Travian » Straipsniai » Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės home mail

Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės

Labai dažnai kaimo gynyba žlunga dėl besiginančiojo žaidėjo, kuris nežino kaip teisingai reikia reaguoti į vykstančius procesus arba veikia pavėluotai. Teisingai ginantis atakuojančiam galima padaryti didelius nuostolius arba net išvengti užkariavimo.
Be abėjo, čia kalba eina apie vėlesnes žaidimo stadijas kai užkariauti svetimą miestą tampa ekonomiškai efektyviau nei kurti ir vystyti naują.

Atsargumo priemonės

Žvalgas

Žvalgų dažnai neįvertinama – jie yra pigūs resursų sąnaudų prasme, bet gali apsaugoti jūsų kaimą nuo puolimų. Retas žaidėjas, bijodamas prarasti savo armiją, rizikuos užpulti kaimą neatlikęs žvalgybos.
Jeigu žvalgybos metu žus visi priešo žvalgai, priešas nesužinos jokių duomenų apie jus ir ko gero pradės ieškoti kitos aukos.

Miesto siena/medinė tvora/ žemės pylimas

Šie statiniai padidina gynybinį armijos pajėgumą besiginančiame mieste iki +81%.

Aljansas

Stiprus aljansas vien savo vardu atbaido daugelį galimų užpuolėjų. Diplomatija šiuo atveju turi didelę reikšmę.

Šventės

Pagal galimybes kiekvienas kaimas turi turėti 10 lygio rotušę, kad galėtų rengti dideles šventes kurios didina kultūros vienetus ir lojalumą.

Puolimų analizė

Yra 3 puolimų tipai:
1. Farm-puolimas.
Puolimo tikslas - apiplėšimas. Puolime naudojami greitieji kariai.
2. Klaidinantis puolimas ("fake")
Klaidinantis puolimas naudojamas kombinacijoje kartu su užkariavimo puolimu, jo tikslas - suklaidinti priešininką, kad nežinotų kuri ataka yra tikra.
3. Užkariavimo puolimas
Jis eina keliomis bangomis, turinčiomis katapultas ir taranus, kurie sulėtina armijos judėjimą.
Armija juda joje esančio lėčiausio kario greičiu. Katapulta ir taranas visose gentyse yra patys lėčiausi kariai. Katapultos reikalingos užkariavimo metu tam, kad sugriautų valdovų rūmus ar rezidencijas, o taranai padeda sugriauti sienas ir tuo pačiu susilpninti priešo gynybą.
Jeigu jus pastebėjote, kad jus puola, susibūrimo vietoje galite pažiūrėti kas jus puola ir kokiomis pajėgomis puola bei kalkuliatoriaus pagalba paskaičiuoti atstumą. (galima sužinoti tik apie patį lėčiausią karį ir tik tuo atveju, jei pastebėjote puolimą iš karto po jo pradžios – kitaip nežinosite net apytiksliai priešo karių judėjimo laiko).
Jeigu jus puola keliomis bangomis (bangos - keli puolimai iš vieno ar kelių žaidėjų su labai trumpu laiko intervalu tarp puolimų), tai rodo, kad jūsų kaimą ruošiasi užkariauti arba griauti katapultomis. Nepamirškit patikrinti puolamo kaimo gyventojų skaičiaus. Jei šiuo jūsų kaimo (kurį puola priešas) gyventojų skaičius mažesnis nei 300 – tuomet mažai tikėtinas užkariavimo bandymas. Išskyrus tuos atvejus kai puolamos gyvenvietės turi 15 arba 9 fermas. Kuo daugiau gyventojų jūsų kaime tuo saldesnis kąsnelis yra užgrobėjui.

Atakuojančios bangos užgrobiant (užkariaujant): pirma banga turi išvalyti gynėjus, antra banga eina tam kad sugriautų rezidenciją arba rūmus na o su trečia banga eina senatorius / vadas / kunigaikštis. Į šią bendrą schemą kartais įeina klaidinančios atakos.

Gynybos strategija

Priklausomai nuo situacijos yra keli gynybos būdai. Net jei manote kad situacija yra beviltiška.
Naudojant tinkamą taktiką priešininkui padarysite didelius nuostolius bei išmoksite kaip tinkamai veikti sekantį kartą kai kiti ruošis užkariauti jūsų kaimą.
Prisiminkite, kad puolančiajam tenka mokytis, kaip reikia užkariauti kaimus ir patobulinti savo strategiją - taigi darykite tą patį ir analizuokite kiekvieną puolimą tam kad patobulinti savo gynybinius sugebėjimus.

Pastiprinimai

Daug kas pamiršta apie draugus ir tikisi, kad jo paties karių pakaks tam kad sunaikintų atakuojančiojo armiją. Bet nepamirškite, kad geriausia naudoti maišytus gynybinius garnizonus, nes, pavyzdžiui, ietininkai paprasčiausiai mirs kaip musės bandant sustabdyti imperionų ataką. Žinoma, kariai turi būti kaime dar iki pirmos atakos. Besiginantis gali sutelkti armiją iš kelių kaimų ir žaidėjų į vieną didelę gynybinę armiją, ko negali daryti puolantysis žaidėjas. Taip kad rašykite laiškus draugams ir aljanso nariams ir nepamirškite paprašyti pakankamai maisto tam kad kareiviai nenumirtų iš bado iki mūšio pradžios.

Bangų išskaidymas

Ši taktika atrodo abejotinai ypač prieš patyrusius puolėjus, bet gali būti sėkminga prieš negausias armijas. Praleiskite pirmą puolimo (ar reido) bangą ir jūsų armija turi atsistoti kaime tarp šitos atakos ir katapultų arba senatorių (vadų, kunigaikščių) atakos. Jūs prarasite kai kuriuos resursų kiekius, galbūt šiek tiek statinių (jei pirmoje bangoje taip pat bus katapultų) ir tik mažąją dalį karių.
Bet atminkite, kad puolantysis gali paprašyti savo draugo ir antro „švarinančio” puolimo bangos prieš katapultas arba gali pulti taip kad bangos eis sekundžių intervalu ir jums nebus galimybės pasiųsti gynybos tarp bangų.

Šventės

Rengiamos ,,didžiosios” šventės gali įtakoti jūsų gynybą (jas galima rengti pradedant nuo 10 Rotušės lygio). Jeigu jūsų kaime vyksta šventė, puolimo metu puolančiųjų senatorių/vadų/kunigaikščių efektyvumas krenta 5 %. Pavyzdžiui, paprastai norint užkariauti kaimą reikia 5 senatorių atakų, o vykstant šventei jų reiks 6. Tačiau šventės strategija labai rizikinga ir brangi, nes atsargus ir stiprus priešas gali siųsti ne vieną, o du ar net tris senatorius. Kaimo lojalumas atsistato labai lėtai, todėl be pakankamai didelio gynėjų skaičiaus anksčiau ar vėliau jį užkariaus.


Kontrataka

Grūdų vagystė

Jeigu jūs matote kad į jus paleista ataka, bet ji dar užtruks kelias valandas, jūs galite pabandyti pulti priešininką tam kad atimtumėte jo grūdų atsargas. Jeigu jums pavyks pagrobti grūdus arba sugriauti klėtį yra tikimybė kad kelyje priešo kareiviai ims mirti iš bado. Kontratakuoti galima ir draugų, kitų aljanso narių pagalba, ypatingai tų, kurie yra šalia atakuojančiojo, tokiu atveju jei kontrataka bus sėkminga, badas gali prasidėti anksčiau.
Svarbu žinoti, kad puolantysis:
a) dažnai palieka žaidimą paleidę armiją į puolimą
b) neturi pakankamai laiko savo kaimo gynybai organizuoti

Puolančiojo kaimo užkariavimas

Sėkmingas puolančiojo kaimo užkariavimas ne tik sustabdys jūsų kaimo puolimą bet ir padarys rimtu nuostolių puolančiajam, jis neteks ir kaimo ir visos armijos. Žinoma, tokia puolimo sustabdymo taktika dažnai nesuveikia dėl laiko stokos nes jūsų kareiviams prireiks tiek pat laiko kaip ir puolantiesiems kad galėtų pasiekti jūsų kaimą. Bet su sąjungininkų pagalba tokia taktika galima.

Pakartotinas užkariavimas

Tokioje taktikoje jūs ,,leidžiate” puolėjui užimti kaimą, bet po to iš kart puolate ir sunaikinate likusius kareivius kurie lydėjo senatorių/vadą/kunigaikštį ir liko su jais užimtame kaime. Tokiu būdu puolantysis ne tik praras kaimą bet ir kaime likusius brangius kareivius. Jūsų senatorius/vadas/vkunigaikštis šiuo atveju turėtų iš karto atakuoti ir sugrąžinti jums kaimą (maksimaliai greitai, kitaip puolantysis pastatys rezidenciją arba valdovų rūmus iki tol kol jūs užpulsit). Įsidėmėkit, kad puolantysis paskutinėje puolimo bangoje gali prijungti gynėjus, kurie gins kaimą kol ateis pagrindiniai gynėjai. Iš karto perėmus kaimą patys pastatykite rezidenciją arba rūmus tam kad atgautumėte lojalumą.

Sugriautos rezidencijos atkūrimas

Ši taktika reikalauja įdėmiai analizuoti atakuojančių bangų skaičių ir atvykimo laiką bei tiksliai paskaičiuoti statybos trukmę.

Tarkime, žaidėjas laiku pastebi šešias atvykstančias atakas į savo miestą. Pirmoji vyksta imperionų greičiu, antroji - katapultų greičiu, kitos – senatorių/vadų/kunigaikščių greičiu. Iš to galima spręsti, kad pirmoji banga bus „valančioji” , antroji turi sugriauti rezidenciją, likusios sumažinti lojalumą.

Jeigu antrosios atakos metu rezidencija (tarkime, 10-jo lygio) bus sugriauta, tačiau iškart po to bus užbaigta prieš tai užsakyto kito (11-jo) rezidencijos lygio statyba, vietoj sugriautosios atsiras nauja pirmojo lygio rezidencija, ir atvykstantys vadai negalės užkariauti miesto.


Išvertė: Gugisss
 (balsų: 124)
paskelbė: Travian2 | 21 rugsėjo 2007 | perskaitė: 145204
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#211 parašė: kamile
 
povilai405 jeigu nori pasistatyti kareivine nueik į gyvenvietes centra ir paspausk ant rato ir susirask kareivine ir paspaust kareivine bet pirma turi buti pasistates trecio lygio gyvenamaji pastata o jeigu nori pasistati susiburimo vieta
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#212 parašė: saulyte
 
o ar galima su katapulkom griauti ir kitus statinius? nes skaiciau jog galima griauti tik rezidencijas arba valdovu rumus, o man isgriove visus statinius... jis nusizenge traviano taisyklems????
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#213 parašė: dodo
 
saulyte,
Ne,galima griauti visus pastatus apart slėptuvės ir resursų laukų,tad ji(s) tikrai nenusižengė taisyklėms:) ir man smalsu kur tu ten skaitei? winked

Uoj,truputi nusišnekėjau ir pasakiau kad negalima resursų laukų griauti,iš tikro galima,o slėptuves tik atsitiktiniu būdu,bet ne visada pataiko.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#214 parašė: antonijus19
 
kaip geriausiai apsisaugoti nuo priesu puolimo?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#215 parašė: zmogzudys?sostine
 
kaip daryt spastus bully nes mane puola ir puola pasiprasiau i aljansa bet sake parasyt kai pasieksi alijanso lygi o kaip ji pazet?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#216 parašė: nykas98
 
AS jum viska pasakysiu ko norit smile :
Susiburimo vieta kur statyt tai jai nieko nereik ja galima statyti prie centro desiniau.
Spastinei reik pagamint 1lvl susiburimo vietos.
Alyjanso sajungas jei nori padaryt turi but to aly steigejas arba paspaudes pareigos laukeli ir alyjanso diplomatija paskui tada sutrumpinta to aly pavadinima.
Zvalgu rusiu yra net trys romenu,germanu ir galu silpniausias germanu, leciausias germanu, pigiausias germanu, greiciasias galu, brangiausias galu.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#217 parašė: Dainius1
 
jei galit apsaugokit mane lb puola
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#218 parašė: vladzzka
 
gal kas gali pasakyt ka man su belaisviais daryt? uzeme spastus, o jie man reikalingi :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#219 parašė: petras
 
o kaip apsiginti nuo taranu ir katapultu kurios griauna man miesta ?
aciu uz pagalba
P
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#220 parašė: smokelt
 
Sveiki o kaip galetu nuzudyti savo karius ir giventujus nes jie mane uzkniso suvalgo visus mano grudus . prasau pasakikit kaip ar bent i spastus kaip juos imurditi?

smokelt,
smokelt,
reikia nekelti ligio negaminti kariu nestatyti pastatu tiesiog ziurek i akrana ir viskas:D

smokelt,
wink winked smile am lol bully haha
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#221 parašė: Gedutis
 
Sveiki,kur stato ta zmogu kur lojalumas puolant mazeja? turiu viska susikeles iki jo,bet nezinau kur ji statyti ta zmogu..
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#222 parašė: Gedutis
 
Kaip pakeisti sostine,pvz sostine yra (69|181) ir noriu sostines (70|181) ?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#223 parašė: MR. X
 
sostineje valdovu rumus nugriauk am ir padaryk rezidencija, o tame mieste, kuri paversi sostine, vietoj rezidencijos valdovu rumus padaryk ir viskas bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#224 parašė: nepazystamas=D
 
request kaip sekas wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#225 parašė: brazke
 
[u]labai reikia pagalbos [i]plz padekit love na kaip susijunkti? jaj galit pasakykit love busiu dekinga winked wink love
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#226 parašė: ZINA12
 
kAI MANE PUOLA AR REIDINA AS NEMATAU PUOLEJI KARIU SKAICIAUS belay
SUSUBURIMO VIETOJA TAME LANGE KUR YRA GALIMYBE PAMATYTI KAS PUOLA AS MATAU TIK KLAUSTUKUS KUR REIKIA SKAICIU ZIURETI KODEL TAIP YRA
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#227 parašė: aliase
 
mane uzpuole- tai kaip man gintis? sad

ka daryt mane pirma kart uzpuole- ir as nemoku gintis recourse
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#228 parašė: ramunas22
 
nu ir pavaro tie musu juogdariai wink wink wink cia kaip anekdotus skaityt gali wink wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#229 parašė: paskis
 
ar imanoma pratesti naujoko ginyba?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#230 parašė: zyzikas
 
Chebra mane bajsiai atakuoja :) Keliuosi sleptuves bet witiek daug ka isnesa... Ka galetumet padet? Kajp lengviausiu bud uapsigint?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#231 parašė: kristux ;D...
 
sveiki, gal zinot kaip pamatyti prieso kariu skaiciu kai mane puola nes ten (susiburimo vietoje) man terodo klaustukus recourse padeeeeekit
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#232 parašė: dovense
 
ar yra traviane kokiu kodu? winked fellow no [hide]
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#233 parašė: epifiz
 
sweiki gal kas y alianca pajimtu plz as dar neisigivene s bet su aly maziau pultu feel
(kariu ir resursu neprasau ) fellow
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#234 parašė: ViTa
 
i kelis tavo klausimus ats yra zinyne feel
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#235 parašė: justas83
 
o jei yra tvora o priesas jos nugriauti negali ti resu nepavoks bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#236 parašė: blabla
 
juk jei oponentas neturi neturi svalgu tai jis ir manuju nepastebes? ir kaip reikia siusti zvalgus? kaip parasta ataka? ar reida?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#237 parašė: Bare366
 
Povilas405

Susibūrimo vieta įrengiama atskiroje ovalinės formos statybos aikštelėje dešinėje nuo centro.
Kad gamintai karius turi pasistatyti kareivines joms reikia susibūrimo 1 lygio vietos ir 3 lygio gyvenamojo pastato.
Spastus gali statyti tik galai. fellow
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#238 parašė: Igbne
 
Kaip issiregistruot is traviano?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#239 parašė: Medutė
 
vladzzka,

tikrai, ką daryti? ar galima juos nužudyti arba patraukti į savo pusę?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#240 parašė: laurynas38
 
kaip atsiimt karius is spastu man vakar pagavo like gryzo o dabar as vel puola bet ataka o karius atsiimsiu? atrasykit
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama