Travian » Straipsniai » Romėnų vystymosi pradmenys home mail

Romėnų vystymosi pradmenys

«Sėkmingi žmonės turi tikslą. Nežinodamas ko nori, nieko nepasieksi.»
Norman Vincent Peale

Pradžia


Romėnų vystymosi pradmenysŠis vadovas atskleidžia galimybes, kaip efektyviai naudojant resursus savo gyvenvietę galima paversti ekonomine jėgaine. Jei tavo žaidimo tikslas yra karas ir dar kartą karas, tuomet šis vadovas ne tau. Didžiausią dėmesį skirsime laukų plėtojimui, tačiau tai nereikš, kad negalėsi pulti savo kaimynų :)

Kodėl romėnai?


Romėnai turi sąlyginai brangius ir lėtus karius, kodėl man rinktis juos? Geras klausimas, šiuo vadovu gali nesunkiai naudotis galas ar netgi germanas (nors pastariesiems yra ir efektyvesnių strategijų).
Verta pridurti, kad romėnų kariai nors ir brangūs, tačiau jie yra vieni stipriausių žaidime. Kitos tautos nesugeba prilygti jų pėstininkų galiai, netgi kavalerija. Pretorionai ir imperionai – geriausi specialistai, o legionieriai yra vieni geriausių generolų žaidime.

Principai


Prasidėjus žaidimui, vystymasis yra labai lėtas, kartais prireikia savaičių ar net mėnesių tikslui pasiekti. Turėkite kantrybės! Šis vadovas skirtas tik kantriems žaidėjams. Čia neaprašomi visi veiksmai pažingsniui, tik patariama, kokie tikslai turi būti kiekvienoje stadijoje. Vadovaukitės juo tol, kol jūsų nuomonė ir žaidimo stilius sutampa su vadovo pasiūlymais. Nėra dviejų vienodų gyvenviečių. Dėmesys atkreipiamas į svarbiausius principus ir rekomendacijas, kaip greičiau ir efektyviau augti ir stiprėti.

Pirmoji diena


Taigi, tu ką tik pradėjai! Žaidimas prasideda ir turi daug resursų, mažą produkcijos lygį ir beveik tuščią gyvenvietę. Žinoma, nekantrauji kuo greičiau pradėti vystyti ją, tačiau neskubėk. Mūsų tikslas pakelti laukus iki 10 lygio per 8 – 10 savaičių ir turėti kariuomenės tiek gynybai, tiek puolimui. Šis vadovas padės pasiekti 10 laukų lygį,o toliau jau teks vystyti gyvenvietę savo nuožiūra: įkurti naują ar sutelkti dėmesį kariuomenės kūrimui, persiorentuojant į puolimą. Be to, žaidžiant pora mėnesių, vadovo jau ir nebereikės :).

Traviano žaidimo pagrindinis aspektas: statant pastatą ar keliant lauko lygį, gaminant karius, grūdų produkcija mažėja. Todėl svarbu, kad grūdų produkcija visada išliktų teigiama, negalima pamiršti kelti grūdų laukų lygio.

Kadangi visą dėmesį sutelksime ekonomijai, turimus resursus investuosime į laukus. Apskaičiavus bendrą reikiamų resursų kiekį, matome, jog labiausiai reikės molio, po to medžio, geležies ir galiausiai grūdų. Santykis tarp medžio:molio:geležies:grūdų turėtų būti 10:12:8:6. Grūdų gamyba turėtų būti perpus mažesnė arba šiek tiek didesnė nei molio (šį santykį reikia stengtis visada išlaikyti). Laikantis šio principo tobulėsi daug greičiau už tuos, kurie kelia kiekvieną lauką tolygiai. Taip pat, vienodos gamybos laukai negali skirtis daugiau nei vienu lygiu, pavyzdžiui, nekelk medžio lauko gamybos nuo 5 iki 6 lygio, jei visdar turi 4 lygio laukų.

Žaidimo pradžioje gautus resursus reikia investuoti į laukus, pradedant molio. Pirmąsias dienas esate apsaugotas nuo priešų puolimų, todėl apie apsaugą iš karto galvoti nereikia, visus turimus resursus galima skirti laukams tobulint. Artėjant apsaugos pabaigai, reikia pradėti galvoti apie slėptuves, kadangi karių gamyba yra brangi. Slėptuvės apsaugos turimus resursus nuo priešų akių, taigi statome slėptuvę ir keliame iki 4 – 5 lygio.

8 – 10 dienos


Šiuo metu laukai jau turėtų būti 3 lygio, o produkcija panašiai 60/60/60/40 per valandą. Kelti laukus iki 4 lygio yra ganėtinai brangu ir papildoma 7 vienetų produkcija per valandą mažai tepadeda, reikia kuo greičiau iš 3 lygio pakilti į 4. Pagaliau kursime kariuomenę :). Keliame gyvenamojo pastato lygį iki 3 ir statome susibūrimo vietą, kareivines bei turgavietę (kai negalite prisijungti daugiau nei 9 valandas, patartina pasistatyti sandėlį, jei norite stoti į aljansą – ambasadą). Pastačius kareivines treniruojame 4 – 6 legionierius, pulsime silpnesnius kaimynus. Keletą dienų kiek galima dažniau puldinėjame kaimynus, tik atsargiai, brangiai atsiėjo legionieriai :). Puolame neaktyvius, vengiame stipresnių už save.

Kadangi naujoko apsauga jau baigėsi, stengiamės karių ilgai mieste nelaikyti (jei netyčia užpultų stipresnis kaimynas) bei kelti slėptuvės lygį.

Laikas sugrįžti prie laukų kėlimo. Kelti reikia visus laukus iki 6 lygio. Resursų daugėja, todėl reikia nepamiršti nuolat didinti vietą sandėlyje, taip pat pasistatome klėtį, bei reikalui esant keliame slėptuvės lygį. Tuo pačiu gaminame vieną kitą kareivėlį, kad laukams esant 6 lygio, turėtume apie 30 legionierių.

3 – 4 savaitės


Laukai jau 6 lygio, kelti juos iki 7 labai brangu, jei grasina didesni kaimynai, reikia apsaugos :). Statome 3 lygio kareivines, akademiją ir keliame jos lygį iki 5. Statome šarvų kalvę, ginklų kalvę (iki 3 lygio), tuomet pasistatome arklidę. Akademijoje ištyrinėjame pretorioną, imperioną bei raitąjį legatą. Pasigaminame apie 30 pretorionių ir 30 imperionių (priklausomai nuo kaimynų agresyvumo). Taip pat treniruojame 3 raituosius legatus. Slenkant 3 – 4 savaitei pastatome malūną, anksčiau nereikia, kadangi būtent dabar 1 lygio malūnas naudingiausias, taip pat plečiame turgavietę.

Raituosius legatus gaminome ne kam kitam, kaip kaimynų šnipinėjimui. Kai randame kaimyną be apsaugos, puolame jį ir atimame resursus (kurių mums reikia labiau :) ).

Kareivių pasigaminome, pastatų pastatėme, grįžtame prie laukų (taip, ir vėl) kėlimo. Kitas 4 savaites keliame laukus iki 10 lygio, tačiau nepamirštame pasigaminti ir kareivių. Rekomenduojama turėti apie 100 gynybinių pajėgų laukams esant 10 lygio.

Patarimas: užkėlus medžio, molio ir geležies laukus iki 10 lygio, atsiranda galimybė statyti lentpjūvę, plytinę ir liejyklą (duoda iki 25% resursų gamybos padidėjimą). Atsižvelgiant į tai, naudingiausia būtų turint 8 lygio lauką, pavyzdžiui medžio, kiek galima greičiau pakelti iki 10 lygio ir pastatyti lentpjūvę, kurią užkelti iki 4 lygio. Tai duotų 17% daugiau resursų nei užkėlus visus laukus iki 9 lygio.

8 – 10 savaitės


Tikslas pasiektas, turime 10 lygio laukus, atsiranda naujos galimybės, kaip:
• Įkurti naujas gyvenvietes, remiant resursais iš pirmosios gyvenvietės.
• Atakuoti aktyvius, apsirūpinusius gynyba žaidėjus.
• Kelti pastatų lygį, pasigaminti katapultų ir iškaršti aplinkiams kailį :).

Pastabos:
Šis vadovas išverstas iš anglų kalbos, padėka žmogui, parašiusiam, originali versija gali būti surasta adresu:
http://forum.travian.com/showthread.php?t=67436

Išvertė:
MsDevilness
 (balsų: 162)
paskelbė: Travian | 21 lapkričio 2007 | perskaitė: 251083
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#181 parašė: Lordly
 
Taktika nebloga...Bet su tais 5 - 6 legionieriais nekazinka parnesi bereikalingai laika naudoji,geriausiai pasittaupyt kokia 15 tada jau tikrai gerai,o jeigu kasnors puola tai su tai legionieriais uzpulti ka nors kad griztu tik po kito zmogaus puolimo.Taip ir darai kol susitaupai daugiau uz ji ir ji tada puoli.Sakykim jis puola su 15 legionieriu tai pasitaupai iki 30 legionieriu ir ji uzpuoli tada jam tikrai noras pradings cia puldinet...:)))

love
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#182 parašė: rapolikas
 
romenai geriausi.as zaidziu speed3x
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#183 parašė: ads
 
ant 3x reik greiciau suktis
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#184 parašė: TravianMaster
 
ACIU UZ INFORMACIJA wink wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#185 parašė: vaivaaiva
 
geras wink bet sunku gana jei tave ištisai puola ..... winked bet gali i alyy istot bet ten tie geri aliai kur ira tai praso 200pop
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#186 parašė: super herojus
 
gal kas zino padekit kas nors nes kaikas mane jau nervina kodel as gaminuosi kariu isjungiu travian ir vel ijungiu ir man tu kariu nebegamina sad o resursu negrazina angry kodel taip atsitinka? no sad

wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#187 parašė: kinds
 
kaip resursus darit be resuru
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#188 parašė: tomchikas
 
zaidziau du metus traviana, tai jau geriau buciau ka nors rimtesnio nuveikes... tiek laiko suryja ... jau geriau mybrute lost, idomus ir 5 minuciu uztenka per diena .
jei ka domina, tai nuorodos cia:
http://nu-i-nachuj.mybrute.com/
http://pimpaliuas.mybrute.com

tereikia susikurti koki nors veikeja atsidariusiame lange ir ji tobulinti.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#189 parašė: zygimantas
 
kaip sunaikinti savo pastata?????
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#190 parašė: Eimantas
 
Visi kas turi ben šiek tiek loginio mastymo, taip ir lošia su romėnais, o tie kurie skaito šitą, vadinasi nemoka vadovauti tokiam kaimui, gera info ja iškalus galima daug pasiekt traviane, bet pagalvokim ir apie tai, kad nekiltu gresme tapti noliferiu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#191 parašė: monomas
 
lol laughing resursai yra : mediena gelezis molis grudai aisku???
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#192 parašė: hnad
 
http://n.juokutis.lt/index.php?i=bf3d83d
3850221d7c05fc3a33d4137f0 Prikolas :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#193 parašė: tolde69
 
reiktu dar galu ir germanu, seipj tai labai padejo wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#194 parašė: Lorkas 3x
 
Pagal viska romenai turetu but geriausi nes gali statyt du pastatus vienu metu. Bet aciu Dievui travianas pakankamai balansuotas.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#195 parašė: andrelisx
 
Yra klausimas o kuriame name darytis senatoriu?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#196 parašė: AgneCom
 
aelita,
jei tu busi prisijungus tada matysi puolimo zenkla ir laika po kurio ivyks musis
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#197 parašė: leonardito
 
Užduotis Nr.7: Kaimynai

„Ne, tai ne 0,01 koordinatės. Bandykite dar kartą!
Patarimas: užduotyje visada klausiama apie miestą, kurį matote žemėlapyje šalia savo gyvenvietės. Nereikia jo ieškoti pagal reitingą, nes gali egzistuoti keli miestai su vienodais pavadinimais.”


Užduotis:

Suraskite 0,01 koordinates ir įrašykite jas čia.
Look for the coordinates of 0,01 and enter them here.

mano gyvenvietes koordinates:

NAMUCIAI/sostinė (sostinė) 30 (-126|-110)

KOKIUS SKAICIUS KOORDINACIU VESTI I SI KLAUSIMA??
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#198 parašė: lolas
 
nzn
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#199 parašė: desrasnerolu
 
legionieriai yra vieni geriausiu generolu zaidime....pasakykit man kas cia per nesamone?ar jus net nesugebat normalei isverst teksto is anglu kalbos?geda jum turetu but daunai blet!!!!general units nereiskia generolai pridurkai!!!
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#200 parašė: SciFi
 
Puiku. Lekiu išbandyti šį gidą, ant Estų serverio. Jis neseniai restartavosi.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#201 parašė: Karolukas
 
Pagal mane tai ir yra su romenais pradzioj pasidaraj resu dahuja , o paskui su romenais lupi kitus.Pradzioj jie nieko verti romenai jei pries germana neatsilaiko o jei atsilaiko ir viskas klostosi geraj toliau tai isleide dahuja resu ant kariuomenes pakas ir ta pati germana ;)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#202 parašė: vika44
 
didelis aaaaaaaaaaaaaaccccccccccccccccccciiiiiii
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(aciu!)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 4    
 
 
#203 parašė: Pauliuz123
 
O kodel cia neparasyta kaip vystytis 3x serveri, nes man kai as zaidziu 3x serveri tai sita taktika netinka, cia raso, kad 3-4 savaite pradedi karius gamint, as tuo laikotarpiu jau 4 kaimus turiu ir kelis tukstancius kariu, geriausias serveris - 3x.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 4    
 
 
#204 parašė: strategis
 
Nice tikrai pravers winked smile wink laughing
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#205 parašė: Gugu
 
bully nindzes romėnai,kovotojai bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#206 parašė: lietuvuvis
 
Ydekit tokia pagalba GALAMS nes tai mano geriausia gentis am
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#207 parašė: LUXZ
 
sudas
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#208 parašė: xpress
 
Labai aciu padejai labai daug net kitus dalykus uzsirasinejau aciu taip ir toliau wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#209 parašė: bbzb
 
love as noriu sexo
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#210 parašė: botas
 
zinot ka jus paskutinei botai :D

As per 1 savaite su 5 lygio ress pasidariau 1k kuoku jai zinot ka tai reiskia cia per ltx tada 500 ieciu ir 150 zvalgu kaip jums botai :D :D wink Pasakyciau as jums .... germanu gida bet juo nemokat naudotis :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama