Travian » Straipsniai » Romėnų vystymosi pradmenys home mail

Romėnų vystymosi pradmenys

«Sėkmingi žmonės turi tikslą. Nežinodamas ko nori, nieko nepasieksi.»
Norman Vincent Peale

Pradžia


Romėnų vystymosi pradmenysŠis vadovas atskleidžia galimybes, kaip efektyviai naudojant resursus savo gyvenvietę galima paversti ekonomine jėgaine. Jei tavo žaidimo tikslas yra karas ir dar kartą karas, tuomet šis vadovas ne tau. Didžiausią dėmesį skirsime laukų plėtojimui, tačiau tai nereikš, kad negalėsi pulti savo kaimynų :)

Kodėl romėnai?


Romėnai turi sąlyginai brangius ir lėtus karius, kodėl man rinktis juos? Geras klausimas, šiuo vadovu gali nesunkiai naudotis galas ar netgi germanas (nors pastariesiems yra ir efektyvesnių strategijų).
Verta pridurti, kad romėnų kariai nors ir brangūs, tačiau jie yra vieni stipriausių žaidime. Kitos tautos nesugeba prilygti jų pėstininkų galiai, netgi kavalerija. Pretorionai ir imperionai – geriausi specialistai, o legionieriai yra vieni geriausių generolų žaidime.

Principai


Prasidėjus žaidimui, vystymasis yra labai lėtas, kartais prireikia savaičių ar net mėnesių tikslui pasiekti. Turėkite kantrybės! Šis vadovas skirtas tik kantriems žaidėjams. Čia neaprašomi visi veiksmai pažingsniui, tik patariama, kokie tikslai turi būti kiekvienoje stadijoje. Vadovaukitės juo tol, kol jūsų nuomonė ir žaidimo stilius sutampa su vadovo pasiūlymais. Nėra dviejų vienodų gyvenviečių. Dėmesys atkreipiamas į svarbiausius principus ir rekomendacijas, kaip greičiau ir efektyviau augti ir stiprėti.

Pirmoji diena


Taigi, tu ką tik pradėjai! Žaidimas prasideda ir turi daug resursų, mažą produkcijos lygį ir beveik tuščią gyvenvietę. Žinoma, nekantrauji kuo greičiau pradėti vystyti ją, tačiau neskubėk. Mūsų tikslas pakelti laukus iki 10 lygio per 8 – 10 savaičių ir turėti kariuomenės tiek gynybai, tiek puolimui. Šis vadovas padės pasiekti 10 laukų lygį,o toliau jau teks vystyti gyvenvietę savo nuožiūra: įkurti naują ar sutelkti dėmesį kariuomenės kūrimui, persiorentuojant į puolimą. Be to, žaidžiant pora mėnesių, vadovo jau ir nebereikės :).

Traviano žaidimo pagrindinis aspektas: statant pastatą ar keliant lauko lygį, gaminant karius, grūdų produkcija mažėja. Todėl svarbu, kad grūdų produkcija visada išliktų teigiama, negalima pamiršti kelti grūdų laukų lygio.

Kadangi visą dėmesį sutelksime ekonomijai, turimus resursus investuosime į laukus. Apskaičiavus bendrą reikiamų resursų kiekį, matome, jog labiausiai reikės molio, po to medžio, geležies ir galiausiai grūdų. Santykis tarp medžio:molio:geležies:grūdų turėtų būti 10:12:8:6. Grūdų gamyba turėtų būti perpus mažesnė arba šiek tiek didesnė nei molio (šį santykį reikia stengtis visada išlaikyti). Laikantis šio principo tobulėsi daug greičiau už tuos, kurie kelia kiekvieną lauką tolygiai. Taip pat, vienodos gamybos laukai negali skirtis daugiau nei vienu lygiu, pavyzdžiui, nekelk medžio lauko gamybos nuo 5 iki 6 lygio, jei visdar turi 4 lygio laukų.

Žaidimo pradžioje gautus resursus reikia investuoti į laukus, pradedant molio. Pirmąsias dienas esate apsaugotas nuo priešų puolimų, todėl apie apsaugą iš karto galvoti nereikia, visus turimus resursus galima skirti laukams tobulint. Artėjant apsaugos pabaigai, reikia pradėti galvoti apie slėptuves, kadangi karių gamyba yra brangi. Slėptuvės apsaugos turimus resursus nuo priešų akių, taigi statome slėptuvę ir keliame iki 4 – 5 lygio.

8 – 10 dienos


Šiuo metu laukai jau turėtų būti 3 lygio, o produkcija panašiai 60/60/60/40 per valandą. Kelti laukus iki 4 lygio yra ganėtinai brangu ir papildoma 7 vienetų produkcija per valandą mažai tepadeda, reikia kuo greičiau iš 3 lygio pakilti į 4. Pagaliau kursime kariuomenę :). Keliame gyvenamojo pastato lygį iki 3 ir statome susibūrimo vietą, kareivines bei turgavietę (kai negalite prisijungti daugiau nei 9 valandas, patartina pasistatyti sandėlį, jei norite stoti į aljansą – ambasadą). Pastačius kareivines treniruojame 4 – 6 legionierius, pulsime silpnesnius kaimynus. Keletą dienų kiek galima dažniau puldinėjame kaimynus, tik atsargiai, brangiai atsiėjo legionieriai :). Puolame neaktyvius, vengiame stipresnių už save.

Kadangi naujoko apsauga jau baigėsi, stengiamės karių ilgai mieste nelaikyti (jei netyčia užpultų stipresnis kaimynas) bei kelti slėptuvės lygį.

Laikas sugrįžti prie laukų kėlimo. Kelti reikia visus laukus iki 6 lygio. Resursų daugėja, todėl reikia nepamiršti nuolat didinti vietą sandėlyje, taip pat pasistatome klėtį, bei reikalui esant keliame slėptuvės lygį. Tuo pačiu gaminame vieną kitą kareivėlį, kad laukams esant 6 lygio, turėtume apie 30 legionierių.

3 – 4 savaitės


Laukai jau 6 lygio, kelti juos iki 7 labai brangu, jei grasina didesni kaimynai, reikia apsaugos :). Statome 3 lygio kareivines, akademiją ir keliame jos lygį iki 5. Statome šarvų kalvę, ginklų kalvę (iki 3 lygio), tuomet pasistatome arklidę. Akademijoje ištyrinėjame pretorioną, imperioną bei raitąjį legatą. Pasigaminame apie 30 pretorionių ir 30 imperionių (priklausomai nuo kaimynų agresyvumo). Taip pat treniruojame 3 raituosius legatus. Slenkant 3 – 4 savaitei pastatome malūną, anksčiau nereikia, kadangi būtent dabar 1 lygio malūnas naudingiausias, taip pat plečiame turgavietę.

Raituosius legatus gaminome ne kam kitam, kaip kaimynų šnipinėjimui. Kai randame kaimyną be apsaugos, puolame jį ir atimame resursus (kurių mums reikia labiau :) ).

Kareivių pasigaminome, pastatų pastatėme, grįžtame prie laukų (taip, ir vėl) kėlimo. Kitas 4 savaites keliame laukus iki 10 lygio, tačiau nepamirštame pasigaminti ir kareivių. Rekomenduojama turėti apie 100 gynybinių pajėgų laukams esant 10 lygio.

Patarimas: užkėlus medžio, molio ir geležies laukus iki 10 lygio, atsiranda galimybė statyti lentpjūvę, plytinę ir liejyklą (duoda iki 25% resursų gamybos padidėjimą). Atsižvelgiant į tai, naudingiausia būtų turint 8 lygio lauką, pavyzdžiui medžio, kiek galima greičiau pakelti iki 10 lygio ir pastatyti lentpjūvę, kurią užkelti iki 4 lygio. Tai duotų 17% daugiau resursų nei užkėlus visus laukus iki 9 lygio.

8 – 10 savaitės


Tikslas pasiektas, turime 10 lygio laukus, atsiranda naujos galimybės, kaip:
• Įkurti naujas gyvenvietes, remiant resursais iš pirmosios gyvenvietės.
• Atakuoti aktyvius, apsirūpinusius gynyba žaidėjus.
• Kelti pastatų lygį, pasigaminti katapultų ir iškaršti aplinkiams kailį :).

Pastabos:
Šis vadovas išverstas iš anglų kalbos, padėka žmogui, parašiusiam, originali versija gali būti surasta adresu:
http://forum.travian.com/showthread.php?t=67436

Išvertė:
MsDevilness
 (balsų: 162)
paskelbė: Travian | 21 lapkričio 2007 | perskaitė: 251075
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#91 parašė: Vojtex
 
as tai galvoju kad germanai yra gan neblogas pasirinkimas bet su jais reik zaist nenutolus nuo kompo. juk reikia puldinet ir taip toliau nes jejgu tave uzpuls tai tau kaput nes germanai sudini ginyboje. todel jejgu zmogus ten ijungia kompa nors 3 kartus per diena tai galvoti reik apie romenus ir galus. lol
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#92 parašė: zmogus
 
krw lopai tie germanai nx nesamone romenai geriausiai as pvz zaidziau su germanais 2 kartus ilgiau ir kitam serwe su romenais ir issivystimas daug geresnis kai ateis natarai bybis tie germanai bus mirs zlugs kad ir jie pirmi bus ju kariuomene verkt vercia slabakai jie yra flegmos :]]
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#93 parašė: mantautis
 
man jis padejo... ;D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#94 parašė: Mony
 
njam visai nebloga informacija wink winked
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#95 parašė: Cha
 
St0rM,
Tai yra pradziamokslis, visi veliau suzino, kad romenams gelezies labiausiai reikia, taciau zaidimo pradzioje nepasakok, nera kur kisti tos gelezies. Plius, nemanau, kad zmogus, turintis daugiau nei 1 gyvenviete vadovausis tuo gidu, nebent jis mulkis ir nezino kaip zaisti, visgi tai parasyta pradedantiems nuo 2 pop.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#96 parašė: plyta
 
http://www.pocius.lt/kof/
paziurejau pagal sita (esu galas ir nesinaudojiau jokiais patarimais visciau kaip norejau tiksliau ko reikejo) ir man resursu isgavimas atitinka santiki 10:12:8:6 lol skiriasi labai mazai.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 1    
 
 
#97 parašė: audriuska12
 
xalewcik,
cha . Ateitų romėnas , tai nušluotų germanų armiją be pasipriešinimo . Nebent paladinų daug turi .
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#98 parašė: aelita
 
As-naujoke. Resursai 3 lygis.Sleptuve, sandelis,kletis, gyv. nams..-isikurta .
O kaip matyti, jei mane kas uzpultu..... ?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#99 parašė: a
 
o kaip reik nugriaut pastata? ta prasme savo gyvenvietej.....
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#100 parašė: nnnn
 
aelita,
paraso jei puola.
a,
pasistatai 10 lygio gyvenamaji pastata. Tada atsiranda galimybe griauti pastatus.

as tai nesuprantu kas per bedos jum su tais resursais. Matot gi ko truksta, o ko per daug.. ir bet kada galima ismainyt.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#101 parašė: nnnn
 
a,
arba dar jei nori nugriaut pastata, bet neturi 10 lygio bendrabucio tai paprasyk pas ka nors, kas turi katu.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#102 parašė: a
 
aisku, aciu uz informacija :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#103 parašė: ausriukaaas3
 
As taip pat pritarciau kad romenams labiausiai reikai gelezies nes daug jos "suvalgo" kariuomene.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#104 parašė: LT.zaidejas
 
Viena problema,as zaidziu 4-serve ir mane puola (as esu romenas) germanai istisai.issinesdavo po 300 kiekvieno resurso tik pasibaigus saugos laikui.Dabar turiu 2 sleptuves ant 10 lvl ,bet vistiekk mane puola ir neleidzia kariu gamintis.Mane puldavo 5-9 kartus i diena ir ka daryt? mane puole zaidejai"Point iš gyvenvietės Lithuania so 20 pestininku su kuokom" "julius951 iš gyvenvietės 001 su 53 pestininkais su kuokom" "mindusis iš gyvenvietės Mόnchen su 40 kuoku" "P.S.1 iš gyvenvietės P.S.1?sostinė su 11 kuoku" "gizmoukaka iš gyvenvietės gizmoukaka?sostinė su 10 koku" "Pasiausa iš gyvenvietės Granitas su 15 legionieriu".-KA DARYT!!!???
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#105 parašė: Puvis
 
Gera info wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#106 parašė: Vilmantė
 
LT.zaidejas,

as nk nesipratau ka tu norejai pasakyt...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#107 parašė: juckys
 
kas i parek cia am
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#108 parašė: travian'ininke
 
cia radau keleta naudingu patarimu smile pas mane nuolat truksta gelezies recourse bet stengiuosi kuo greiciau issivystyt-aplink mane daug stipriu zaideju no
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#109 parašė: Darienė
 
fellow
galėjo ir daugiau info pateikti
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#110 parašė: nnnn
 
Darienė,
o kas dar neaisku?

Sostinej laikau
Mediena: 2026 per valandą
Molis: 2476 per valandą
Geležis: 2476 per valandą

Ir visu resursu buna mazdaug po lygiai.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#111 parašė: Ledi
 
Taip ir nesupratau si tuo resursu skirstymu 10:12:8:6 .daug kartu perskaiciau bet vis dar neikertu.ir is vis tuos laukus visus kelti nuo pirmo lygio ar pirma po viena kiekvieni resurso lauka pakelt iki 10lvl o po to kitus?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 3    
 
 
#112 parašė: Tupla
 
Siandien pradejau lost 4 servery(nes 2-am nepasiseke wink ) tai viska nuosekliai persiskaiciau ir db tikiuosi pasisekimo! smile bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#113 parašė: marciuz
 
wisaj neblogai cia parasyta
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#114 parašė: kecas564
 
bishki atsiboda skaityt :) bet geras gidas laughing
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 1    
 
 
#115 parašė: :)
 
pradejau si zaidima zaisti neseniai :)
as pasistaciau sleptuve...
tik va beda ta kad man jos nerodo :D
o gal jos ir neturi rodyt?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#116 parašė: nnnn
 
Ledi,
ne po viena reik kelt, nes kuo didesnis lygis, tuo leciau atsiperka jo pakelimas. (labai paprasta suskaiciuot bendra kaina padalijant is resursu kilimo padaugejimo).
:),
turi rodyti.

o tas paskirstymas nelabai atitinka. Jei nori statytis armija, tai gelezies reik daug. Molio visada daug.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#117 parašė: Ledi
 
nnnn
aciu ;) o ka reiskia tie skaiciai 103/104 prie grudu sunaudojimo? suprantu kad 103 yra mano gyventojai,o skirtumas-gaunamu grudu kiekis per valanda.bet ka reiskia tas 104? Kvailas klausimas,bet daugiau ziniu nepakenks
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 3    
 
 
#118 parašė: to ledi
 
tenai rodo kiek isviso grudu pagamina.ju sirtumas (taip sakant liaudiskai kas lieka tas tavo) yra valandinis grudu kiekio gavimas
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#119 parašė: Ledi
 
to ledi
aciu fellow feel
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 3    
 
 
#120 parašė: Abromelis
 
Sveiki,! Ar galiu i puolima siusti Romenu kolonista?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama