Travian » Straipsniai » Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės home mail

Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės

Labai dažnai kaimo gynyba žlunga dėl besiginančiojo žaidėjo, kuris nežino kaip teisingai reikia reaguoti į vykstančius procesus arba veikia pavėluotai. Teisingai ginantis atakuojančiam galima padaryti didelius nuostolius arba net išvengti užkariavimo.
Be abėjo, čia kalba eina apie vėlesnes žaidimo stadijas kai užkariauti svetimą miestą tampa ekonomiškai efektyviau nei kurti ir vystyti naują.

Atsargumo priemonės

Žvalgas

Žvalgų dažnai neįvertinama – jie yra pigūs resursų sąnaudų prasme, bet gali apsaugoti jūsų kaimą nuo puolimų. Retas žaidėjas, bijodamas prarasti savo armiją, rizikuos užpulti kaimą neatlikęs žvalgybos.
Jeigu žvalgybos metu žus visi priešo žvalgai, priešas nesužinos jokių duomenų apie jus ir ko gero pradės ieškoti kitos aukos.

Miesto siena/medinė tvora/ žemės pylimas

Šie statiniai padidina gynybinį armijos pajėgumą besiginančiame mieste iki +81%.

Aljansas

Stiprus aljansas vien savo vardu atbaido daugelį galimų užpuolėjų. Diplomatija šiuo atveju turi didelę reikšmę.

Šventės

Pagal galimybes kiekvienas kaimas turi turėti 10 lygio rotušę, kad galėtų rengti dideles šventes kurios didina kultūros vienetus ir lojalumą.

Puolimų analizė

Yra 3 puolimų tipai:
1. Farm-puolimas.
Puolimo tikslas - apiplėšimas. Puolime naudojami greitieji kariai.
2. Klaidinantis puolimas ("fake")
Klaidinantis puolimas naudojamas kombinacijoje kartu su užkariavimo puolimu, jo tikslas - suklaidinti priešininką, kad nežinotų kuri ataka yra tikra.
3. Užkariavimo puolimas
Jis eina keliomis bangomis, turinčiomis katapultas ir taranus, kurie sulėtina armijos judėjimą.
Armija juda joje esančio lėčiausio kario greičiu. Katapulta ir taranas visose gentyse yra patys lėčiausi kariai. Katapultos reikalingos užkariavimo metu tam, kad sugriautų valdovų rūmus ar rezidencijas, o taranai padeda sugriauti sienas ir tuo pačiu susilpninti priešo gynybą.
Jeigu jus pastebėjote, kad jus puola, susibūrimo vietoje galite pažiūrėti kas jus puola ir kokiomis pajėgomis puola bei kalkuliatoriaus pagalba paskaičiuoti atstumą. (galima sužinoti tik apie patį lėčiausią karį ir tik tuo atveju, jei pastebėjote puolimą iš karto po jo pradžios – kitaip nežinosite net apytiksliai priešo karių judėjimo laiko).
Jeigu jus puola keliomis bangomis (bangos - keli puolimai iš vieno ar kelių žaidėjų su labai trumpu laiko intervalu tarp puolimų), tai rodo, kad jūsų kaimą ruošiasi užkariauti arba griauti katapultomis. Nepamirškit patikrinti puolamo kaimo gyventojų skaičiaus. Jei šiuo jūsų kaimo (kurį puola priešas) gyventojų skaičius mažesnis nei 300 – tuomet mažai tikėtinas užkariavimo bandymas. Išskyrus tuos atvejus kai puolamos gyvenvietės turi 15 arba 9 fermas. Kuo daugiau gyventojų jūsų kaime tuo saldesnis kąsnelis yra užgrobėjui.

Atakuojančios bangos užgrobiant (užkariaujant): pirma banga turi išvalyti gynėjus, antra banga eina tam kad sugriautų rezidenciją arba rūmus na o su trečia banga eina senatorius / vadas / kunigaikštis. Į šią bendrą schemą kartais įeina klaidinančios atakos.

Gynybos strategija

Priklausomai nuo situacijos yra keli gynybos būdai. Net jei manote kad situacija yra beviltiška.
Naudojant tinkamą taktiką priešininkui padarysite didelius nuostolius bei išmoksite kaip tinkamai veikti sekantį kartą kai kiti ruošis užkariauti jūsų kaimą.
Prisiminkite, kad puolančiajam tenka mokytis, kaip reikia užkariauti kaimus ir patobulinti savo strategiją - taigi darykite tą patį ir analizuokite kiekvieną puolimą tam kad patobulinti savo gynybinius sugebėjimus.

Pastiprinimai

Daug kas pamiršta apie draugus ir tikisi, kad jo paties karių pakaks tam kad sunaikintų atakuojančiojo armiją. Bet nepamirškite, kad geriausia naudoti maišytus gynybinius garnizonus, nes, pavyzdžiui, ietininkai paprasčiausiai mirs kaip musės bandant sustabdyti imperionų ataką. Žinoma, kariai turi būti kaime dar iki pirmos atakos. Besiginantis gali sutelkti armiją iš kelių kaimų ir žaidėjų į vieną didelę gynybinę armiją, ko negali daryti puolantysis žaidėjas. Taip kad rašykite laiškus draugams ir aljanso nariams ir nepamirškite paprašyti pakankamai maisto tam kad kareiviai nenumirtų iš bado iki mūšio pradžios.

Bangų išskaidymas

Ši taktika atrodo abejotinai ypač prieš patyrusius puolėjus, bet gali būti sėkminga prieš negausias armijas. Praleiskite pirmą puolimo (ar reido) bangą ir jūsų armija turi atsistoti kaime tarp šitos atakos ir katapultų arba senatorių (vadų, kunigaikščių) atakos. Jūs prarasite kai kuriuos resursų kiekius, galbūt šiek tiek statinių (jei pirmoje bangoje taip pat bus katapultų) ir tik mažąją dalį karių.
Bet atminkite, kad puolantysis gali paprašyti savo draugo ir antro „švarinančio” puolimo bangos prieš katapultas arba gali pulti taip kad bangos eis sekundžių intervalu ir jums nebus galimybės pasiųsti gynybos tarp bangų.

Šventės

Rengiamos ,,didžiosios” šventės gali įtakoti jūsų gynybą (jas galima rengti pradedant nuo 10 Rotušės lygio). Jeigu jūsų kaime vyksta šventė, puolimo metu puolančiųjų senatorių/vadų/kunigaikščių efektyvumas krenta 5 %. Pavyzdžiui, paprastai norint užkariauti kaimą reikia 5 senatorių atakų, o vykstant šventei jų reiks 6. Tačiau šventės strategija labai rizikinga ir brangi, nes atsargus ir stiprus priešas gali siųsti ne vieną, o du ar net tris senatorius. Kaimo lojalumas atsistato labai lėtai, todėl be pakankamai didelio gynėjų skaičiaus anksčiau ar vėliau jį užkariaus.


Kontrataka

Grūdų vagystė

Jeigu jūs matote kad į jus paleista ataka, bet ji dar užtruks kelias valandas, jūs galite pabandyti pulti priešininką tam kad atimtumėte jo grūdų atsargas. Jeigu jums pavyks pagrobti grūdus arba sugriauti klėtį yra tikimybė kad kelyje priešo kareiviai ims mirti iš bado. Kontratakuoti galima ir draugų, kitų aljanso narių pagalba, ypatingai tų, kurie yra šalia atakuojančiojo, tokiu atveju jei kontrataka bus sėkminga, badas gali prasidėti anksčiau.
Svarbu žinoti, kad puolantysis:
a) dažnai palieka žaidimą paleidę armiją į puolimą
b) neturi pakankamai laiko savo kaimo gynybai organizuoti

Puolančiojo kaimo užkariavimas

Sėkmingas puolančiojo kaimo užkariavimas ne tik sustabdys jūsų kaimo puolimą bet ir padarys rimtu nuostolių puolančiajam, jis neteks ir kaimo ir visos armijos. Žinoma, tokia puolimo sustabdymo taktika dažnai nesuveikia dėl laiko stokos nes jūsų kareiviams prireiks tiek pat laiko kaip ir puolantiesiems kad galėtų pasiekti jūsų kaimą. Bet su sąjungininkų pagalba tokia taktika galima.

Pakartotinas užkariavimas

Tokioje taktikoje jūs ,,leidžiate” puolėjui užimti kaimą, bet po to iš kart puolate ir sunaikinate likusius kareivius kurie lydėjo senatorių/vadą/kunigaikštį ir liko su jais užimtame kaime. Tokiu būdu puolantysis ne tik praras kaimą bet ir kaime likusius brangius kareivius. Jūsų senatorius/vadas/vkunigaikštis šiuo atveju turėtų iš karto atakuoti ir sugrąžinti jums kaimą (maksimaliai greitai, kitaip puolantysis pastatys rezidenciją arba valdovų rūmus iki tol kol jūs užpulsit). Įsidėmėkit, kad puolantysis paskutinėje puolimo bangoje gali prijungti gynėjus, kurie gins kaimą kol ateis pagrindiniai gynėjai. Iš karto perėmus kaimą patys pastatykite rezidenciją arba rūmus tam kad atgautumėte lojalumą.

Sugriautos rezidencijos atkūrimas

Ši taktika reikalauja įdėmiai analizuoti atakuojančių bangų skaičių ir atvykimo laiką bei tiksliai paskaičiuoti statybos trukmę.

Tarkime, žaidėjas laiku pastebi šešias atvykstančias atakas į savo miestą. Pirmoji vyksta imperionų greičiu, antroji - katapultų greičiu, kitos – senatorių/vadų/kunigaikščių greičiu. Iš to galima spręsti, kad pirmoji banga bus „valančioji” , antroji turi sugriauti rezidenciją, likusios sumažinti lojalumą.

Jeigu antrosios atakos metu rezidencija (tarkime, 10-jo lygio) bus sugriauta, tačiau iškart po to bus užbaigta prieš tai užsakyto kito (11-jo) rezidencijos lygio statyba, vietoj sugriautosios atsiras nauja pirmojo lygio rezidencija, ir atvykstantys vadai negalės užkariauti miesto.


Išvertė: Gugisss
 (balsų: 124)
paskelbė: Travian2 | 21 rugsėjo 2007 | perskaitė: 145205
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#181 parašė: Hunter mash
 
kaip man nustot puldinet kitas gyvenvietes? bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#182 parašė: zimazzz
 
Kam nors tai pad4jo? Kas vir6uje. :D smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#183 parašė: saaaule_
 
mane puola. ka man daryti? nieko nesuprantu, as naujoke... padekit!
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#184 parašė: vydas
 
kaip gaminasi karei,nes man leidzia pirkt tik po keturis.Kaip geriau ar stiprint ginybine siena ar pirkt karius
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#185 parašė: augas
 
kaip man sugriauti pastata savo miestelyje?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#186 parašė: irmakam
 
kaip pasigaminti kariu jei mane pastoviai puola is visu pusiu, net nespeju atsigauti kai ateina nauja ataka, kaip apsiginti, kad nors speti ka pasistayt... :(
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#187 parašė: Ats
 
irmakam,
O tu tiesiok nekreip demesio i tuos puldinejimus. Bet kariu jokiu budu negamink, nes juos vistiek uzmus kiti. Geriau pasirupink resursais - statykis sleptuves, bent 2 ar3 (jei tu galas tai tavo sleptuves dvigubai talpesnes nei kitu) o tda gali statyti pastatus. Tik kariu negamink nes tai bergzdzias laiko ir resursu svaistimas
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#188 parašė: Pluspotest
 
irmakam,
Susirask salimais drauga, kurio nieks nepuola, kuriam galetum nusiusti karius kaip pastiprinima, kad juos pasaugotu kol daugiau ju neprigaminsi. Arba pasigamines nelaikyk ju gyvenvieteje, o puldinek kitas gyvenvietes smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 1    
 
 
#189 parašė: Kakarotas Minamoto
 
Sweiki, ar ymanoma panaikinti savo kaima? (turiu viena miesta atitolusi nuo sostines ir kitu miestu ir tas kaimelis mano visiskai sugriautas jo actatyti nebegaliu jis dbr reidinamas non stop. Ar ymanoma man ta miesta kaip nors panaikinti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#190 parašė: uuu
 
jei mane puola ir man numusa po 2lygiu gyvenamojo pastato,ka daryti ir kas gali nutikti jei numus iki 0?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#191 parašė: komentaras
 
Nu bet ir lochai cia raso, tokius klausimus uzdavineja , kad nu ir na :)))), ble viskas parasyta juodu ant balto, netingekit pasiieskoti ir pasiskaityti, ir tada kai nerandat , klauskit, nes kitaip visi jus idiotais laiko!!!! :))))
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#192 parašė: deivis
 
o tai jei nepastatiti valdovu rumai sostinei ar galima ja uzgrobti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#193 parašė: Kristupas
 
Turiu kelis tokius klausimelius... turiu 3gyvenvietes 2gyvenvietes labai stiprios ta prasme kad kareivius galiu islaikyti o 3gyvenviete tuscia 3gyvenviete puola su katom nugriauna grudu laukus kleti vienu zodziu beveik viska nugriauna nespeju atstatyneti ir kariu negaliu pasiusti nes puola mane ne su maza armija kartais o grudai i minusa eina labai greitai taigi noreciau paklaust kaip atsysakyti 3gyvenvietes nes noriu ikurti ramesnioj vietoi ir ar man reikes naujus kolonistus daryti ar tie patys gales ikurti gyvenviete?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#194 parašė: arvil 2000
 
laughing jo
 
 
Straipsnių 1 | Komentarų 34    
 
 
#195 parašė: omega
 
zmones gal zinot kokias geras taktikas kaip neprarasti resursu (del puolimo)?
Beto noreciau istoti i alijansa, gyventoju turiu wirs 200, 5 serwas
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#196 parašė: xmildax
 
ZiAuRiOs jusu istorijos... recourse
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 4    
 
 
#197 parašė: Neutral
 
Nu kagi sitie gymybos patarimai nepadejo, kai pradeo pulti Virus 5s. Vienas visa seima praktiskai sumuse, o ally buvo viena is didziausiu...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#198 parašė: bernis
 
kaip reikia pasidaryti pavaduotoja
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#199 parašė: Zvaidzde
 
kAIP REIKIA PASIDARYTI ALJIJANSA?
belay
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#200 parašė: gytis
 
KAIP UZKARIAUTI APLINKUI ESANCIUS LAUKUS?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#201 parašė: albertas16
 
:*

bully love am winked wink feel am wassat
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#202 parašė: mamamariuuusss
 
gal kas nors galetu pasakyt kodel neina man statyt 2 dalyku nors anksciau eidavo ?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#203 parašė: nnnn
 
mamamariuuusss,
1 dabar tu ne romenas
2 anksciau spausdavai viena pastata mieste, kita kasyklose, o dabar bandei du toj pacioj teritorijoj is kart, to negali ir romenai
3 naudojai pliusa, todel uzsakydavai du pastatus vienu metu, o dabar pliusas baiges
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 312    
 
 
#204 parašė: matasv
 
O kaipm įstot į alijancą niekai neistoju. am am am
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#205 parašė: nnnn
 
matasv,
prasyk pakvietimo. Pasistatyk ambasada
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 312    
 
 
#206 parašė: Elwys
 
Sveiki,as issiraudau jau savo kunigaiksti akademijoje,bet man kazkodel valdovu rumuose neleidzia jo daryti kaip cia reik daryt?

winked čia ir paaškinimas prašytas SUPER.laaabai pravers. smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#207 parašė: evaldas
 
bullykaip jus laimeliot bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#208 parašė: anonimas
 
Elwys,

Pasistatik rezidencija 20lvl arba waldowu rumus pakelk dar 5lvl,nes turbut jau is tos gywenvietes esi ikures kaima,o is to pacio lvl negalima ikurt kaimo su kolonistais ir uzgrobt kaima su wadu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#209 parašė: Windelis
 
O akademijoj kariai daug brangesni nei kario aprašyme kodėl? belay belay no no what
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#210 parašė: lelyte
 
sweiki,kaip reikia susiburimo wieta atrasti niekaip nerandu no

Windeli, akademijoje kariai yra išradinėjami todėl kainuoja brangiau. Kol neišrasi kario tol negalėsi jo gaminti.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama