Travian » Straipsniai » Multihunter'iai (MH) ir jų darbo principai home mail

Multihunter'iai (MH) ir jų darbo principai

 1. MH sąvoka
 2. MH darbo principai
 3. Apie taisykles

Kas yra MH?

Multihanteris (angl. Multihunter, sutr. MH), yra asmuo, prižiūrintis taisyklių laikymąsi tam tikrame serveryje. MH niekada nežaidžia serveryje, kurį jis tvarko.

Ką daro MH?

MH užsiima tik taisyklių pažeidimais. Jis blokuoja ir baudžia taisyklių nepaisančius žaidėjus.

Ko nedaro MH?

 • Neatsako į klausimus apie žaidimą ir neduoda patarimų (tam egzistuoja forumas ir Pagalbos svetainė). Išimtis – klausimai apie taisykles.
 • Neteikia informacijos apie kitus žaidėjus
 • Negali padėti iškilus techninio pobūdžio problemoms (dingo kariai, sumažėjo gamyba)
 • Padėti mokėjimų ir Pliuso klausimais

Kokiais atvejais reikia susisiekti su MH?

 • Esate blokuotas dėl taisyklių pažeidimų
 • Gavote įžeidžiantį laišką ir norite, kad autorius būtų nubaustas
 • Sužinojote apie tai, kad kitas žaidėjas pažeidžia taisykles ir turite įrodymų arba rimtą pagrindą taip manyti
 • Turite klausimą apie taisykles, į kurį neradote atsakymo nei šioje svetainėje, nei forume.

Kokiais atvejais NEreikia susisiekti su MH?

Visais kitais atvejais sutrukdyti MH nepatartina.

Kaip susisiekti su MH?

Parašykite žaidimo žinutę, nurodydami gavėjo eilutėje: MH. Tai yra vienintelis būdas susisiekti. MH niekada nebendrauja su žaidėjais nei el. paštu, nei Skype, nei ICQ, nei kitokiais būdais. Bet kuris asmuo, kuris prisistato kaip MH, susisiekdamas kitokiu būdu, nei žaidimo žinute, yra apsimetėlis.

Rašydami žinutę MH būtinai nurodykite temą, kitaip žinutė nebus perskaityta. MH apdoroja žinutes vieną-du kartus per parą.

Kaip nustatomas taisyklių pažeidimas?

Taisyklių pažeidimai nustatomi programiniu būdu patikrinimo procedūros metu.

 • Patikrinami žaidėjai, kurių atžvilgiu gautas skundas
 • Kartu patikrinamas besiskundžiantysis
 • Kai žaidėjas rimtai nusižengė, kartu gali būti patikrinami kiti su juo susiję vartotojai (draugai, pavaduotojai, kiti aljanso nariai)
 • Gali būti patikrintas žaidėjas, rimtai nusižengęs kitame serveryje (tame tarpe užsienio)
 • Gali būti patikrintas bet kuris žaidėjas, atkreipęs į save MH dėmesį

Jeigu informacija apie taisyklių pažeidimą pasitvirtina, žaidėjas blokuojamas (rečiau baudžiamas iškart).

Blokavimas

Blokavimas savaime nėra bausmė. Tai yra laikotarpis, kuriuo metu nustatomos papildomos aplinkybės, o žaidėjui teikiama galimybė suprasti savo klaidas ir prisipažinti, į ką atsižvelgiama nustatant bausmės apimtį. Nusižengęs, tačiau neprisipažinęs žaidėjas dažniausiai neatblokuojamas.

MH darbo principai

Pagrindinis MH darbo principas - nekomplikuoti žaidimo, nekurti konfliktinių situacijų, bet užtikrinti vienodas sąlygas visiems žaidimo dalyviams. Pagrindinis MH tikslas - taisyklių pažeidėjų identifikavimas, jų blokavimas ir baudų skyrimas. Taip pat MH gali atsakyti į žaidėjo klausimą, susijusį su taisyklėmis.

Baudos - jų dydis visada yra toks, kad žaidėjas prarastų daugiau nei gavo naudos iš taisykles pažeidžiančių veiksmų. Taikomos įvairių rūšių baudos: resursų konfiskavimas, pastatų griovimas (dalies), kariuomenės sunaikinimas, blokavimas tam tikram laikotarpiui, account'ų pašalinimas arba amžinas blokavimas. Baudos dydis priklauso ne tik nuo pažeidimo masto, bet ir nuo to kaip pažeidęs taisykles žaidėjas bendrauja su MH, ar pripažįsta pažeidimą, ar laikosi bendravimo etiketo, ar pažeidimas nėra pasikartojantis. Amžinas blokavimas arba panaikinimas taikomas retais atvejais, kai žaidėjas įžeidinėja MH, nepripažįsta akivaizdžių pažeidimų ir pan.

Svarbu: pliuso naudojimas nesuteikia privilegijų ir galimybės nepaisyti žaidimo taisyklių. MH neturi duomenų apie pliuso naudojimą ir neatsižvelgia į tai. Bandymas pasiteisinti aukso pirkimu visada sukelia griežtesnę bausmę.

Akivaizdu, kad gerokai paprasčiau vieną kartą išnagrinėti taisykles ir jų laikytis, negu bandyti jas apeiti, prarasti laiką ir resursus blokavimo ir susirašinėjimo su MH atveju. Juo labiau, kad baudos, kaip buvo paminėta, skiriamos didesnės nei pažeidus taisykles gauta nauda.

Kiekviename serveryje darbuojasi keli MH. Visi jie stengiasi atsakyti į laiškus, išnagrinėti skundus ir t.t. per 24-48 valandas. Tačiau kartais gali prireikti šiek tiek daugiau laiko dėl objektyvių priežasčių: netolygus žinučių srautas, kai kurių situacijų sudėtingumas.

Kai žaidėjas pažeidžia taisykles - jis blokuojamas (negali daryti nieko išskyrus pašto dėžutės naudojimą) laikotarpiui iki visiško pažeidimo išnagrinėjimo. T.y. žaidėjas pats turi susipažinti su žaidimo taisyklėmis ir sąžiningai prisipažinti MH apie taisyklių pažeidimus. Kuo ilgiau žaidėjas bando išsisukti, rašydamas žinutes "kas atsitiko", "kodėl esu blokuotas", "žaidžiame šešiese iš vieno kompiuterio" - tuo ilgiau tęsis blokavimas. Atkreipkite dėmesį, kad resursų praradimas blokavimo laikotarpiu nekompensuojamas.

Techninės MH galimybės ir pažeidimų ieškojimo algoritmai yra tokie, kad tikimybės būti nubaustam be priežasties praktiškai nėra. Labai retai tai gali atsitikti dėl "žmogiškojo faktoriaus", tačiau tokių precedentų dalis nesiekia net 1%. Todėl svarbu atsiminti pagrindinį dalyką: MH mato visus pažeidimus!

Apie taisykles

Sukurtos žaidimo autorių projekto taisyklės yra grindžiamos vienodais dėsniais visuose pasaulio Travian serveriuose. LT traviano administracija savo iniciatyva sukūrė Pagalbos svetainę ir aktyviai palaiko žaidimą forume

Visos žaidimo eigos ir galimų situacijų neįmanoma aprašyti taisyklėse. Taisyklėse yra apsiribota pagrindinių principų reguliavimu, o nuostatuose (General Terms and Conditions) yra nurodyti kiti serverį ir projektą reglamentuojantys aspektai, tekstas dėl teisinio pobūdžio yra originalo kalba (anglų), žaidimas ir tinklapis priklauso vokiečių kompanijai Travian Games GmbH. Kiekvienas žaidėjas registravimo metu priima abu tekstus (taisykles ir nuostatus). Klausimams dėl žaidimo turinio ir eigos skirti: Pagalbos svetainė, forumas, Support (pagalbininkų) žaidimo tarnyba.

Viena pagrindinių taisyklių - vienas asmuo negali turėti daugiau nei vieną registraciją serveryje. Tai reiškia, kad žmogus negali jungtis į du ar daugiau account'ų su tų account'ų slaptažodžiais. Nesvarbu ar jie registruoti žmonos/brolio/sūnaus vardais; šeimos nariams primygtinai patariama registruotis skirtinguose serveriuose. Jei yra poreikis svetimiems account'ams laikinai valdyti ("pavaduoti savininką"), yra specialiai tam skirta pavadavimo funkcija. Vienu metu galima pavaduoti ne daugiau dviejų žaidėjų. Pavaduojant būtina jungtis su savo slaptažodžiu. Pavaduotojai turi tam tikrus apribojimus: pavyzdžiui, negali valdyti Pliuso opcijų.

Atkreipkite dėmesį, kad šios taisyklės nesilaikymas gali būti traktuojamas kaip daugybinė registracija (multi accounting) - ir net jei account'ai priklauso skirtingiems žmonėms, bet vienas asmuo jungiasi i kelis account'us ne pagal aukščiau išdėstytas taisykles - blokuojami visi, ir tuomet gali būti šalinami iš žaidimo visi išskyrus vieną (nes traktuojama kaip multi registracija), arba esant apsunkinančioms aplinkybėms išvis visos registracijos.

Taisyklių tikslas, kaip ir MH darbo: sudaryti lygias galimybes visiems žaidėjams. Numatyti ir persekioti galimus sukčiavimo atvejus. Diskutuoti apie tai, ar taisyklės geros, nelabai yra prasmės - pagal jas funkcionuoja daugiau nei 200 pasaulio Traviano serverių, jos yra beveik vienodos visur ir jas sugalvojo žaidimo autoriai ir savininkai. Taisyklės yra neatskiriama žaidimo dalis, jas tiesiog reikia priimti ir jų laikytis. Kiekvienas žaidėjas registruodamasis sutinka su taisyklėmis ir pagrindiniais nuostatais (General Terms and Conditions).

 (balsų: 23)
paskelbė: Travian | 2 gruodžio 2007 | perskaitė: 34916
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
#1 parašė: plevesa
 
oi pazeidinekit taisykles :)
jie cia turi tiek taisykliu, kad patys nebesuorata ka kaip traktuoti...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#2 parašė: ToBeX
 
Man sios taisykles keistos :D suprantu kaip pazeidima tai persiuncia visus resursus kuruos tik gauna o ne dali pvz pas mane grudai perteklinis resursas kodel as jo negaleciau draugams issiusti ... ?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#3 parašė: DaFruktas
 
man tai taisykles keistai atrodo labai del tu resursu siuntimu ribojimu... Jei jau taip stengiasi padaryt kuo arciau relybes, tai nemanot, kad gali sumanyt ir nusiusk tarkim kalna medzio kokiam sajungininkui atsidekodamas uz pagalba ar panasei... belay
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 6    
 
 
#4 parašė: maironis
 
tai labai paprasta reikia iskeisti keiti 1: su begalybe pirkimas o ne uz dyka ir viskas galvoti reikia :D
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#5 parašė: Vytautas
 
maironi,maironis,

Neįmanoma parduoti didesniu santykiu kaip 1:2
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 10    
 
 
#6 parašė: Anonimas
 
Viso sios taisykles yra reikalingos tam, kad uztikrintu sazininga zaidima. Jeigu kas papraso savo draugu pradeti ziast, o po to jam siuntinet resursus ir panasiai padet, tai jau tas zaidejas tures pranasusma ir kiti zaidejai nukentes... Gali buti visokiu situaciju, pvz., koks nors pazistamas nori mesti zaist Traviana ir pasako tau slaptazodi, o tu jau siuntiesi is jo resursus. Irgi nesazininga.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#7 parašė: nesakysiu
 
Aš jau savo kailiu esu patyres kas tas užblokavimas, mane savaitei užblokavo, nes aš iš vieno acc į kitą be paliavos resursus siunčiau, po to vieną iš jų iš kurio res. siunčiau iš vis užblokavo, o kitą atblokavo, bet su mažesniais pastatų lygiais ir resursų laukais, tai db aš jau jį trinu fellow
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#8 parašė: xalewcik
 
juokingi cia dauguma esanciu :D matosi dauguma elitiniu zaideju susirinke :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 23    
 
 
#9 parašė: Baron
 
Kaip reikia savo acc istrinti ???

Nustatymai --> Vartotojas, "Panaikinti registracijos įrašą".
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#10 parašė: Anonymous
 
nesamone recoursu apribojimas as kai pradejau zaisti prasiau pusbriko kad pradziai t.y. isikurimui atsioustu recuorsu truputi (bet neatsiunte nes jam reikejo) tai kdl ji reiktu del to banint??? recourse
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#11 parašė: Kreed
 
juokingos tos jusu taisykles man..... zaidimas tipo turi buti saziningas :D niekados taip nebuwo ir nebus galit nusiraminti wisados buwo chyteriu ant CS'o ir wisur kitur taip kad yra ir cia tos jusu taisykles yra sukurtos tam kad jas lauzyti :) bausmes tipo baisios ir ten nu nesamones :D jeigu zmogus cytina jam zaidimas nerupi.... o paskui per shitas nesamoningas taisykles turi kenteti kiti rimtai nusiteike zaidejai pvz kodel negalima wisyti walandines normos ???? jeigu as gaminu 595 wisko ir siunciu po 600 tai man jau wiskas ? :) didziai abejoju.....
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#12 parašė: Kain
 
Viskas proto ribose, as galiu susikurti 3 miestus servo rpadzioj viena salia kito, ir is dvieju viska pumpuoju i trecia, jis lb greit issivysto ir aplinkui visi mano fermos, taip sazininga? XD
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 6    
 
 
#13 parašė: Anonimas
 
Kreed,
Nesvaik, jei nebutu taisykliu, tai nesukciaujant nebutu imanoma islikti. O dabar jei ir yra s4kminai sukciaujanciu, tai ju palyginus nedaug ir malonu zaist.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#14 parašė: failas
 
[b][/b] wink gyvenimas tik gereja
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#15 parašė: Noone
 
Matosi, kad dauguma lietuvių (~80%, ir spėkit kas dėl šito kaltas?), žaidžiančių travianą, yra maži vaikai arba protiškai atsilikę lol
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#16 parašė: Mirtis
 
paskaiciau ir plaukai siausias. nu jau tokiu kausu-vaiku cia yra.
nzn kaip acc istrint tai bent patylek ir gedos nesidaryk (tuo labiau kad servas tai lietuviu kalba).
O antra, visi del tu resursu nerimaujat.

Manau kad MH yra zmones ir viska zmogiskai mato.
PVZ, bandziau suchytint, iskart pariso del resursu siuntinejimo, o kitu atveju zmogus padare paslauga, sutarem atlygint, nu ir siunciau desimtim tukstanciu per para. nu ir ka? ir nieko. Taigi, manau MH atsizvelgia ir i zmogiskaji faktoriu, mato situacija...

O patys MH normalus zmones, savaite bendravau ir eina kalbetis kaip su zmonem.

Tai wat
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#17 parašė: Teisingas
 
Kogero del taisykliu labiausiai piktinasi tie kuriems sunkiai sekasi zaisti be papildomu resursu... O jei kantrybes nera grudo ar molio palaukt valanda ar kelias tai ne cia pataiket...
O taisykles tam kad butu tvarka.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#18 parašė: mann
 
jei zaidzia is vieno kompo du zaidejai ir vienas kitam siuncia nemazus armijos kiekius kaip pastiprinima tai yra neleistina? resursu mainai nevyksta jokie tarp tu acountu.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#19 parašė: Dalgis
 
Na perskaiciau as tas taisykles, tai galiu pasakyti kad netoli 100 % visu zaideju pastoviai pazeidineja taisykles, taisykles ypatingai kertasi su alijanso politika, kai neatlygintinai siunciami resursai ambasados statybai, kolonistu gamybai ir pan. taip pat ir alijansuose vyrauja skatinimas tas taisykles pazeisti, tenka siust resursus, kad taves neismestu ir pan. :) kai kurie apribojimai turetu buti pritaikyti alijansu politikai, o ne tik 100 lygio pasaulio stebuklo statybai :) Multihunteriai aisku uz tokius dalykus alijansuose nebaudzia, bet taisykles vertetu pakoreguot :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#20 parašė: samurajus
 
Na kiek buvau aljansuose ten arba visai resursų neprašydavo, arba prašydavo ne daugiau 1h prieaugio ambasados kėlimui.
Tai arba man sekėsi, arba aš nesuprantu apie kokius taisyklių pažeidimus aljansuose šnekama.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 2    
 
 
#21 parašė: dovis
 
nu gerai as zinau kas pazeidineja taisykles tai kam as turiu pranesti?
ir kas as uz tai galiu gauti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#22 parašė: immortallt
 
Dovis, tokius kaip tu, kurie skundzia tam kad sau nauda gautu reiktu isdulkinti (kaip kilima). Jei zinai kas cytina - pranesk.

P.S. kaip del pvz kareiviu ispirkos (esant galu, pagauni priesu armija, ir tada automatiskai reikalauji ispirkos, kuri tikrai virsija valandine gamyba). Tai yra sakyciau zaidimo strategija :/
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#23 parašė: Red Dragon
 
jus nesisikuskit taigi yra taiskles jos yra ir bus ka cia keli vaikai pakroks neks tu taisykliu nepakeis
 
 
Straipsnių 2 | Komentarų 8    
 
 
#24 parašė: Entro
 
Noriu paklaust ar galima is savo pirmosios gyvenvietes i kita gyvenviete siusti daugiau nei valandinius resursu? Ar tarp gyvenvieciu irgi galioja 3,1?

KIEKVIENAM serveryje žaidžiančiam žaidėjui galiu persiųsti "vienos valandos produkcijos kiekį per parą..."

o sau tik kitai gyvenvietei galima siusti?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#25 parašė: Winston
 
Manyčiau, kad 50% čia rašiusų reiktų gerokai pastudijuoti www.travianas.lt svetainę ir pa'googlinti, nes tokius klausimus užduodat, kad vaje... Ne vaikams šitas žaidimas, eikit geriau CS pyškint - ten daugiau laimėsit.
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#26 parašė: Travian
 
Noriu paklaust ar galima is savo pirmosios gyvenvietes i kita gyvenviete siusti daugiau nei valandinius resursu?

Taip, galima.
 
 
Straipsnių 63 | Komentarų 8    
 
 
#27 parašė: mamyte
 
krc siusiu kiek noriu ir kada noriu, pz gi cia gi realitiskiau negu siuti kiek nustatyta (kiek galima) krc. ;) :)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#28 parašė: Mindutis
 
labas, noriu pasneketi del pliuso premiju, nes man atrodo, kad as esu prisiregistrawes su sawo nuoroda i kita serweri, nes zmoniu skaicius sutampa, na jei yra taip istikruju, tai pasigailekit, nepanaikynkit registraciju... na man nereikia tos premijos... man lb swarbios tos registracijos, labai prasau...
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#29 parašė: Ponas PeZhe
 
Kadangi neradau tikslaus atsakymo kaip elgtis tokioje situacijoje:
Mano karia inelaisveje (spastuose) uz ju paleidima prasoma ispirka.
Ar galima siusti visa ispirka iskarto ar tik valandiniais resursais kasdiena?
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 
#30 parašė: Sensejus
 
mindutis taigi skirtingi serveriai tai skirtinguose gali turet po 1 account o visos premjos nueis i kuri nors viena serveri pagal kurio nuoroda registravaisi ;)
 
 
Straipsnių 0 | Komentarų 0    
 
 

 

 
 
  © 2007 Travianas.lt - Traviano pagalbos svetainė
E-mail | RSS | Registruotis | Paskutiniai komentarai | Reklama