Travian » Straipsniai » Multihunter'iai (MH) ir jų darbo principai home mail

Multihunter'iai (MH) ir jų darbo principai

 1. MH sąvoka
 2. MH darbo principai
 3. Apie taisykles

Kas yra MH?

Multihanteris (angl. Multihunter, sutr. MH), yra asmuo, prižiūrintis taisyklių laikymąsi tam tikrame serveryje. MH niekada nežaidžia serveryje, kurį jis tvarko.

Ką daro MH?

MH užsiima tik taisyklių pažeidimais. Jis blokuoja ir baudžia taisyklių nepaisančius žaidėjus.

Ko nedaro MH?

 • Neatsako į klausimus apie žaidimą ir neduoda patarimų (tam egzistuoja forumas ir Pagalbos svetainė). Išimtis – klausimai apie taisykles.
 • Neteikia informacijos apie kitus žaidėjus
 • Negali padėti iškilus techninio pobūdžio problemoms (dingo kariai, sumažėjo gamyba)
 • Padėti mokėjimų ir Pliuso klausimais

Kokiais atvejais reikia susisiekti su MH?

 • Esate blokuotas dėl taisyklių pažeidimų
 • Gavote įžeidžiantį laišką ir norite, kad autorius būtų nubaustas
 • Sužinojote apie tai, kad kitas žaidėjas pažeidžia taisykles ir turite įrodymų arba rimtą pagrindą taip manyti
 • Turite klausimą apie taisykles, į kurį neradote atsakymo nei šioje svetainėje, nei forume.

Kokiais atvejais NEreikia susisiekti su MH?

Visais kitais atvejais sutrukdyti MH nepatartina.

Kaip susisiekti su MH?

Parašykite žaidimo žinutę, nurodydami gavėjo eilutėje: MH. Tai yra vienintelis būdas susisiekti. MH niekada nebendrauja su žaidėjais nei el. paštu, nei Skype, nei ICQ, nei kitokiais būdais. Bet kuris asmuo, kuris prisistato kaip MH, susisiekdamas kitokiu būdu, nei žaidimo žinute, yra apsimetėlis.

Rašydami žinutę MH būtinai nurodykite temą, kitaip žinutė nebus perskaityta. MH apdoroja žinutes vieną-du kartus per parą.

Kaip nustatomas taisyklių pažeidimas?

Taisyklių pažeidimai nustatomi programiniu būdu patikrinimo procedūros metu.

 • Patikrinami žaidėjai, kurių atžvilgiu gautas skundas
 • Kartu patikrinamas besiskundžiantysis
 • Kai žaidėjas rimtai nusižengė, kartu gali būti patikrinami kiti su juo susiję vartotojai (draugai, pavaduotojai, kiti aljanso nariai)
 • Gali būti patikrintas žaidėjas, rimtai nusižengęs kitame serveryje (tame tarpe užsienio)
 • Gali būti patikrintas bet kuris žaidėjas, atkreipęs į save MH dėmesį

Jeigu informacija apie taisyklių pažeidimą pasitvirtina, žaidėjas blokuojamas (rečiau baudžiamas iškart).

Blokavimas

Blokavimas savaime nėra bausmė. Tai yra laikotarpis, kuriuo metu nustatomos papildomos aplinkybės, o žaidėjui teikiama galimybė suprasti savo klaidas ir prisipažinti, į ką atsižvelgiama nustatant bausmės apimtį. Nusižengęs, tačiau neprisipažinęs žaidėjas dažniausiai neatblokuojamas.

MH darbo principai

Pagrindinis MH darbo principas - nekomplikuoti žaidimo, nekurti konfliktinių situacijų, bet užtikrinti vienodas sąlygas visiems žaidimo dalyviams. Pagrindinis MH tikslas - taisyklių pažeidėjų identifikavimas, jų blokavimas ir baudų skyrimas. Taip pat MH gali atsakyti į žaidėjo klausimą, susijusį su taisyklėmis.

Baudos - jų dydis visada yra toks, kad žaidėjas prarastų daugiau nei gavo naudos iš taisykles pažeidžiančių veiksmų. Taikomos įvairių rūšių baudos: resursų konfiskavimas, pastatų griovimas (dalies), kariuomenės sunaikinimas, blokavimas tam tikram laikotarpiui, account'ų pašalinimas arba amžinas blokavimas. Baudos dydis priklauso ne tik nuo pažeidimo masto, bet ir nuo to kaip pažeidęs taisykles žaidėjas bendrauja su MH, ar pripažįsta pažeidimą, ar laikosi bendravimo etiketo, ar pažeidimas nėra pasikartojantis. Amžinas blokavimas arba panaikinimas taikomas retais atvejais, kai žaidėjas įžeidinėja MH, nepripažįsta akivaizdžių pažeidimų ir pan.

Svarbu: pliuso naudojimas nesuteikia privilegijų ir galimybės nepaisyti žaidimo taisyklių. MH neturi duomenų apie pliuso naudojimą ir neatsižvelgia į tai. Bandymas pasiteisinti aukso pirkimu visada sukelia griežtesnę bausmę.

Akivaizdu, kad gerokai paprasčiau vieną kartą išnagrinėti taisykles ir jų laikytis, negu bandyti jas apeiti, prarasti laiką ir resursus blokavimo ir susirašinėjimo su MH atveju. Juo labiau, kad baudos, kaip buvo paminėta, skiriamos didesnės nei pažeidus taisykles gauta nauda.

Kiekviename serveryje darbuojasi keli MH. Visi jie stengiasi atsakyti į laiškus, išnagrinėti skundus ir t.t. per 24-48 valandas. Tačiau kartais gali prireikti šiek tiek daugiau laiko dėl objektyvių priežasčių: netolygus žinučių srautas, kai kurių situacijų sudėtingumas.

Kai žaidėjas pažeidžia taisykles - jis blokuojamas (negali daryti nieko išskyrus pašto dėžutės naudojimą) laikotarpiui iki visiško pažeidimo išnagrinėjimo. T.y. žaidėjas pats turi susipažinti su žaidimo taisyklėmis ir sąžiningai prisipažinti MH apie taisyklių pažeidimus. Kuo ilgiau žaidėjas bando išsisukti, rašydamas žinutes "kas atsitiko", "kodėl esu blokuotas", "žaidžiame šešiese iš vieno kompiuterio" - tuo ilgiau tęsis blokavimas. Atkreipkite dėmesį, kad resursų praradimas blokavimo laikotarpiu nekompensuojamas.

Techninės MH galimybės ir pažeidimų ieškojimo algoritmai yra tokie, kad tikimybės būti nubaustam be priežasties praktiškai nėra. Labai retai tai gali atsitikti dėl "žmogiškojo faktoriaus", tačiau tokių precedentų dalis nesiekia net 1%. Todėl svarbu atsiminti pagrindinį dalyką: MH mato visus pažeidimus!

Apie taisykles

Sukurtos žaidimo autorių projekto taisyklės yra grindžiamos vienodais dėsniais visuose pasaulio Travian serveriuose. LT traviano administracija savo iniciatyva sukūrė Pagalbos svetainę ir aktyviai palaiko žaidimą forume

Visos žaidimo eigos ir galimų situacijų neįmanoma aprašyti taisyklėse. Taisyklėse yra apsiribota pagrindinių principų reguliavimu, o nuostatuose (General Terms and Conditions) yra nurodyti kiti serverį ir projektą reglamentuojantys aspektai, tekstas dėl teisinio pobūdžio yra originalo kalba (anglų), žaidimas ir tinklapis priklauso vokiečių kompanijai Travian Games GmbH. Kiekvienas žaidėjas registravimo metu priima abu tekstus (taisykles ir nuostatus). Klausimams dėl žaidimo turinio ir eigos skirti: Pagalbos svetainė, forumas, Support (pagalbininkų) žaidimo tarnyba.

Viena pagrindinių taisyklių - vienas asmuo negali turėti daugiau nei vieną registraciją serveryje. Tai reiškia, kad žmogus negali jungtis į du ar daugiau account'ų su tų account'ų slaptažodžiais. Nesvarbu ar jie registruoti žmonos/brolio/sūnaus vardais; šeimos nariams primygtinai patariama registruotis skirtinguose serveriuose. Jei yra poreikis svetimiems account'ams laikinai valdyti ("pavaduoti savininką"), yra specialiai tam skirta pavadavimo funkcija. Vienu metu galima pavaduoti ne daugiau dviejų žaidėjų. Pavaduojant būtina jungtis su savo slaptažodžiu. Pavaduotojai turi tam tikrus apribojimus: pavyzdžiui, negali valdyti Pliuso opcijų.

Atkreipkite dėmesį, kad šios taisyklės nesilaikymas gali būti traktuojamas kaip daugybinė registracija (multi accounting) - ir net jei account'ai priklauso skirtingiems žmonėms, bet vienas asmuo jungiasi i kelis account'us ne pagal aukščiau išdėstytas taisykles - blokuojami visi, ir tuomet gali būti šalinami iš žaidimo visi išskyrus vieną (nes traktuojama kaip multi registracija), arba esant apsunkinančioms aplinkybėms išvis visos registracijos.

Taisyklių tikslas, kaip ir MH darbo: sudaryti lygias galimybes visiems žaidėjams. Numatyti ir persekioti galimus sukčiavimo atvejus. Diskutuoti apie tai, ar taisyklės geros, nelabai yra prasmės - pagal jas funkcionuoja daugiau nei 200 pasaulio Traviano serverių, jos yra beveik vienodos visur ir jas sugalvojo žaidimo autoriai ir savininkai. Taisyklės yra neatskiriama žaidimo dalis, jas tiesiog reikia priimti ir jų laikytis. Kiekvienas žaidėjas registruodamasis sutinka su taisyklėmis ir pagrindiniais nuostatais (General Terms and Conditions).

 (balsų: 23)
paskelbė: Travian | 2 gruodžio 2007 | perskaitė: 33590
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#61 parašė: veridis
 
Sveiki,

turiu tokia problemele: kaimynas nuolat puola :) (cia yra naturalu :) bandziau susitaikyti kazkaip graziuoju, norejau siulyti siusti kazkokiu resursu, kad baigtu mane griauti...i ka jis atvirai pasake, kad noretu gauti is manes pinigu (litu, euru, svaru, ienu..whatever...tikru pinigu). sveikas protas suveikia, suprantu kad zaidimas ir t.t. :) nuosirdziai pasijuokiau, prie sirdies nepriemiau..taciau manau, kad uzpultu jis ant kokio kito zaidejo, kuriam sakykime 12-13 metu, ir kuris neturi kakzokiu pastoviu pajamu, gali nutikti kokia beda, vagystes is tevu, namu, dar kazkas..ir tokie veiksmai jau papultu i santazo skyreli. nezinau kur kreiptis, bet manau kad tai yra pakankamai rimtas atvejis, ir neturi buti taip paliekamas. mano nickas zaidime : veridis, esu 1 serveryje. is anksto aciu kad su manim kazkas susisieks, ir istirs sita atveji
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#62 parašė: ramiai
 
galiu tik tiek pasakyti apie ju MH darba...dirba tik taip,kad jiems butu lengviau...ar tu prisipazinsi,ar ne,tikrai nesiaiskins ir maksimaliai baus...pigus ir nekompetentingas darbas...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#63 parašė: doviis
 
Ramiai,
MH dirba ne dėl savo naudos,o dėl mūsų,visų Travian'o žaidėjų, gerovės.Ne kiekvienas galėtų leisti kiauras dienas prie kompiuterio ir gaudyti Travian'o nusikaltėlius.Tai,manau,jie daro viską,kad ne jiems būtų lengviau,o kad mums būtų įdomiau žaisti.Beto,minėjai,kad jie neišsiaiškins ir maksimaliai baus.Taip nėra,reikia mokėti prisipažinti ką blogo padarei,nes už nieką nebaudžia.
Sėkmės.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#64 parašė: Zaislas
 
Jus zmones nezinote kas yra travian!
Traviana losia MH ir ju draugai, mes zmone esame tik kaip zaidimo dalis, taip kaip miskas sudarytas is medziu, miske turi aukt medziai kad butu miskas.
Taip ir traviane turi but paprastu zmoniu. O MH ir jo draugai yra zaidejai. Mes traviane esam tam kad butu pries ka zaist MH ir ju draugams. Vo jie jau losia su visais navarotais, gali patraukt gyvenevete is kelio, pauze spustelt, ir t.t zodziu jie zaidzia su visais navarotais :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#65 parašė: Gerulis
 
Oj Oj oOJ
http://riteriai.draugas.lt/?recruit=311945
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#66 parašė: marius626
 
Vienoje gyvenvieteje turiu 11 lvl laukus,jei valdovu rumus pastatysiu kitoje lauku lvl sumazes iki 10 ar kaip ?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#67 parašė: bladex
 
nu pvz mokykloje aukletojos kabinete yra 1 kompiuteris tai mes per pertraukas losiam traviana per pertrauka speja prisijungt 3-5 zmones su savo nickais ar tai taisykliu pazeidimas? nu bet kolkas nk negavo bano
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#68 parašė: toksyra
 
noreciau pagalbos ka daryt negrizta mano prekeiviai ir net nerodo kad turetu grizt 3x serve
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#69 parašė: Mariux
 
Labai geri principai :) Daugiau apie tai galite pasiskaityti saite www.bux.to/mariux Labai prasau uzeikit ten, nesigailesit!!!
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#70 parašė: ryttis3
 
o ka man daryt jei netycia paspaudziau prisiminti slapika ir nika ir dabar negaliu savo draugo atiduoto acc isijungt juk turi buti kazkoks budas sad
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#71 parašė: ryttis3
 
gal zinot kaip paaiskinti tai kodel musu ally ambasada yra tik 15 lvl o tilpo 51 zmogus o db vistiek 48 ????? what
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#72 parašė: Nazgul
 
Nesąmone kad tokie milžinai miestai gali pult tokius maziukus kaip pvz mano...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#73 parašė: dainius
 
klausimas kaip pakeisti 2 ar36 ar kitu gyvenvieciu pavadinimus
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#74 parašė: Lks
 
am
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#75 parašė: aretyzz
 
pvz pro kur reikia atsiusti drauguj resursus?? fellow

ir ar nors tjp gali?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#76 parašė: tomans
 
o jis baudzia cyte angry rius
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#77 parašė: arvil 2000
 
?
 
 
Straipsnių 1 | Komentarų 34    
 
 
#78 parašė: tomans
 
kas
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#79 parašė: DOMISAS
 
wink winked smile am belay feel fellow laughing lol love no recourse request sad tongue wassat crying what bully angry
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#80 parašė: naujokaz
 
ToBeX,

kaip vadinies ant speed servo gal pasiimsiu
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 18    
 
 
#81 parašė: zasranas
 
sweiki turiu viena beda vakar puldinejau viena ferma kuris turejo 0 kariu 23pop (jo miestas sostine) siandien man uzpuluos teko kautis su 414 legionieriais su 1 cezario raiteliu ir su karzygiu (leiskite priminti kad tai jo vienintelis miestas) ally neturi o jo pop 23 ar tai gali buti sukciavimas?
is anksto sorry del galimu gramtiniu klaidu fermos vardas valli
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 12    
 
 
#82 parašė: d
 
Baron,
gi pats parasei ko dar klausi?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#83 parašė: Undinele
 
Galiu pasakyti, kad tos taisyklės nėra jau tokios baisios, kaip jas visi čia peikia... Pabandykit prancūzų serve palošt... Va ten jau virš žiaurumo :) Keli "perliukai" iš prrancūzų servo taisyklių:
* Oficiali kalba - prancūzų, visomis kitomis kalbomis draudžiama vadinti miestus, daryt apraštmus.
* Draudžiami dual acc (t.y. kai keli žaidėjai žaidžia už 1 acc, neturėdami kitų).
* Pavaduoti leidžiama tik tam tikrą laikotarpį, porą dienų ar kažkas tokio. Be to, tuo metu negali prisijungti pats žmogus, kurį pavaduoja.

Taip kad džiaukitės, lietuviai, kad turit tokias negriežtas taisykles ;)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 3    
 
 
#84 parašė: Markaz
 
Citata: Zaislas
Zaislas

Nu cia visiskai nusisnekejai jie tikrai neturi tu navarotu jei jie is viso zaidzia manau jie tik priziuri ji
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 9    
 
 
#85 parašė: iRMA
 
pavaduoju du zaidejus ir db negaliu prisijunkt tarsi uzblokuota,zaidejai(rokyzas 41/139)ir(mante18 148/77) zaidziame 1serveryje,jau raudoni pasidare tuoj is ali ismes
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#86 parašė: didelis nesamone
 
turiu acc kitas zmodus pakeite pass noriu susigrazinti acc ivedziu el pasta atsiuncia koda bet jis netinka
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#87 parašė: Kayleen
 
It's like you're on a msiison to save me time and money!
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama