Travian » Straipsniai » Romėnų vystymosi pradmenys home mail

Romėnų vystymosi pradmenys

Sėkmingi žmonės turi tikslą. Nežinodamas ko nori, nieko nepasieksi.
Norman Vincent Peale

Pradžia


Romėnų vystymosi pradmenysŠis vadovas atskleidžia galimybes, kaip efektyviai naudojant resursus savo gyvenvietę galima paversti ekonomine jėgaine. Jei tavo žaidimo tikslas yra karas ir dar kartą karas, tuomet šis vadovas ne tau. Didžiausią dėmesį skirsime laukų plėtojimui, tačiau tai nereikš, kad negalėsi pulti savo kaimynų :)

Kodėl romėnai?


Romėnai turi sąlyginai brangius ir lėtus karius, kodėl man rinktis juos? Geras klausimas, šiuo vadovu gali nesunkiai naudotis galas ar netgi germanas (nors pastariesiems yra ir efektyvesnių strategijų).
Verta pridurti, kad romėnų kariai nors ir brangūs, tačiau jie yra vieni stipriausių žaidime. Kitos tautos nesugeba prilygti jų pėstininkų galiai, netgi kavalerija. Pretorionai ir imperionai geriausi specialistai, o legionieriai yra vieni geriausių generolų žaidime.

Principai


Prasidėjus žaidimui, vystymasis yra labai lėtas, kartais prireikia savaičių ar net mėnesių tikslui pasiekti. Turėkite kantrybės! Šis vadovas skirtas tik kantriems žaidėjams. Čia neaprašomi visi veiksmai pažingsniui, tik patariama, kokie tikslai turi būti kiekvienoje stadijoje. Vadovaukitės juo tol, kol jūsų nuomonė ir žaidimo stilius sutampa su vadovo pasiūlymais. Nėra dviejų vienodų gyvenviečių. Dėmesys atkreipiamas į svarbiausius principus ir rekomendacijas, kaip greičiau ir efektyviau augti ir stiprėti.

Pirmoji diena


Taigi, tu ką tik pradėjai! Žaidimas prasideda ir turi daug resursų, mažą produkcijos lygį ir beveik tuščią gyvenvietę. Žinoma, nekantrauji kuo greičiau pradėti vystyti ją, tačiau neskubėk. Mūsų tikslas pakelti laukus iki 10 lygio per 8 10 savaičių ir turėti kariuomenės tiek gynybai, tiek puolimui. Šis vadovas padės pasiekti 10 laukų lygį,o toliau jau teks vystyti gyvenvietę savo nuožiūra: įkurti naują ar sutelkti dėmesį kariuomenės kūrimui, persiorentuojant į puolimą. Be to, žaidžiant pora mėnesių, vadovo jau ir nebereikės :).

Traviano žaidimo pagrindinis aspektas: statant pastatą ar keliant lauko lygį, gaminant karius, grūdų produkcija mažėja. Todėl svarbu, kad grūdų produkcija visada išliktų teigiama, negalima pamiršti kelti grūdų laukų lygio.

Kadangi visą dėmesį sutelksime ekonomijai, turimus resursus investuosime į laukus. Apskaičiavus bendrą reikiamų resursų kiekį, matome, jog labiausiai reikės molio, po to medžio, geležies ir galiausiai grūdų. Santykis tarp medžio:molio:geležies:grūdų turėtų būti 10:12:8:6. Grūdų gamyba turėtų būti perpus mažesnė arba šiek tiek didesnė nei molio (šį santykį reikia stengtis visada išlaikyti). Laikantis šio principo tobulėsi daug greičiau už tuos, kurie kelia kiekvieną lauką tolygiai. Taip pat, vienodos gamybos laukai negali skirtis daugiau nei vienu lygiu, pavyzdžiui, nekelk medžio lauko gamybos nuo 5 iki 6 lygio, jei visdar turi 4 lygio laukų.

Žaidimo pradžioje gautus resursus reikia investuoti į laukus, pradedant molio. Pirmąsias dienas esate apsaugotas nuo priešų puolimų, todėl apie apsaugą iš karto galvoti nereikia, visus turimus resursus galima skirti laukams tobulint. Artėjant apsaugos pabaigai, reikia pradėti galvoti apie slėptuves, kadangi karių gamyba yra brangi. Slėptuvės apsaugos turimus resursus nuo priešų akių, taigi statome slėptuvę ir keliame iki 4 5 lygio.

8 10 dienos


Šiuo metu laukai jau turėtų būti 3 lygio, o produkcija panašiai 60/60/60/40 per valandą. Kelti laukus iki 4 lygio yra ganėtinai brangu ir papildoma 7 vienetų produkcija per valandą mažai tepadeda, reikia kuo greičiau iš 3 lygio pakilti į 4. Pagaliau kursime kariuomenę :). Keliame gyvenamojo pastato lygį iki 3 ir statome susibūrimo vietą, kareivines bei turgavietę (kai negalite prisijungti daugiau nei 9 valandas, patartina pasistatyti sandėlį, jei norite stoti į aljansą ambasadą). Pastačius kareivines treniruojame 4 6 legionierius, pulsime silpnesnius kaimynus. Keletą dienų kiek galima dažniau puldinėjame kaimynus, tik atsargiai, brangiai atsiėjo legionieriai :). Puolame neaktyvius, vengiame stipresnių už save.

Kadangi naujoko apsauga jau baigėsi, stengiamės karių ilgai mieste nelaikyti (jei netyčia užpultų stipresnis kaimynas) bei kelti slėptuvės lygį.

Laikas sugrįžti prie laukų kėlimo. Kelti reikia visus laukus iki 6 lygio. Resursų daugėja, todėl reikia nepamiršti nuolat didinti vietą sandėlyje, taip pat pasistatome klėtį, bei reikalui esant keliame slėptuvės lygį. Tuo pačiu gaminame vieną kitą kareivėlį, kad laukams esant 6 lygio, turėtume apie 30 legionierių.

3 4 savaitės


Laukai jau 6 lygio, kelti juos iki 7 labai brangu, jei grasina didesni kaimynai, reikia apsaugos :). Statome 3 lygio kareivines, akademiją ir keliame jos lygį iki 5. Statome šarvų kalvę, ginklų kalvę (iki 3 lygio), tuomet pasistatome arklidę. Akademijoje ištyrinėjame pretorioną, imperioną bei raitąjį legatą. Pasigaminame apie 30 pretorionių ir 30 imperionių (priklausomai nuo kaimynų agresyvumo). Taip pat treniruojame 3 raituosius legatus. Slenkant 3 4 savaitei pastatome malūną, anksčiau nereikia, kadangi būtent dabar 1 lygio malūnas naudingiausias, taip pat plečiame turgavietę.

Raituosius legatus gaminome ne kam kitam, kaip kaimynų šnipinėjimui. Kai randame kaimyną be apsaugos, puolame jį ir atimame resursus (kurių mums reikia labiau :) ).

Kareivių pasigaminome, pastatų pastatėme, grįžtame prie laukų (taip, ir vėl) kėlimo. Kitas 4 savaites keliame laukus iki 10 lygio, tačiau nepamirštame pasigaminti ir kareivių. Rekomenduojama turėti apie 100 gynybinių pajėgų laukams esant 10 lygio.

Patarimas: užkėlus medžio, molio ir geležies laukus iki 10 lygio, atsiranda galimybė statyti lentpjūvę, plytinę ir liejyklą (duoda iki 25% resursų gamybos padidėjimą). Atsižvelgiant į tai, naudingiausia būtų turint 8 lygio lauką, pavyzdžiui medžio, kiek galima greičiau pakelti iki 10 lygio ir pastatyti lentpjūvę, kurią užkelti iki 4 lygio. Tai duotų 17% daugiau resursų nei užkėlus visus laukus iki 9 lygio.

8 10 savaitės


Tikslas pasiektas, turime 10 lygio laukus, atsiranda naujos galimybės, kaip:
Įkurti naujas gyvenvietes, remiant resursais iš pirmosios gyvenvietės.
Atakuoti aktyvius, apsirūpinusius gynyba žaidėjus.
Kelti pastatų lygį, pasigaminti katapultų ir iškaršti aplinkiams kailį :).

Pastabos:
Šis vadovas išverstas iš anglų kalbos, padėka žmogui, parašiusiam, originali versija gali būti surasta adresu:
http://forum.travian.com/showthread.php?t=67436

Išvertė:
MsDevilness
 (balsų: 162)
paskelbė: Travian | 21 lapkričio 2007 | perskaitė: 251087
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#31 parašė: Dani
 
As prisiregistravau prie Traviano labai neseniai ir visko,visiskai nesuprantu...
Tik noreciau paklausti gal gan kvailoko klausimo... feel Bet...Kada galima statytis kokius nors karius?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#32 parašė: tauragė
 
ale daug parasyta daug info naujiems zaidejms ir beto biski pagalba
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#33 parašė: zeny
 
aciu! labai geras paaiskinimas ir gera tactica darot:)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#34 parašė: leliukazzz
 
sveiki va galu aprasyme yra parasyta ka geriau karzigiu daryt... o tai ka geriau romenams daryti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#35 parašė: Reptile
 
wiselto nesupratau sio wadowo ar cia minimi laukai pirmosiomis dienomis skyriuje reiskia kad taskim wisur kur imanoma pastatyt 1 lvl ir taip toliau ar tarkim po wiena gelezies ir pan ??
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#36 parašė: Benyzz
 
Straipsnis labai puikus, man daug padejo :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#37 parašė: nataru vadas
 
am romenai geriausi galai vidutinai germanai sudas

natarai stipriausi

as esu nataras
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#38 parašė: Sawliukaz
 
sitas geras su situ pradejau bully smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#39 parašė: nesvarbu
 
iwer,
germanai yra gerai pradzioje bet paskui jie nieko gero jiu pluisas kad galima is sleptuves pilnos isnesti 1/3 as ir be vadovo laai gerai issivysciua visa pirma savaite skiri laukasm jau kai ntoli prasides puolimai tai tada jau stataisi kareiviens ir gaminiesi
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#40 parašė: Romenas
 

xalewcik,
germanai yra gerai pradzioje bet kai romenai isvysto tai germanams buna tada pyzda vienas s3 amne fermino kai romenas buvau issivysciua iakrto 02legionieru pasigaminau o nakti uzpuoliau ji visus karievius nuzudziau ir ferminu db o tai man atsieja labai naudingai :D germanai gerai tik pradzioje bet paksui gali laisvai tapti erma :D sjp tas vadovas geras as jo ir neskaites viska panasei dariausi tik anksciau kareivius pradejau gamintis ir viskas buvo lb gerai :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#41 parašė: Olegas
 
na kjp paskaiciavau,ir sukuriau ir germanus ir romenus,tj germanai tik pirmas dvi dienas vistesi gerai,o db romenai oj oj oj,kijp ekanomika pakilo o nors tik 3 diena ))) jej gera ekanomika susikursi tj tie brangus kareiviai nieko nerejskia(pagal kainas) o pagal stipruma tj nenusileidzia germanams,tik jej greiciu ;/ o siaip galai stabyliausi isleka visa zaidima. :)

geras paskaiciavimas :))) as ir pastebejau,bet jau per velai ;)) bet vistiek nelb iseina laikytis sios nostatos,tj gelezies daugiau vistiek gaminu ;]],bet vistiek thnx for information ;)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#42 parašė: parapapai
 
Sveiki ,turiu klausyma..
losu as tik pirmasias dineas ir nezinau kaip kelt tuos laukus ar visus uzkelt iki 4 lygio ar pasimt po viena (med,molio ir t.t) laukus ir juos kelt iki max???
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#43 parašė: to parapapai
 
kelk wisus laukus apskritay iki kiek gali apskritay wisus :) ir patarciau daug sleptuviu statytis ash turiu dabar 5 10 lygio ir nesibaiminu kad ka nors pavogs ir dzin :) pop 329 man rodos ant 1 servo :) ir nebaisiu tik kad nenugriatu konors, nes neseniai 9 lygio grudus tay pajaciau:\
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#44 parašė: ddainiuss
 
as turiu 452 gyventojus ir 2 gyvenvietes smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#45 parašė: tadzhis
 
kaip gaut kariu? nesenai pradejau lost;) keliau lauku lygi, poto staciau pastatus o kareiviu neleidzia statyt, pas mane romenai gal kas galit padet?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#46 parašė: jo
 
"resursai" iš anglų kalbos išversta tipo? :D tik galųnė pridėta :D bent jau normaliai išvrstų...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#47 parašė: parapapai
 
biski ce laiko daugiau dadeta, nes as jau 6 dien turejau 5 legionierius ir mano gamyba buvo 60/60/60/35 wink wink

vakare gamyba 68/68/60/42 ir 7 legionieriai :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#48 parašė: liudas
 
o auksiuku liko tikriausiai 0 lol ir po septiniu dienu gamyba nieko nepasikeite?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#49 parašė: parapapai
 
nu auksiniai liko 5 o gamyba dar savaite nesikeis feel feel
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#50 parašė: nesvarbu
 
Patarimas: užkėlus medžio, molio ir geležies laukus iki 10 lygio, atsiranda galimybė statyti lentpjūvę, plytinę ir liejyklą (duoda iki 25% resursų gamybos padidėjimą). Atsižvelgiant į tai, naudingiausia būtų turint 8 lygio lauką, pavyzdžiui medžio, kiek galima greičiau pakelti iki 10 lygio ir pastatyti lentpjūvę, kurią užkelti iki 4 lygio. Tai duotų 17% daugiau resursų nei užkėlus visus laukus iki 9 lygio
----------------
cia parasyta yra nesamone. Turint 8 lygio lauka paimt ir pakelt ji iki 10 ir pastatyt lentpjuve 4 lygio .. Cia paskaiciuota jeigu tu pvz turi iskart resursu tiek kiek reikia sitom operacijom, bet labiau apsimoka kelt visus laukus is karto, nes kitaip sugaisi daug laiko
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#51 parašė: pideras
 
kurwa nepiskit proto romenai geriausi isr wiskas am

piderai jus kurwos cbb kramtyk papa ir uostyk gandono kvapa

iwer,
iwer,
nesters kekse blet prostitute aiskina aik ant gatves ciulpt bybio
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#52 parašė: kalakutas12
 
nu jo am
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#53 parašė: povilazss
 
bet ten kur pirma dien tai iki kiek uzkelti ?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#54 parašė: mon
 
o tai kaip galima kitam nariui persiusti resursus??? as nemoku...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#55 parašė: ian
 
NU KAIP JUS NESUPRABNTAT ROMMENAI PATYS GALINGIAUSI bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#56 parašė: sejkutea
 
mon,
pirma turi pasistatyti turgaviete. ten nuejes rasi tokias funkcijas kaip "Siųsti resursus | Pirkti | Siūlyti pardavimui | NPC prekeivis". Pasirenki kurios reikia, ir uzpildai duomenis, kam siunti, kiek siunti.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 7    
 
 
#57 parašė: domanto
 
daug info yra bully pastebejau jog visi renkasi germanus. galai ir romenai normaliausi yra fellow
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#58 parašė: lun
 
jei kam idomu tai parashiau skaiciuokle pagal ta nurodyta santyki
http://lun.ignorelist.com/travian.html
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#59 parašė: o nx
 
sejkutea , mink nx su sawo fotke mesk zemen bl wos neapsisikau pamates tawo roza bld kazdini ce wisa lietuva slikstyne tu angry

konteineri tu nx

o nx , gerai sakai wink wink wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#60 parašė: :))
 
jo,
resursai" iš anglų kalbos išversta tipo? :D tik galųnė pridėta :D bent jau normaliai išvrstų...


Debile tu, resursai ir yra lietuviskai, o angliskai resource.Visai jau nevykes tu... lol
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama