Travian » Straipsniai » Romėnų vystymosi pradmenys home mail

Romėnų vystymosi pradmenys

«Sėkmingi žmonės turi tikslą. Nežinodamas ko nori, nieko nepasieksi.»
Norman Vincent Peale

Pradžia


Romėnų vystymosi pradmenysŠis vadovas atskleidžia galimybes, kaip efektyviai naudojant resursus savo gyvenvietę galima paversti ekonomine jėgaine. Jei tavo žaidimo tikslas yra karas ir dar kartą karas, tuomet šis vadovas ne tau. Didžiausią dėmesį skirsime laukų plėtojimui, tačiau tai nereikš, kad negalėsi pulti savo kaimynų :)

Kodėl romėnai?


Romėnai turi sąlyginai brangius ir lėtus karius, kodėl man rinktis juos? Geras klausimas, šiuo vadovu gali nesunkiai naudotis galas ar netgi germanas (nors pastariesiems yra ir efektyvesnių strategijų).
Verta pridurti, kad romėnų kariai nors ir brangūs, tačiau jie yra vieni stipriausių žaidime. Kitos tautos nesugeba prilygti jų pėstininkų galiai, netgi kavalerija. Pretorionai ir imperionai – geriausi specialistai, o legionieriai yra vieni geriausių generolų žaidime.

Principai


Prasidėjus žaidimui, vystymasis yra labai lėtas, kartais prireikia savaičių ar net mėnesių tikslui pasiekti. Turėkite kantrybės! Šis vadovas skirtas tik kantriems žaidėjams. Čia neaprašomi visi veiksmai pažingsniui, tik patariama, kokie tikslai turi būti kiekvienoje stadijoje. Vadovaukitės juo tol, kol jūsų nuomonė ir žaidimo stilius sutampa su vadovo pasiūlymais. Nėra dviejų vienodų gyvenviečių. Dėmesys atkreipiamas į svarbiausius principus ir rekomendacijas, kaip greičiau ir efektyviau augti ir stiprėti.

Pirmoji diena


Taigi, tu ką tik pradėjai! Žaidimas prasideda ir turi daug resursų, mažą produkcijos lygį ir beveik tuščią gyvenvietę. Žinoma, nekantrauji kuo greičiau pradėti vystyti ją, tačiau neskubėk. Mūsų tikslas pakelti laukus iki 10 lygio per 8 – 10 savaičių ir turėti kariuomenės tiek gynybai, tiek puolimui. Šis vadovas padės pasiekti 10 laukų lygį,o toliau jau teks vystyti gyvenvietę savo nuožiūra: įkurti naują ar sutelkti dėmesį kariuomenės kūrimui, persiorentuojant į puolimą. Be to, žaidžiant pora mėnesių, vadovo jau ir nebereikės :).

Traviano žaidimo pagrindinis aspektas: statant pastatą ar keliant lauko lygį, gaminant karius, grūdų produkcija mažėja. Todėl svarbu, kad grūdų produkcija visada išliktų teigiama, negalima pamiršti kelti grūdų laukų lygio.

Kadangi visą dėmesį sutelksime ekonomijai, turimus resursus investuosime į laukus. Apskaičiavus bendrą reikiamų resursų kiekį, matome, jog labiausiai reikės molio, po to medžio, geležies ir galiausiai grūdų. Santykis tarp medžio:molio:geležies:grūdų turėtų būti 10:12:8:6. Grūdų gamyba turėtų būti perpus mažesnė arba šiek tiek didesnė nei molio (šį santykį reikia stengtis visada išlaikyti). Laikantis šio principo tobulėsi daug greičiau už tuos, kurie kelia kiekvieną lauką tolygiai. Taip pat, vienodos gamybos laukai negali skirtis daugiau nei vienu lygiu, pavyzdžiui, nekelk medžio lauko gamybos nuo 5 iki 6 lygio, jei visdar turi 4 lygio laukų.

Žaidimo pradžioje gautus resursus reikia investuoti į laukus, pradedant molio. Pirmąsias dienas esate apsaugotas nuo priešų puolimų, todėl apie apsaugą iš karto galvoti nereikia, visus turimus resursus galima skirti laukams tobulint. Artėjant apsaugos pabaigai, reikia pradėti galvoti apie slėptuves, kadangi karių gamyba yra brangi. Slėptuvės apsaugos turimus resursus nuo priešų akių, taigi statome slėptuvę ir keliame iki 4 – 5 lygio.

8 – 10 dienos


Šiuo metu laukai jau turėtų būti 3 lygio, o produkcija panašiai 60/60/60/40 per valandą. Kelti laukus iki 4 lygio yra ganėtinai brangu ir papildoma 7 vienetų produkcija per valandą mažai tepadeda, reikia kuo greičiau iš 3 lygio pakilti į 4. Pagaliau kursime kariuomenę :). Keliame gyvenamojo pastato lygį iki 3 ir statome susibūrimo vietą, kareivines bei turgavietę (kai negalite prisijungti daugiau nei 9 valandas, patartina pasistatyti sandėlį, jei norite stoti į aljansą – ambasadą). Pastačius kareivines treniruojame 4 – 6 legionierius, pulsime silpnesnius kaimynus. Keletą dienų kiek galima dažniau puldinėjame kaimynus, tik atsargiai, brangiai atsiėjo legionieriai :). Puolame neaktyvius, vengiame stipresnių už save.

Kadangi naujoko apsauga jau baigėsi, stengiamės karių ilgai mieste nelaikyti (jei netyčia užpultų stipresnis kaimynas) bei kelti slėptuvės lygį.

Laikas sugrįžti prie laukų kėlimo. Kelti reikia visus laukus iki 6 lygio. Resursų daugėja, todėl reikia nepamiršti nuolat didinti vietą sandėlyje, taip pat pasistatome klėtį, bei reikalui esant keliame slėptuvės lygį. Tuo pačiu gaminame vieną kitą kareivėlį, kad laukams esant 6 lygio, turėtume apie 30 legionierių.

3 – 4 savaitės


Laukai jau 6 lygio, kelti juos iki 7 labai brangu, jei grasina didesni kaimynai, reikia apsaugos :). Statome 3 lygio kareivines, akademiją ir keliame jos lygį iki 5. Statome šarvų kalvę, ginklų kalvę (iki 3 lygio), tuomet pasistatome arklidę. Akademijoje ištyrinėjame pretorioną, imperioną bei raitąjį legatą. Pasigaminame apie 30 pretorionių ir 30 imperionių (priklausomai nuo kaimynų agresyvumo). Taip pat treniruojame 3 raituosius legatus. Slenkant 3 – 4 savaitei pastatome malūną, anksčiau nereikia, kadangi būtent dabar 1 lygio malūnas naudingiausias, taip pat plečiame turgavietę.

Raituosius legatus gaminome ne kam kitam, kaip kaimynų šnipinėjimui. Kai randame kaimyną be apsaugos, puolame jį ir atimame resursus (kurių mums reikia labiau :) ).

Kareivių pasigaminome, pastatų pastatėme, grįžtame prie laukų (taip, ir vėl) kėlimo. Kitas 4 savaites keliame laukus iki 10 lygio, tačiau nepamirštame pasigaminti ir kareivių. Rekomenduojama turėti apie 100 gynybinių pajėgų laukams esant 10 lygio.

Patarimas: užkėlus medžio, molio ir geležies laukus iki 10 lygio, atsiranda galimybė statyti lentpjūvę, plytinę ir liejyklą (duoda iki 25% resursų gamybos padidėjimą). Atsižvelgiant į tai, naudingiausia būtų turint 8 lygio lauką, pavyzdžiui medžio, kiek galima greičiau pakelti iki 10 lygio ir pastatyti lentpjūvę, kurią užkelti iki 4 lygio. Tai duotų 17% daugiau resursų nei užkėlus visus laukus iki 9 lygio.

8 – 10 savaitės


Tikslas pasiektas, turime 10 lygio laukus, atsiranda naujos galimybės, kaip:
• Įkurti naujas gyvenvietes, remiant resursais iš pirmosios gyvenvietės.
• Atakuoti aktyvius, apsirūpinusius gynyba žaidėjus.
• Kelti pastatų lygį, pasigaminti katapultų ir iškaršti aplinkiams kailį :).

Pastabos:
Šis vadovas išverstas iš anglų kalbos, padėka žmogui, parašiusiam, originali versija gali būti surasta adresu:
http://forum.travian.com/showthread.php?t=67436

Išvertė:
MsDevilness
 (balsų: 162)
paskelbė: Travian | 21 lapkričio 2007 | perskaitė: 251079
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#61 parašė: Beholdermx
 
sage:
Siaip uz germanus tai nepatariu zaisti kadangi jie praktiskai tik zaidimo pradzioje geri, unitai pigus, daug resursu panesa, bet jie visiskai neturi geru defensiniu unitu, pvz dabar man germanai labai geras taikinys, juos puolu neisbaimindamas, nesvarbu, gali buti pop ir didesne uz mano, bet labai lengva ispjauti visa kariuomene.


O apie paladinus pamirsai? Geras def unitas. Uzpulsi tu ta germana, bet poto jis greit surinks ta flegmu armija kuri mazai kainuoja ir tave nusluos mase (aisq jei germanas moka zaist), poto galesi vel savaite rinkt normalia kariuomene.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#62 parašė: germanai
 
speju jie dar nera susidure prie tikrus germanus am
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#63 parašė: poidoy
 
wink puiku25252
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#64 parašė: Zombie Home
 
Krc kiekviena karta perskaites kazaka naujo pamatau svyje daugibe trukumu ir neteisingu ejimu.
Zaidziu dar tik mazdaug savaite o jau kuriausi n kokis 5 naujus emailus kad galeciau susikurti dar 5 travian zmogeliukus , blt dbr ber sita teksta susikursiu ir 6 emaila ir 6 travian zmogeliuka .. wink winked
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#65 parašė: DjMaster
 
Zombie Home,
Tai tu nesistenk daryti visko idealiai ir laikytis visų nurodymų, nes nieko tau neišeis. Vadovaukis savo galva,o ne straipsniais, čia juk tik keli patarimai, kaip daryti, kad būtų geriau, bet tai nereiškia, kad nesilaikydamas šitų patarimų tu žlugsi...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 14    
 
 
#66 parašė: federation
 
gal zinot kodel man neleidzia statyti nauju pastatu?? Nesuprantu kas atsitoko
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#67 parašė: Juctinz
 
labas visi bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#68 parašė: DjMaster
 
federation,
Tau gali neleisti statyti naujų pastatų dėl trijų priežasčių:
- Tu neturi pakankamai resursų.
- Šiuo metu jau kažką statai ar keli pastato lygi, taigi "statybininkai šiuo metu užsiėmę".
- Šiuo metu negali statyti naujų pastatų, nes reikia kelti jau pastatytų pastatų lygius, kad galėtum statyti naujus.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 14    
 
 
#69 parašė: Puikioji
 
Geriausios taktikos vistiek bus nutyletos...
Nei vienas geras generolas neatskleidzia savo taktiniu ejimu ;)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#70 parašė: DjMaster
 
Puikioji,
Kiekvienas žmogus turi vadovautis savo galva ir savo sugalotomis taktikomis. Jeigu visi vadovautusi viena taktika tai visi vienas kito ėjimus žinotume...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 14    
 
 
#71 parašė: .
 
reisursai yra atsargos belay
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#72 parašė: tau batai
 
biski ce ilgai knistis kol pasikeli visiem 10lygi wink

ovis63,
ovis63,
bana gausi nesukciaukit geriau recourse
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#73 parašė: JusTiTo
 
Aciu kad pasakiai;D, bet kiekvienai genciai vis kitaip tu resursu rejk... Pvz romenams rejk gelezies(ju kariams), galams molio ir tt..
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#74 parašė: guordin
 
bully tas kas cia raso prasau pasirasiti kas is ira pvz:as romens
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#75 parašė: Ignas
 
Labai prasau,parasykit toki pati aie Germanus...

Labai prasau,parasykit toki pati apie Germanus...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#76 parašė: onte
 
cool taip ir toliau
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#77 parašė: Mutiz
 
Kokia gentis jusu nuomuone yra geriausia visais atžvilgiais? bully smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#78 parašė: Kentas
 
Bybiene kazkokia, nereik man to molio nifiga ner kur kist medzio ir perdaug, o gelezis palei 0 pastovei velkasi. Patarejai didieji, juoka keliat. HeadPunchLung, o sitas irgi geras pastebejimas :DDD
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#79 parašė: Tolian
 
Na man tai pastoviai gelezes truksta winked
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#80 parašė: min2lis
 
siaip tai cia skirta neaktyviems zaidejams. Jei aktyvus, per 10 dienu gali tureti ne 3 lygio laukus o 4-5
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#81 parašė: nnnn
 
cia is vis kazkokios nesamones parasytos. Pagal viska db tureciau turet kokio 8-9 lygio laukus.. O jau turiu visus 11-12, pastatus istobulintus, dar dvi gyvenvietes (viena 9-10 lvl laukai, o kita 15cropas), armija 900 imperionu, 100 cezario raiteliu ir katapultu bei muradauziu, 3 lvl karzygi, ir db planuoju uziminet oaze. Nu tai kzn... Nereik gamint kariu kvailai, o tobulintis is pradziu ir kantrybes, tobulinant resursu laukus.

o del tu resursu.. Kam truksta gelezies, tegu maino su kitais i ta moli, kurio tipo per akis turi. As ir taip dariau kai reikejo. Bet siaip molis svarbiausias.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#82 parašė: St0rM
 
resursu santykis tai nesamone tikra, romenam gelezies daug daugiau reikia, jei yra patyrusiu zaideju parasykit labiau logiska resursu santyki, nes sitas gal tinka nebent fermas statant
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#83 parašė: hahaha
 
germanai valdo ir taskas!!! am
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#84 parašė: afig
 
St0rm
nu ner cia ka rasyt, matai gi ko truksta, o ko perteklius lyginant su kitais resursais, tai ta ir tobulini..
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#85 parašė: Hadas
 
Nieko gero.... fellow
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 6    
 
 
#86 parašė: Arnas
 
Keik kainuoja NPC prekeivis? wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#87 parašė: W@YaGeR
 
As turiu romėnus bet pagal išnaudojamus resursus man greičiau baigesi mediena nei molis o laukai panašaus lygio ydomu kodėl nors tekste paršyta, kad bus reikalingiau molis wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#88 parašė: numchiajo
 
• Kelti pastatų lygį, pasigaminti katapultų ir iškaršti aplinkiams kailį :). man sitas patiko,bet:
Viskas cia parasyta siek tiek per greitai,trupuciuka
As zaidziu uz romenus ir tikrai nenusivyliau:vienas draugelis aljanso aplenke mane kazkur 60pop(cia kaj buvau ape 800pop),bet as toki spurta padariau su romenais (jis germanas),kad skirtumas pasidare atvirkstinis winked
as tikrai nenusivyles romenais,nes:gera kariumene,visai greiti(ne tai kai kaimieciai germanai),vytosi ypac greitai,geri kariu bonusai,jie turi ally istojes geresni, kurio prisibijo ir taves nepuola, tai pasidarai kariuomene ir visai sunku ja sustabdyt,ne tai kai germanu kuokas nu ir buvo toks gaidelis kuris buvo su 500kuokininku pasiunciau 200imperionu ir iskerde juos kai kiaules lol
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#89 parašė: romenas
 
jo romenai valdo as pasirinkau romenus nes skaiciau apie juos knygoj o apie galus?
germanus neznojau tai ir romenus pasirinkau jie gali statyt 2 pastatus lauka ir koky pastata ar didesny lygy bully tongue
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#90 parašė: prekybininkas
 
Na, man tikrai patinka šis žaidimas. Įdomu tai, kad tai nėra kaip į kompą suinstaliuotas koks Age of Empires. Komp žaidimuose viskas greitai vyksta, o čia reikia laiko. Iš pat pradžių susinervinau, kad tiek ilgai, bet dabar kai resursų yra tai viskas čiki piki.
Ilgas žaidimas paskatino pagalvoti kaip galima būtų uždirbti pinigų, kadangi šiek tiek gaila laiko vien sėdėti ir žaisti. Taigi paieškojęs radau būdą, kaip uždsidirbti. (dabar galiu auksinius nusipirkti ne iš savo kišenės! =) ) Super! Pramogauju, žaidžiu ir uždirbu... Ko dar norėti? Gyvenk ir džiaukis... =D
Kaip tai darau? Ogi štai kaip:

Kaip uždirbti pinigų žaidžiant "Travian"

skaitom skyrių "Dėmesio!". Gero žaidimo!
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama