ir liko su jais užimtame kaime. Tokiu būdu puolantysis ne tik praras kaimą bet ir kaime likusius brangius kareivius. Jūsų senatorius/vadas/vkunigaikštis šiuo atveju turėtų iš karto atakuoti ir sugrąžinti jums kaimą (maksimaliai greitai, kitaip puolantysis pastatys rezidenciją arba valdovų rūmus iki tol kol jūs užpulsit). Įsidėmėkit, kad puolantysis paskutinėje puolimo bangoje gali prijungti gynėjus, kurie gins kaimą kol ateis pagrindiniai gynėjai. Iš karto perėmus kaimą patys pastatykite rezidenciją arba rūmus tam kad atgautumėte lojalumą.

Sugriautos rezidencijos atkūrimas

Ši taktika reikalauja įdėmiai analizuoti atakuojančių bangų skaičių ir atvykimo laiką bei tiksliai paskaičiuoti statybos trukmę.

Tarkime, žaidėjas laiku pastebi šešias atvykstančias atakas į savo miestą. Pirmoji vyksta imperionų greičiu, antroji - katapultų greičiu, kitos – senatorių/vadų/kunigaikščių greičiu. Iš to galima spręsti, kad pirmoji banga bus „valančioji” , antroji turi sugriauti rezidenciją, likusios sumažinti lojalumą.

Jeigu antrosios atakos metu rezidencija (tarkime, 10-jo lygio) bus sugriauta, tačiau iškart po to bus užbaigta prieš tai užsakyto kito (11-jo) rezidencijos lygio statyba, vietoj sugriautosios atsiras nauja pirmojo lygio rezidencija, ir atvykstantys vadai negalės užkariauti miesto.


Išvertė: Gugisss
 (balsų: 124)
paskelbė: Travian2 | 21 rugsėjo 2007 | perskaitė: 145203
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#121 parašė: juozas
 
priemu y ally kurie turi virs 130 gyventoju!!! bully
Dėmesio! Jūs neturite teisės peržiūrėti viešai nepaskelbtino teksto.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#122 parašė: mc donalds
 
love
Dėmesio! Jūs neturite teisės peržiūrėti viešai nepaskelbtino teksto.
Dėmesio! Jūs neturite teisės peržiūrėti viešai nepaskelbtino teksto.
nueikitr cia
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#123 parašė: Valentinas
 
vikienas,
Tai pasakik koks serveris
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#124 parašė: kirviz
 
kaip reika uzsigropt kaimus? recourse
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#125 parašė: Hanibalas
 
Kontrataka

Grūdų vagystė

Jeigu jūs matote kad į jus paleista ataka, bet ji dar užtruks kelias valandas, jūs galite pabandyti pulti priešininką tam kad atimtumėte jo grūdų atsargas. Jeigu jums pavyks pagrobti grūdus arba sugriauti klėtį yra tikimybė kad kelyje priešo kareiviai ims mirti iš bado. Kontratakuoti galima ir draugų, kitų aljanso narių pagalba, ypatingai tų, kurie yra šalia atakuojančiojo, tokiu atveju jei kontrataka bus sėkminga, badas gali prasidėti anksčiau.
Svarbu žinoti, kad puolantysis:
a) dažnai palieka žaidimą paleidę armiją į puolimą
b) neturi pakankamai laiko savo kaimo gynybai organizuoti

Puolančiojo kaimo užkariavimas

Sėkmingas puolančiojo kaimo užkariavimas ne tik sustabdys jūsų kaimo puolimą bet ir padarys rimtu nuostolių puolančiajam, jis neteks ir kaimo ir visos armijos. Žinoma, tokia puolimo sustabdymo taktika dažnai nesuveikia dėl laiko stokos nes jūsų kareiviams prireiks tiek pat laiko kaip ir puolantiesiems kad galėtų pasiekti jūsų kaimą. Bet su sąjungininkų pagalba tokia taktika galima.

sakyciau ir pirmu atveju lygiai taip paciai neracionalu nes tavo paties kariai per tiek pat laiko nueis i priesininko kaima tiksliau jo net dar truputi anksciau pas tave atsiras negu Tu iki jo nueisi nu aisku nebent jis naudos itin letus o tu itin greitus karius bet vistiek grudu vogimo "strategija" visiskai nelogiska vykdyti paciam, nebent vienintelis racionalus sprendimas jei koks ally narys prie pat priesininko yra ir jis vietoj taves ji staigiai puola, tik toks variantas galbut duotu naudos...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#126 parašė: arturas
 
sveiki as najokas per travian nejaugi negalima kurti petrionu iskarto kazkodel reikia moket 10kartu daugiau kad juos atrastum

sad
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#127 parašė: luka
 
jei man grasina kad usouls su katom ka daryt smile


ka daryti jei man grasina kad uspuls su katom
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#128 parašė: rencea
 
please pakvieskite kasnors mane i aljansa, vienas durnius mane isvien puola ir nemoku as su juo susitvarkyti
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#129 parašė: atiC
 
gal kas zino kaijp apsiginti nuo katapultu? parasykit man i emaijla arba i skype mano skype salvioxasas o jai nesunku taij as losiu terp 4 ir 3 serverio mano nikai ant abieju serwaij atiC
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#130 parašė: nnnn
 
atiC,
turet deff armija. Arba paprasyk pastiprinimo is ally nariu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#131 parašė: skyn3r
 
ey zhmones! galit pasakyti sih kur gauti gida tongue ir zvalga... beto , prasau pasakykit kaijp ystoty y alijansa! ar galit mane kas nors pakviesti? y alijansa? plz! man lbj reijkia ginybos nes mane vis puole , bet mano sleptuve 7 lygio taij ash nieko neprarandu niekados :P am am am winked o kas parduoda 200gelezies uz - 100grudu , arba - 200 malku uz 100 grudu rasykit man ir siuskit sutartis ... su pagarba - SkyN3r'is fellow
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#132 parašė: Kapralas
 
Sveiki,jeigu puolantysis turi 2 kaimus ir jis daro puolima ne is sostines,is kokio kaimo jo kariai maitinasi ,ar is abieju ar is to is kurio puolantysis puola?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#133 parašė: Gangsteris63
 
kaip reik istoti i kita aljansa ?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#134 parašė: erikas123
 
aini tada i susiburima ten raso ''pastiprinimas gyvenvietei ........... ten yra zaliom raidem atsiimti ir paspaudi ta atsiimti pasirenki armija ir parejna pas tawe paspaudes OK

yra tu cheatu .... pvz Botai Tai paprasciausais Cheatas Kuris Saugo jusu Resursus per nakty .... procedura : jai jusu kaimas bus puolamas , jis statys pastata kuris ema daugiausiai resursu pvz koke 14 lygio gelezies kasykla ziurint kiek resu turi ir kox sandelys yra ;)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#135 parašė: LuK3*~>
 
o kaip uzpulti gyvenviete?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#136 parašė: exel
 
eik i susiburimo vieta, parasyk kuria gyv. nori pulti ir siusk karius.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#137 parašė: dvarokas
 
kaip kariuomene pasdaryt? recourse
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#138 parašė: DarkAngel
 
Pastebejau daukas rasote kaip sudaryti napus...

Vienas net parase : gandras-parasai zinute jei sutinka tai jau turi sajunga

NEBESVAIJK!!!

Reikia nueiti i ally tada galimybes ir diplomatija :)

Jei kas turite klausimu man i el pasta ! :) sekmes zaidziant

DarkAngel,


erelis844@one.lt
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#139 parašė: Fluppo
 
Lixas sone parasyta zinynas paspausk resursai arba kariai ir suzinosi visa informacija o spastine gali is kart statyt ir gali statyt tiek spastu koks tavo spastines lygis padauginus is 10. Pvz jei spastine pirma taj 10 spastu jei antra taj 20.

Oi reik susiburimo vietos kuria gali pastatyt paspaudes ant kaimo vidurio netoli gyvenamojo pastato.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#140 parašė: seip
 
sweiki kas kiek laiko galima pulti su legionieriais
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#141 parašė: nnnn
 
seip,
kas tiek laiko, kiek spesi spaudyt peles klavisa. Kazkur kas sekunde galima. Nu ir aisku iki kol baigsis kariai.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#142 parašė: Traviano gerbejas
 
Povilas405,

tu cia skelei :DD is kur cytaj ant traviano ? :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#143 parašė: bauwbas
 
Geras dalykas, padejo is dalies :]
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 30    
 
 
#144 parašė: rester
 
ieskau aljanso winked
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#145 parašė: devynuodegis
 
o kai issiunciu karius priesui i pastiprinima ar jis su mano kariais gales mane pulti ?
am
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#146 parašė: nnnn
 
devynuodegis,
negales
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 312    
 
 
#147 parašė: xxxxx
 
as dar tik nesenai pradejau zaisti... tai ir noreciau paklaust, kas yra alijansas? kaip istot? feel winked
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#148 parašė: nnnn
 
xxxxx,
aljancas tai zaideju sajunga. Lauk pakvietimo arba prasyk, kad kas nors priimtu.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 312    
 
 
#149 parašė: K_I_M_I_S
 
Sveiki. Kada uzsiregistravau man buvau suteikta "naujoko apsauga" ir manes negali pulti 14diena. KAIP SUZINOTI KADA BAIGSIS TOS 14 DIENU??
kada uzsiregitravau nepamenu,laiska gauta is amd istryniau...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#150 parašė: Ltedgaras
 
as turiu karzigi su kuoka kai didinu ligi jis prideda kazkokiu tasku ir ten ataka gniba atistatimas nu kai pasekiu antra ligi kiek gausiun tu igudziu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama