Travian » Straipsniai » Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės home mail

Kaip neleisti užkariauti savo gyvenvietės

Labai dažnai kaimo gynyba žlunga dėl besiginančiojo žaidėjo, kuris nežino kaip teisingai reikia reaguoti į vykstančius procesus arba veikia pavėluotai. Teisingai ginantis atakuojančiam galima padaryti didelius nuostolius arba net išvengti užkariavimo.
Be abėjo, čia kalba eina apie vėlesnes žaidimo stadijas kai užkariauti svetimą miestą tampa ekonomiškai efektyviau nei kurti ir vystyti naują.

Atsargumo priemonės

Žvalgas

Žvalgų dažnai neįvertinama – jie yra pigūs resursų sąnaudų prasme, bet gali apsaugoti jūsų kaimą nuo puolimų. Retas žaidėjas, bijodamas prarasti savo armiją, rizikuos užpulti kaimą neatlikęs žvalgybos.
Jeigu žvalgybos metu žus visi priešo žvalgai, priešas nesužinos jokių duomenų apie jus ir ko gero pradės ieškoti kitos aukos.

Miesto siena/medinė tvora/ žemės pylimas

Šie statiniai padidina gynybinį armijos pajėgumą besiginančiame mieste iki +81%.

Aljansas

Stiprus aljansas vien savo vardu atbaido daugelį galimų užpuolėjų. Diplomatija šiuo atveju turi didelę reikšmę.

Šventės

Pagal galimybes kiekvienas kaimas turi turėti 10 lygio rotušę, kad galėtų rengti dideles šventes kurios didina kultūros vienetus ir lojalumą.

Puolimų analizė

Yra 3 puolimų tipai:
1. Farm-puolimas.
Puolimo tikslas - apiplėšimas. Puolime naudojami greitieji kariai.
2. Klaidinantis puolimas ("fake")
Klaidinantis puolimas naudojamas kombinacijoje kartu su užkariavimo puolimu, jo tikslas - suklaidinti priešininką, kad nežinotų kuri ataka yra tikra.
3. Užkariavimo puolimas
Jis eina keliomis bangomis, turinčiomis katapultas ir taranus, kurie sulėtina armijos judėjimą.
Armija juda joje esančio lėčiausio kario greičiu. Katapulta ir taranas visose gentyse yra patys lėčiausi kariai. Katapultos reikalingos užkariavimo metu tam, kad sugriautų valdovų rūmus ar rezidencijas, o taranai padeda sugriauti sienas ir tuo pačiu susilpninti priešo gynybą.
Jeigu jus pastebėjote, kad jus puola, susibūrimo vietoje galite pažiūrėti kas jus puola ir kokiomis pajėgomis puola bei kalkuliatoriaus pagalba paskaičiuoti atstumą. (galima sužinoti tik apie patį lėčiausią karį ir tik tuo atveju, jei pastebėjote puolimą iš karto po jo pradžios – kitaip nežinosite net apytiksliai priešo karių judėjimo laiko).
Jeigu jus puola keliomis bangomis (bangos - keli puolimai iš vieno ar kelių žaidėjų su labai trumpu laiko intervalu tarp puolimų), tai rodo, kad jūsų kaimą ruošiasi užkariauti arba griauti katapultomis. Nepamirškit patikrinti puolamo kaimo gyventojų skaičiaus. Jei šiuo jūsų kaimo (kurį puola priešas) gyventojų skaičius mažesnis nei 300 – tuomet mažai tikėtinas užkariavimo bandymas. Išskyrus tuos atvejus kai puolamos gyvenvietės turi 15 arba 9 fermas. Kuo daugiau gyventojų jūsų kaime tuo saldesnis kąsnelis yra užgrobėjui.

Atakuojančios bangos užgrobiant (užkariaujant): pirma banga turi išvalyti gynėjus, antra banga eina tam kad sugriautų rezidenciją arba rūmus na o su trečia banga eina senatorius / vadas / kunigaikštis. Į šią bendrą schemą kartais įeina klaidinančios atakos.

Gynybos strategija

Priklausomai nuo situacijos yra keli gynybos būdai. Net jei manote kad situacija yra beviltiška.
Naudojant tinkamą taktiką priešininkui padarysite didelius nuostolius bei išmoksite kaip tinkamai veikti sekantį kartą kai kiti ruošis užkariauti jūsų kaimą.
Prisiminkite, kad puolančiajam tenka mokytis, kaip reikia užkariauti kaimus ir patobulinti savo strategiją - taigi darykite tą patį ir analizuokite kiekvieną puolimą tam kad patobulinti savo gynybinius sugebėjimus.

Pastiprinimai

Daug kas pamiršta apie draugus ir tikisi, kad jo paties karių pakaks tam kad sunaikintų atakuojančiojo armiją. Bet nepamirškite, kad geriausia naudoti maišytus gynybinius garnizonus, nes, pavyzdžiui, ietininkai paprasčiausiai mirs kaip musės bandant sustabdyti imperionų ataką. Žinoma, kariai turi būti kaime dar iki pirmos atakos. Besiginantis gali sutelkti armiją iš kelių kaimų ir žaidėjų į vieną didelę gynybinę armiją, ko negali daryti puolantysis žaidėjas. Taip kad rašykite laiškus draugams ir aljanso nariams ir nepamirškite paprašyti pakankamai maisto tam kad kareiviai nenumirtų iš bado iki mūšio pradžios.

Bangų išskaidymas

Ši taktika atrodo abejotinai ypač prieš patyrusius puolėjus, bet gali būti sėkminga prieš negausias armijas. Praleiskite pirmą puolimo (ar reido) bangą ir jūsų armija turi atsistoti kaime tarp šitos atakos ir katapultų arba senatorių (vadų, kunigaikščių) atakos. Jūs prarasite kai kuriuos resursų kiekius, galbūt šiek tiek statinių (jei pirmoje bangoje taip pat bus katapultų) ir tik mažąją dalį karių.
Bet atminkite, kad puolantysis gali paprašyti savo draugo ir antro švarinančio” puolimo bangos prieš katapultas arba gali pulti taip kad bangos eis sekundžių intervalu ir jums nebus galimybės pasiųsti gynybos tarp bangų.

Šventės

Rengiamos ,,didžiosios” šventės gali įtakoti jūsų gynybą (jas galima rengti pradedant nuo 10 Rotušės lygio). Jeigu jūsų kaime vyksta šventė, puolimo metu puolančiųjų senatorių/vadų/kunigaikščių efektyvumas krenta 5 %. Pavyzdžiui, paprastai norint užkariauti kaimą reikia 5 senatorių atakų, o vykstant šventei jų reiks 6. Tačiau šventės strategija labai rizikinga ir brangi, nes atsargus ir stiprus priešas gali siųsti ne vieną, o du ar net tris senatorius. Kaimo lojalumas atsistato labai lėtai, todėl be pakankamai didelio gynėjų skaičiaus anksčiau ar vėliau jį užkariaus.


Kontrataka

Grūdų vagystė

Jeigu jūs matote kad į jus paleista ataka, bet ji dar užtruks kelias valandas, jūs galite pabandyti pulti priešininką tam kad atimtumėte jo grūdų atsargas. Jeigu jums pavyks pagrobti grūdus arba sugriauti klėtį yra tikimybė kad kelyje priešo kareiviai ims mirti iš bado. Kontratakuoti galima ir draugų, kitų aljanso narių pagalba, ypatingai tų, kurie yra šalia atakuojančiojo, tokiu atveju jei kontrataka bus sėkminga, badas gali prasidėti anksčiau.
Svarbu žinoti, kad puolantysis:
a) dažnai palieka žaidimą paleidę armiją į puolimą
b) neturi pakankamai laiko savo kaimo gynybai organizuoti

Puolančiojo kaimo užkariavimas

Sėkmingas puolančiojo kaimo užkariavimas ne tik sustabdys jūsų kaimo puolimą bet ir padarys rimtu nuostolių puolančiajam, jis neteks ir kaimo ir visos armijos. Žinoma, tokia puolimo sustabdymo taktika dažnai nesuveikia dėl laiko stokos nes jūsų kareiviams prireiks tiek pat laiko kaip ir puolantiesiems kad galėtų pasiekti jūsų kaimą. Bet su sąjungininkų pagalba tokia taktika galima.

Pakartotinas užkariavimas

Tokioje taktikoje jūs ,,leidžiate” puolėjui užimti kaimą, bet po to iš kart puolate ir sunaikinate likusius kareivius kurie lydėjo senatorių/vadą/kunigaikštį ir liko su jais užimtame kaime. Tokiu būdu puolantysis ne tik praras kaimą bet ir kaime likusius brangius kareivius. Jūsų senatorius/vadas/vkunigaikštis šiuo atveju turėtų iš karto atakuoti ir sugrąžinti jums kaimą (maksimaliai greitai, kitaip puolantysis pastatys rezidenciją arba valdovų rūmus iki tol kol jūs užpulsit). Įsidėmėkit, kad puolantysis paskutinėje puolimo bangoje gali prijungti gynėjus, kurie gins kaimą kol ateis pagrindiniai gynėjai. Iš karto perėmus kaimą patys pastatykite rezidenciją arba rūmus tam kad atgautumėte lojalumą.

Sugriautos rezidencijos atkūrimas

Ši taktika reikalauja įdėmiai analizuoti atakuojančių bangų skaičių ir atvykimo laiką bei tiksliai paskaičiuoti statybos trukmę.

Tarkime, žaidėjas laiku pastebi šešias atvykstančias atakas į savo miestą. Pirmoji vyksta imperionų greičiu, antroji - katapultų greičiu, kitos – senatorių/vadų/kunigaikščių greičiu. Iš to galima spręsti, kad pirmoji banga bus valančioji , antroji turi sugriauti rezidenciją, likusios sumažinti lojalumą.

Jeigu antrosios atakos metu rezidencija (tarkime, 10-jo lygio) bus sugriauta, tačiau iškart po to bus užbaigta prieš tai užsakyto kito (11-jo) rezidencijos lygio statyba, vietoj sugriautosios atsiras nauja pirmojo lygio rezidencija, ir atvykstantys vadai negalės užkariauti miesto.


Išvertė: Gugisss
 (balsų: 124)
paskelbė: Travian2 | 21 rugsėjo 2007 | perskaitė: 145212
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#241 parašė: laurynas
 
Sveiki, kas gali pakviest į alijansą??? nebespėju atstatinėt puola pora kandžių
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#242 parašė: wysnele
 
laurynas38
susigrazinsi jei tu ji puoli su pakankamai kariu .
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#243 parašė: tomchikassa
 
zaidziau du metus traviana, tai jau geriau buciau ka nors rimtesnio nuveikes... tiek laiko suryja ... jau geriau mybrute lost, idomus ir 5 minuciu uztenka per diena .
jei ka domina, tai nuorodos cia:
http://nu-i-nachuj.mybrute.com/
http://pimpaliuas.mybrute.com

tereikia susikurti koki nors veikeja atsidariusiame lange ir ji tobulinti...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#244 parašė: Irma
 
O kaip suprasti: sleptuvese galiu saugoti 6000 o is manes vistiek pavogia (nors tiek nera prigaminta resursu) kaip cia yra?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#245 parašė: Samo
 
Ar yra koks budas apsiginti nuo resursu plesiku, kurie kaip kokie varmai kas valanda vis puola ir mano resursus vagia. Prisistaciau jau belekiek sleptuviu tai visko neisvagia, bet kariu negaliu "gaminti ", ateje plesikai visus iszudo. Ka patartumet profai? :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#246 parašė: jurijukas1231
 
nu tai pirma paprasyk kad tave pakviestu i alijansa tada paprasyk apsaugos arba kad stiprus uzpultu i ji tada kai jie uzpuls ir grasins jam tai ir jam pasakys kad nepultu i tave tada tu galesi daryti savo karius ir vel gaminti resursus ir pastatus
 
 
Straipsnių 1 | Komentarų 14    
 
 
#247 parašė: matasketuratis
 
mane puola istisai ka man daryti? recourse
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#248 parašė: karo vadas
 
jurijukas1231,
jo grasyt kad paskui multihunteriu pasakytu ir uzblokuotu ane :D

matasketuratis,
trink acc jei geras puola o jei koks eilinis tai bandyk tartis

Irma,
jei puola germanas tai normalu kad kazkiek pavoge resursu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 61    
 
 
#249 parašė: klaidas39
 
kaip galima susikurti kita miesta ? smile as naujokas tj nzn?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#250 parašė: erfdfd
 
ka daryti, jeigu po puolimu grudu gaminimas yra minusinis skaicius? kaip tai atstatyti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#251 parašė: edgareusas
 
Jei a spavizdziui 250 pop puolu 300 pop su 120 kariu ar mano kariai mirsta visi? bully no
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 1    
 
 
#252 parašė: bukletas
 
O tai kai jau pastaciau akademija3 lygio kaip kurti aliansa?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#253 parašė: bukletas
 
winked prasau padekit nes niekaip nesuprantu recourse
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#254 parašė: daduinas
 
o gal kas zinot ka reiskia tas eskortas ir kaip ji su katapulta pasiust? what what
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#255 parašė: elena
 
ka daryt jeigu man grudu 0 ?????
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#256 parašė: terekhov-vlad
 
...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 1    
 
 
#257 parašė: saldainia
 
klaidas39,
http://travianas.lt/2007/08/27/naujos-gy
venvietes.html

erfdfd,
Naudokis turgaviete, NPC prekeiviu, prašyk aljanso narių/kaimynų/draugų pagalbos.

edgareusas,
Priklausomai kiek pas besiginantį karių. Ištirk su žvalgais,o per mūšių simuliatorių daugmaž pamatysi kiek karių žus.

bukletas,
Aljanso įkūrimui reikia turėti ne akademijos trečio lygio, o ambasados.

daduinas,
Eskortas - palyda. Su off kariais siunčiamos katapultos.

elena,
Naudokis turgaviete, NPC prekeiviu, prašyk aljanso narių/kaimynų/draugų pagalbos.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 83    
 
 
#258 parašė: nardas
 
o kas yra eskortas no
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#259 parašė: samane
 
tai as tikrai zinojau praejusio ltx roundo NW+SW ww statytoja as esu ir laimejo mano ww 100 lv :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#260 parašė: saldainia
 
nardas,
Eskortas - palyda. Off kariai,siunčiami kartu su katapultom/taranais (priklauso nuo genties).
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 83    
 
 
#261 parašė: Akvy''
 
ar imanoma germanui siusti karius romenui?? feel
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#262 parašė: vytax
 
kai mane puola, susiburimo vietoje nerodo kiek kariu mane puola. parodo tik ataskaitoje po puolimo. ka padaryt, kad rodytu, jei tai imanoma ?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#263 parašė: justulea270
 
o kaip iseiti is alijanso?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#264 parašė: ignas;)
 
nueik i susiburimo vieta ir wiskas ;D lol Povilas405,
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#265 parašė: saldainia
 
justulea270,
Nueik į aljansą -> Galimybės -> Nutraukti savo narystę (pažymėk) -> Ok.
Tam prireiks password.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 83    
 
 
#266 parašė: kong
 
sveiki kiek laiko trunka vienas traviano raundas, ar tiesiog zaidi kol nepasensi ir nemirsi :) aciu!

kiek trunka traviano raundas,aciu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#267 parašė: chr0m
 
o pvz senaoriu tik valdovu rumuose galima pasigamint?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#268 parašė: Dainiusz
 
Sveiki, gal kas noretu ikurti aljansa? bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#269 parašė: zahir
 
sveiki norejau paklausti smile kodel kai as pasigaminu falangu ir jei kas mane uzpuola jie dingsta(zusta)kaip juos apsaugoti kad nedingtu kai kas puola?m?

sveiki smile norejau paklausti kodel kai as pasigaminu falangu ir mane uzpuola jie dingsta(zuna)?kaip man juos apsaugoti kad kai uzpuola nedingtu?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#270 parašė: as
 
visi as noriu draugauti per travian feel kas sutinka miesto savininkas ,,hipis2" prasau ko nors kad ir apgintu recourse prasau labai labai labai labai labai

 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama