Travian » Straipsniai » Multihunter'iai (MH) ir jų darbo principai home mail

Multihunter'iai (MH) ir jų darbo principai

 1. MH sąvoka
 2. MH darbo principai
 3. Apie taisykles

Kas yra MH?

Multihanteris (angl. Multihunter, sutr. MH), yra asmuo, prižiūrintis taisyklių laikymąsi tam tikrame serveryje. MH niekada nežaidžia serveryje, kurį jis tvarko.

Ką daro MH?

MH užsiima tik taisyklių pažeidimais. Jis blokuoja ir baudžia taisyklių nepaisančius žaidėjus.

Ko nedaro MH?

 • Neatsako į klausimus apie žaidimą ir neduoda patarimų (tam egzistuoja forumas ir Pagalbos svetainė). Išimtis – klausimai apie taisykles.
 • Neteikia informacijos apie kitus žaidėjus
 • Negali padėti iškilus techninio pobūdžio problemoms (dingo kariai, sumažėjo gamyba)
 • Padėti mokėjimų ir Pliuso klausimais

Kokiais atvejais reikia susisiekti su MH?

 • Esate blokuotas dėl taisyklių pažeidimų
 • Gavote įžeidžiantį laišką ir norite, kad autorius būtų nubaustas
 • Sužinojote apie tai, kad kitas žaidėjas pažeidžia taisykles ir turite įrodymų arba rimtą pagrindą taip manyti
 • Turite klausimą apie taisykles, į kurį neradote atsakymo nei šioje svetainėje, nei forume.

Kokiais atvejais NEreikia susisiekti su MH?

Visais kitais atvejais sutrukdyti MH nepatartina.

Kaip susisiekti su MH?

Parašykite žaidimo žinutę, nurodydami gavėjo eilutėje: MH. Tai yra vienintelis būdas susisiekti. MH niekada nebendrauja su žaidėjais nei el. paštu, nei Skype, nei ICQ, nei kitokiais būdais. Bet kuris asmuo, kuris prisistato kaip MH, susisiekdamas kitokiu būdu, nei žaidimo žinute, yra apsimetėlis.

Rašydami žinutę MH būtinai nurodykite temą, kitaip žinutė nebus perskaityta. MH apdoroja žinutes vieną-du kartus per parą.

Kaip nustatomas taisyklių pažeidimas?

Taisyklių pažeidimai nustatomi programiniu būdu patikrinimo procedūros metu.

 • Patikrinami žaidėjai, kurių atžvilgiu gautas skundas
 • Kartu patikrinamas besiskundžiantysis
 • Kai žaidėjas rimtai nusižengė, kartu gali būti patikrinami kiti su juo susiję vartotojai (draugai, pavaduotojai, kiti aljanso nariai)
 • Gali būti patikrintas žaidėjas, rimtai nusižengęs kitame serveryje (tame tarpe užsienio)
 • Gali būti patikrintas bet kuris žaidėjas, atkreipęs į save MH dėmesį

Jeigu informacija apie taisyklių pažeidimą pasitvirtina, žaidėjas blokuojamas (rečiau baudžiamas iškart).

Blokavimas

Blokavimas savaime nėra bausmė. Tai yra laikotarpis, kuriuo metu nustatomos papildomos aplinkybės, o žaidėjui teikiama galimybė suprasti savo klaidas ir prisipažinti, į ką atsižvelgiama nustatant bausmės apimtį. Nusižengęs, tačiau neprisipažinęs žaidėjas dažniausiai neatblokuojamas.

MH darbo principai

Pagrindinis MH darbo principas - nekomplikuoti žaidimo, nekurti konfliktinių situacijų, bet užtikrinti vienodas sąlygas visiems žaidimo dalyviams. Pagrindinis MH tikslas - taisyklių pažeidėjų identifikavimas, jų blokavimas ir baudų skyrimas. Taip pat MH gali atsakyti į žaidėjo klausimą, susijusį su taisyklėmis.

Baudos - jų dydis visada yra toks, kad žaidėjas prarastų daugiau nei gavo naudos iš taisykles pažeidžiančių veiksmų. Taikomos įvairių rūšių baudos: resursų konfiskavimas, pastatų griovimas (dalies), kariuomenės sunaikinimas, blokavimas tam tikram laikotarpiui, account'ų pašalinimas arba amžinas blokavimas. Baudos dydis priklauso ne tik nuo pažeidimo masto, bet ir nuo to kaip pažeidęs taisykles žaidėjas bendrauja su MH, ar pripažįsta pažeidimą, ar laikosi bendravimo etiketo, ar pažeidimas nėra pasikartojantis. Amžinas blokavimas arba panaikinimas taikomas retais atvejais, kai žaidėjas įžeidinėja MH, nepripažįsta akivaizdžių pažeidimų ir pan.

Svarbu: pliuso naudojimas nesuteikia privilegijų ir galimybės nepaisyti žaidimo taisyklių. MH neturi duomenų apie pliuso naudojimą ir neatsižvelgia į tai. Bandymas pasiteisinti aukso pirkimu visada sukelia griežtesnę bausmę.

Akivaizdu, kad gerokai paprasčiau vieną kartą išnagrinėti taisykles ir jų laikytis, negu bandyti jas apeiti, prarasti laiką ir resursus blokavimo ir susirašinėjimo su MH atveju. Juo labiau, kad baudos, kaip buvo paminėta, skiriamos didesnės nei pažeidus taisykles gauta nauda.

Kiekviename serveryje darbuojasi keli MH. Visi jie stengiasi atsakyti į laiškus, išnagrinėti skundus ir t.t. per 24-48 valandas. Tačiau kartais gali prireikti šiek tiek daugiau laiko dėl objektyvių priežasčių: netolygus žinučių srautas, kai kurių situacijų sudėtingumas.

Kai žaidėjas pažeidžia taisykles - jis blokuojamas (negali daryti nieko išskyrus pašto dėžutės naudojimą) laikotarpiui iki visiško pažeidimo išnagrinėjimo. T.y. žaidėjas pats turi susipažinti su žaidimo taisyklėmis ir sąžiningai prisipažinti MH apie taisyklių pažeidimus. Kuo ilgiau žaidėjas bando išsisukti, rašydamas žinutes "kas atsitiko", "kodėl esu blokuotas", "žaidžiame šešiese iš vieno kompiuterio" - tuo ilgiau tęsis blokavimas. Atkreipkite dėmesį, kad resursų praradimas blokavimo laikotarpiu nekompensuojamas.

Techninės MH galimybės ir pažeidimų ieškojimo algoritmai yra tokie, kad tikimybės būti nubaustam be priežasties praktiškai nėra. Labai retai tai gali atsitikti dėl "žmogiškojo faktoriaus", tačiau tokių precedentų dalis nesiekia net 1%. Todėl svarbu atsiminti pagrindinį dalyką: MH mato visus pažeidimus!

Apie taisykles

Sukurtos žaidimo autorių projekto taisyklės yra grindžiamos vienodais dėsniais visuose pasaulio Travian serveriuose. LT traviano administracija savo iniciatyva sukūrė Pagalbos svetainę ir aktyviai palaiko žaidimą forume

Visos žaidimo eigos ir galimų situacijų neįmanoma aprašyti taisyklėse. Taisyklėse yra apsiribota pagrindinių principų reguliavimu, o nuostatuose (General Terms and Conditions) yra nurodyti kiti serverį ir projektą reglamentuojantys aspektai, tekstas dėl teisinio pobūdžio yra originalo kalba (anglų), žaidimas ir tinklapis priklauso vokiečių kompanijai Travian Games GmbH. Kiekvienas žaidėjas registravimo metu priima abu tekstus (taisykles ir nuostatus). Klausimams dėl žaidimo turinio ir eigos skirti: Pagalbos svetainė, forumas, Support (pagalbininkų) žaidimo tarnyba.

Viena pagrindinių taisyklių - vienas asmuo negali turėti daugiau nei vieną registraciją serveryje. Tai reiškia, kad žmogus negali jungtis į du ar daugiau account'ų su tų account'ų slaptažodžiais. Nesvarbu ar jie registruoti žmonos/brolio/sūnaus vardais; šeimos nariams primygtinai patariama registruotis skirtinguose serveriuose. Jei yra poreikis svetimiems account'ams laikinai valdyti ("pavaduoti savininką"), yra specialiai tam skirta pavadavimo funkcija. Vienu metu galima pavaduoti ne daugiau dviejų žaidėjų. Pavaduojant būtina jungtis su savo slaptažodžiu. Pavaduotojai turi tam tikrus apribojimus: pavyzdžiui, negali valdyti Pliuso opcijų.

Atkreipkite dėmesį, kad šios taisyklės nesilaikymas gali būti traktuojamas kaip daugybinė registracija (multi accounting) - ir net jei account'ai priklauso skirtingiems žmonėms, bet vienas asmuo jungiasi i kelis account'us ne pagal aukščiau išdėstytas taisykles - blokuojami visi, ir tuomet gali būti šalinami iš žaidimo visi išskyrus vieną (nes traktuojama kaip multi registracija), arba esant apsunkinančioms aplinkybėms išvis visos registracijos.

Taisyklių tikslas, kaip ir MH darbo: sudaryti lygias galimybes visiems žaidėjams. Numatyti ir persekioti galimus sukčiavimo atvejus. Diskutuoti apie tai, ar taisyklės geros, nelabai yra prasmės - pagal jas funkcionuoja daugiau nei 200 pasaulio Traviano serverių, jos yra beveik vienodos visur ir jas sugalvojo žaidimo autoriai ir savininkai. Taisyklės yra neatskiriama žaidimo dalis, jas tiesiog reikia priimti ir jų laikytis. Kiekvienas žaidėjas registruodamasis sutinka su taisyklėmis ir pagrindiniais nuostatais (General Terms and Conditions).

 (balsų: 23)
paskelbė: Travian | 2 gruodžio 2007 | perskaitė: 33615
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#31 parašė: Maumas tiks
 
o tai kaip multihunteriam parasyt?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#32 parašė: ot tai durniai
 
ar gin sunku SUPROGRAMINTAI TAI?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#33 parašė: Heraklis
 
Pla taip išeina, kad:
Jei turiu du kompus galiu žaisti su dviems žaidėjams tam pačiam serveryje ir persiuntinėti resursus vienam žaidėjui.
Ir dar reiškia, kad galiu vieną savo žaidėją paversti fermą ir jį puldinėti su kitu savo žaidėju?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#34 parašė: dimedrolis
 
Sveiki,

mane apilpšė kaimynas galas nors turėjau 5 sleptuves ir resursai neviršijo slėptuvių talpos. Ką galite atsakyti tuo klausimu ?

Atsiprašau, ne galas o germanas
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#35 parašė: Sergej
 
Sveiki iskilo toks klausimas, siaip jo dar neradau aptarto. pas pame internetas Vilniuje - Skynet. mes ji pasijunge per routeri, todel 2 skirtingi kompiuteriai turi viena ir ta pati IP. kiek suprantu jus multiregirstracijas atsekat pagal IP kaip i viena serva is vieno ir to pacio IP keleta account'u buna. tai pas mums kaip tik yra tokia situacija. ar tai nesiskaito kaip Multiregistracija, ar nebus nuobaudu?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#36 parašė: Sevas
 
dimedrolis,

1. Paprasta 10 lygio slėptuvė saugo 1000 resursų. T.y. saugo iš visų resursų tik 1000. Jei turi Visko po 1000, tai išsaugos maždaug visko po 250.
2. Geramanai išneša 1/3 slėptuvės. Jei turi 3 10 lygio slėptuves, tai nuo germanų saugos tik 2.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#37 parašė: egis
 
norejau paklausti ar yra koks laikotarpis kuris turi praeiti po napo nutraukimo kad galetum pulti?ar cia mane apgaudineja?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#38 parašė: opeliukas
 
kas gali padeti? man idomu ar galima padaryti taip akd mano karzigys yra sukurtas pirmam mieste, tai kaip padaryt kad jis galetu keliauti kartu su antro trecio ar ketvirto miesto kariais?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#39 parašė: AS
 
OPELIUK....... PAPRASCIAUSIA NUSIUSK KARZYGY Y TA KAIMELY KURIAME YRA KARIAI IR POTO GALESI PASIUST KARZYGY SU KARIAIS Y VISAS KETURES PUSES......
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#40 parašė: Bronius
 
Nera ir nebus nei wieno zaidimo kuris nebutu nulauztas ar jame nebutu galima naudoti cheatu.
Pats diziausias cheatas yra atsirasti tokioje wietoweje kur pas aplinkinius popas jau ~150 ka daryti tokiu atweju? ir del wienos taisykles kad negalima leisti resursu isnest. WTF?o_O jai negali apsiginti tawe walo tai nes resursus su katom isnes sleptuwes ir tu nieko nepadarysi kad ir kaip noretum kad issaugoti resursus.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#41 parašė: ;)
 
Begalo idomus man toks dalykas .. ar iswis yra tie medziotojai boxintoju.. boxina wisi ir boxins :D negi koks ciuwelis sedes pre pc ilgai ir ziurines ar kas uz 2 acc nepasijungia.. :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#42 parašė: andriusb
 
noriu paklaust. jai as siunciu pastiprinima ir ir grudu jam islaikyt (daugiau nei pagamina per valanda) ar tai bus traktuojama kaip taisykliu pazeidimas?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#43 parašė: klaustux
 
as norejau paklaust kur reikia yrasyt skina traviano ? smile
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#44 parašė: Tommas96
 
Krakys23,
Nebijok jis negrys am Jis nedurnas winked O gal belay Na kad ir kaip ten no LAIKYKIS bully
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#45 parašė: brudazzz
 
gal kas zinote jei as paleidziu pastata ir po to ji nusprendziu atsaukt... ar resursai sugryzta?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#46 parašė: Evilmaster
 
ToBeX,

Todel, kad gali grudus issikeist i kitus resursus ar gamint kariuomene, kuri nemazai grudu sueda."juokingos tos jusu taisykles man..... zaidimas tipo turi buti saziningas :D niekados taip nebuwo ir nebus galit nusiraminti wisados buwo chyteriu ant CS'o ir wisur kitur taip kad yra ir cia tos jusu taisykles yra sukurtos tam kad jas lauzyti :) bausmes tipo baisios ir ten nu nesamones :D jeigu zmogus cytina jam zaidimas nerupi.... o paskui per shitas nesamoningas taisykles turi kenteti kiti rimtai nusiteike zaidejai pvz kodel negalima wisyti walandines normos ???? jeigu as gaminu 595 wisko ir siunciu po 600 tai man jau wiskas ? :) didziai abejoju....."

Nu ir susirinko liaudis... Taigi tau virsui aiskina, kad jei truputi retkarciais nusizengi tai nieko baisaus, nors negerai. Bet jei kasdien siuntinesi vienam zaidejui, kad ir po 500 kai gavyba 595, tai itarimas gali krist.

Viskas proto ribose, as galiu susikurti 3 miestus servo rpadzioj viena salia kito, ir is dvieju viska pumpuoju i trecia, jis lb greit issivysto ir aplinkui visi mano fermos, taip sazininga? XDKain,

Sazininga, nes kiti turi tokias pat galimybes per ta laika ikurt 4 gyvenvietes ir tave paverst ferma.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#47 parašė: RIP
 
Isvada:Pasiskaitom paskui klausinejam
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#48 parašė: SaVaS'
 
Man atrodo kvailos tasykles... koks tiems Adminasm skirtumas... jei turiu laisvu resursus, kodel as draugui , negaliu ju nusiust... tie siumtimai 1:1 ar ju skaiciaus ribojimas tai...pff...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#49 parašė: Marsas
 
As ne i tema;ar galima reidint multihunterius
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#50 parašė: Bmw325
 
Aiskiai parasyta winked
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 1    
 
 
#51 parašė: antoska
 
man taj labai patiko, kai ironizuodamas situacija pasakiau, kad vietoj pietu per atostogas neisiu ieskot interneto kavines, o kitu laiku busiu ekskursijose, taj mane uzblokawo... speju del to nes iswis daugiau nieko nesakiau as ten...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#52 parašė: clickme
 
O jeigu zaidejas yra uzblokuotas ir i tai jam dzin tai kiek laiko jo miestas dar egzistuos mieste?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#53 parašė: Edga213
 
Situacija tokia:

Vianas mano ally narys buvo užblokuotas už tai kad jo brolis, kuris žaidžia kitame serve vartojo keiksmažodžius ir įžeidinėjo kitus asmenis. Ar galima užblokuoti acc, jei tarkim s2 serve pažeidė taisykles, o užblokavo jo acc iš s3 servo. Ar galima skirti tokią bausmę? Juk čia gaunasi panašiai kad žaisdamas Vice City aš mirštu, o žaidėjas nenumiršta, o numiršta mano San Andreas žaidime. Norėčiau kad paaiškintumėt ar galima taip bausti ar ne? O tuo labiau, kad tai ne to pačio asmens acc, o jei ir būtų to pačio, tai vistiek galima turėti po 1 acc kiekviename serve.

Dar vienas klausimas. Pastebėjau tokią kaip ir klaidą. Taip išeina kad į travianą negalima prisijungti abskritai ne savo kompjuteryje, nes ką gali žinot ar buvo kas nors ten prisijungęs ar ne. Tai išeina, kad aš negaliu nueiti į internetinę kavinę ir prisijungti į travianą? Ar kad ir per informatikos pamokas?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#54 parašė: travian'ininke
 
na nzn....taisykles kaip taisykles smile ir as ju laikausi tongue winked wink

na nzn...taisykles kaip taisykles smile ir as ju laikausi winked tongue wink
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#55 parašė: nnnn
 
Edga213,
jei daznai to nedarysi tai tikriausiai nk nebus. As irgi kartais prisijungiu is kito kompo ir nk. O del to, kad uzblokavo, galima atsiprasyt ir tikriausiai atbanins. Ne pasaulio pabaiga cia.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#56 parašė: Vieno aljanso vadas
 
Labai atsiprasau, bet daugeliu atveju taisykles per grieztos ir tikrai duros. Ipac su tais valandiniais.
Seniau resursu apsaugojimo budas budavo issiuntimas draugui, o tada draugas atsiudavo atgal, tad nereikdavo ismest resursu ant nereikalingu objektu.
Kitas dalykas - perteklius, tad kodel nesuselpus silpnesniam.
Kiti aspektai, kaip ispirkos ir t.t. labai daug taisykliu apriboja taktiniu ri strateginiu taisykliu laisve, mazina zaidimo malonuma.

O pvz, daznai ally praktikuoja sitteriu (pavaduotoju) grupavima po tris, kad padidinti aktyvuma. Cia viskas ok (nepagalvokid kad as pries), bet yra vienas dalykas. Daugelis zaideju yra nepazystami, o keik pastebejau, leituviai yra linke snipineti, gauti kuo daugiau naudos, ar seip "pasikti". Tereik paprasto dalyko- neleisti pavaduojanciajam istrinti ataskaitu, taip bus isvengta staigiu persiuntimu sau nepastebetam.

Pripazinkit, daugelis taisykliu tikrai nereikalingos ir beje, LABAI DAZNAI PAZEIDZIAMOS IR LAUZOMOS, ir tai daroma nepastebimai. O techniskai lengviau issprendziami dalykai, gal kiek smulkesni, bet turintys smarkia itaka yra ignoruojami, neapgalvojami.

Manau 20% taisykliu yra debilizmas ir tik mazina zaidimo malonuma, nes jau per daug apribojama veiksmu laisve.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#57 parašė: Norbiux
 
nebukit buki ir netrinkit savo acc o verciau palikit kad fermintu o tai zaist neidomu nes speed serveri tik 14000 zaideju o buvo apie 25000
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 12    
 
 
#58 parašė: senas kuinas
 
kada bus natarai sitam serve.......:)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#59 parašė: Personal Jezus
 
po 10 menesiu nuo servo pradzios am

(finger)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#60 parašė: nnnn
 
Vieno aljanso vadas,
visos taisykles sugalvotos siekiant uzkirsti kelia sukciavimui. Ta taisykle su valandiniais resursais, manau, galetu buti pataisyta, kad galima siusti kiek nori resursu, jei po to tiek pat grazinama kokiam nors paros begyje ar pan. Nes jei nebutu sitos taisykles, galima butu dviem kompiuteriais labai greit tobuleti, arba tiesiog paprasyti draugu pagalbos ir labai greitai istobuleti.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 312    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama