Žvalgyba
Žiūrėdami į priešo miestą žemėlapyje, Jūs matote, kam jis priklauso, kuriame aljanse kovoja jo valdytojas ir t.t. Bet šios informacijos, tikriausiai, neužteks, ir Jūs nuspręsite išžvalgyti šį kaimą. Pavyzdžiui, norėsite sužinoti, kiek karių šiuo metų turi priešas. Taip pat galima ištirti:
- Šio kaimo resursus, įskaitant slėptuvėje paslėptus
- Sienų bei valdovų rūmų arba rezidencijos lygį
Kaip vyksta žvalgyba? Tam reikalingas specialus karių tipas – žvalgai. Juos galima išrasti akademijoje, o toliau apmokinti kareivinėse (jeigu esate baisus germanas) ir arklidėse (jeigu Jūs - šlovingas romėnas arba gudrusis galas). Pasigaminę du-tris žvalgus, galite drąsiai siųsti juos į priešo kaimą. Tereikia pasirinkti, ką būtent norite ištirti: karius ir resursus arba karius ir gynybinių statinių lygį. Puolimo tipas žvalgybai neturi reikšmės: rezultatas bus vienodas puolant tiek reidu, tiek ataka.
Pastaba: Jeigu gynėjas neturės savo gyvenvietėje kontržvalgybinių karių, Jūsų žvalgai nebus pastebėti priešo.
Galų žvalgai vadinami pėdsekiais, germanų – tiesiog žvalgais, o romėnų raita žvalgyba – raitais legatais. Natarų žvalgai nėra žmonės. Tai plėšrūs paukščiai - Mirties skelbėjai.
Traviano žaidėjai kartais ignoruoja žvalgų tarnybą, tačiau ją gana nesunku išmaitinti ir, kas svarbiausia, jos dėka galima išvengti puolimų. Retas priešas pradės rimtus karinius veiksmus neišžvalgęs mieste dislokuojamų karinių pajėgų, nes bijos prarasti savo armiją. Geriausia, kai priešas siunčia visus savo žvalgus į Jūsų kaimą ir gauna skaudžią ataskaitą: „nesugrįžo nė vienas karys“. O jeigu priešui pavyko išvalgyti kaimą, nepramiegokite atakos. Bet kuriuo atveju žvalgyba įtakoja strategiją ir formuoja busimą žaidimo eigą.
Žvalgybos operacija pavyksta, jei namo sugrįžta bent vienas žvalgas.
Brandžioje žaidimo stadijoje verta tobulinti žvalgus kalvėse: tai teigiamai įtakos tiek žvalgybines (ginklų kalvėje), tiek kontržvalgybines (šarvų kalvėje) savybes.
Išžvalgyti galima ne tik miestus, bet ir oazes, tame tarpe esamus resursus niekam nepriklausančiose oazėse.
|
paskelbė: Travian3 | 9 kovo 2009 | perskaitė: 14553 |
Gerbiamas lankytojau, šiuo metu esate mūsų svetainės neregistruotas svečias, arba nesate prisijungę. Jei norite papildyti straipsnį, ar turite įdomių minčių, susijusių su jo tema - kviečiame rašyti komentarus. Užsiregistravę turėsite galimybę tai daryti patogiau.
Kiti straipsniai:
|